„Wyborcza” robi plebiscyt na Polkę 100-lecia. Wśród kandydatek znalazła się taka jeden, która z miejsca został faworytą internautów [FOTO]

Anna Grodzka, de domo Krzysztof Bęgowski. / fot. PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński
Anna Grodzka, de domo Krzysztof Bęgowski. / fot. PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński
REKLAMA

Na 100- lecie niepodległości Polski redakcja „Wysokich Obcasów” dodatku do „Gazety Wyborczej” ogłosiła plebiscyt na Polkę Stulecia. Wśród kandydatek są m.in Maria Curie-Skłodowska, Wisława Szymborska, ale też niejaka Anna Grodzka de domo Krzysztof Bęgowski. Ta z miejsca stała się faworytą plebiscytu i ma największe szanse na zwycięstwo.

Jeśli ktoś nie wie jak zabić się własną pięścią to polecamy lekturę „Gazety Wyborczej” i jej dodatków. Tam znajdzie dokładną instrukcję. Oto jak z pięknej idei zrobić feministyczną propagitkę i ośmieszyć się.

REKLAMA

„Wysokie Obcasy” na 100-lecie niepodległości ogłosiły plebiscyt na Polkę Stulecia. Przedstawiono 100 kandydatek, a wyboru mają dokonać czytelniczki. Kryterium jest jasne – chodzi o kobietę, która jak piszą Wysokie Obcasy „od roku 1918 do 2018 miała największy wpływ na losy świata, kraju, na społeczeństwo, której energia, mądrość, kompetencje i odwaga są wzorem i wsparciem”.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Kandydatki zostały wybrane przez czytelniczki i redakcję dodatku. Wśród 100 pań są m.in Maria Curie-Skłodowska, Wisława Szymborska, Maria Dąbrowska, Agnieszka Duczmal, Anna Walentynowicz, Danuta Wałęsa, Irena Szewińska, Wanda Rutkiewicz, Maria Ossowska i wiele wspaniałych polskich kobiet.

Są też takie, o których nikt nigdy nie słyszał, ale za to są feministkami, albo jak Renata Siemieńska „prekursorka gender studies, socjolożka”.

Opisy zasług czyta się ciężko bo roją się od tak pokracznych słów jak: chirurżka, pediatrka, wywiadowczyni, polityczka, pedagożka. Tak czy owak wśród kandydatek na Polskę Stulecia jest tez niejaki Anna Grodzka de domo Krzysztof Bęgowski, która z miejsca stał się faworytą internautów i ma szanse na zwycięstwo.

Redakcja zapewnia, że: „Wyniki plebiscytu ogłosimy w „Wysokich Obcasach” w sobotę 10 listopada – w przeddzień Święta Niepodległości. Wtedy na okładce znajdziecie tę, która otrzymała najwięcej Waszych głosów – Polkę Stulecia.

„Głosuj na Polkę Stulecia na Wysokieobcasy.pl do 15 października” – wzywa dodatek „Gazety Wyborczej”. Wzywamy i my. Głosować można TUTAJ

REKLAMA