Będzie proces stulecia. „Matka Kurka” temu Matczaku nie odpuści gróźb pod adresem swojej córki. Gowin zapowiada kroki przeciwko prawnikowi i wykładowcy UW

Marcin Matczak. Foto: PAP/Marcin Obara
Marcin Matczak. Foto: PAP/Marcin Obara

Portal w wPolityce.pl informuje, że wicepremier Gowin podejmie działania przeciwko Marcinowi Matczakowi, który publicznie dopuścił się gróźb i chce się mścić na córce swego adwersarza. Matczak jest wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Kroki prawne zapowiedział już Piotr Wielgucki, którego córce groził pupilek warszawskiej palestry Matczak. 

Gowin jako minister szkolnictwa wyższego zapowiedział swa interwencję u rektora Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie domagał się wyciągnięcia konsekwencji wobec wykładowcy tej uczelni, pupilka ulicznej i parlamentarnej opozycji, nieustraszonego tropiciela faszystów Marcina Matczaka. Prawnik ten pozwolił sobie na sformułowanie publicznych gróźb pod adresem Piotra Wielguckiego znanego w sieci blogera „Matka Kurka”.

„Kiedyś mówiłeś że twoja córka idzie na prawo do Wrocławia, prawda? Wyślę ten twój defekacyjny tekst moim kolegom z Wydziału i poproszę, żeby go omówili na zajęciach w Jej grupie jako przykład mowy nienawiści. Zobaczymy, jak będziesz piszczał, jak wróci do domu” – napisał na Twitterze Matczak.

https://twitter.com/wsamraz/status/1045238590849110017

Takie stwierdzenia są niedopuszczalne. Zwrócę się do rektora Uniwersytetu Warszawskiego z prośbą, by rozważył jakieś kroki dyscyplinarne. Można się spierać politycznie, nawet w ostrych słowach, ale nie wolno atakować rodzin naszych adwersarzy. Nie licuje z godnością wykładowcy akademickiego straszenie studentów ze względów politycznych – poinformował Gowin w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Kroki prawne zapowiada też Piotr Wielgucki, którego córkę chce zniszczyć Matczak. zapowiada on zawiadomienie do prokuratury, wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego do Krajowej Izby Radców Prawnych, pisma do rektorów uczelni i postępowanie procesowe.

Comments are closed.