Będzie proces stulecia. „Matka Kurka” temu Matczaku nie odpuści gróźb pod adresem swojej córki. Gowin zapowiada kroki przeciwko prawnikowi i wykładowcy UW

Marcin Matczak. Foto: PAP/Marcin Obara
Marcin Matczak. Foto: PAP/Marcin Obara

Portal w wPolityce.pl informuje, że wicepremier Gowin podejmie działania przeciwko Marcinowi Matczakowi, który publicznie dopuścił się gróźb i chce się mścić na córce swego adwersarza. Matczak jest wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Kroki prawne zapowiedział już Piotr Wielgucki, którego córce groził pupilek warszawskiej palestry Matczak. 

Gowin jako minister szkolnictwa wyższego zapowiedział swa interwencję u rektora Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie domagał się wyciągnięcia konsekwencji wobec wykładowcy tej uczelni, pupilka ulicznej i parlamentarnej opozycji, nieustraszonego tropiciela faszystów Marcina Matczaka. Prawnik ten pozwolił sobie na sformułowanie publicznych gróźb pod adresem Piotra Wielguckiego znanego w sieci blogera „Matka Kurka”.

„Kiedyś mówiłeś że twoja córka idzie na prawo do Wrocławia, prawda? Wyślę ten twój defekacyjny tekst moim kolegom z Wydziału i poproszę, żeby go omówili na zajęciach w Jej grupie jako przykład mowy nienawiści. Zobaczymy, jak będziesz piszczał, jak wróci do domu” – napisał na Twitterze Matczak.

https://twitter.com/wsamraz/status/1045238590849110017

Takie stwierdzenia są niedopuszczalne. Zwrócę się do rektora Uniwersytetu Warszawskiego z prośbą, by rozważył jakieś kroki dyscyplinarne. Można się spierać politycznie, nawet w ostrych słowach, ale nie wolno atakować rodzin naszych adwersarzy. Nie licuje z godnością wykładowcy akademickiego straszenie studentów ze względów politycznych – poinformował Gowin w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Kroki prawne zapowiada też Piotr Wielgucki, którego córkę chce zniszczyć Matczak. zapowiada on zawiadomienie do prokuratury, wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego do Krajowej Izby Radców Prawnych, pisma do rektorów uczelni i postępowanie procesowe.

15 KOMENTARZE

 1. Aj waj! To jak zamkną Matczaka, to kto będzie tropił faszystów?! Aj waj!

 2. Bardzo pasuje jego twarz do twarzy UBowca z lat ’50.
  Trafny WSI wybór.

 3. Nikt nie może podnieść ręki na kastę. Siedzieć pójdą Gowin i bloger. Pokazówka uwidoczni wszystkim, gdzie ich miejsce.

 4. Mieszanie członków rodziny do sporu dwóch mężczyzn przeczy męskości tego, który wmieszał. Niemniej, co jest złego w tym, że córka p. Wielguckiego zapozna się z treścią publicznej korespondencji ojca? Będzie to omawiane, jako przykład mowy nienawiści. OK – jeżeli pozbawiona kontekstu, ograniczona do pojedyńczego wpisu, to będzie to zaprzeczenie rzetelności naukowej wykładowcy. OK – jeżeli będzie podany autor wpisu i wskazany zostanie, jako ojciec studentki, to ponownie będzie to przewinienie wykładowcy. Ergo: koleś z git-fryzurą może sobie kolegów z UWr prosić, ale ci powinni mu odmówić. Oni będą sprawcami bezpośrednio, a git-fryzura podżegaczem.

 5. NIE..POMOGĄ,,,DOKTORATY..JAK,,,JEST…CZŁOWIEK,,,,,,,,,,,,,,,,,DURNOWATY,,,,,,,,,………….OK….?????

 6. po pierwsze, to dopiero dziś dowiedziałem się że coś takie jak Matczak funkcjonuje, po drugie to kawał tchórzliwego ciula.

 7. Redaktorku ! CO TO JEST „temu Matczaku”? W jakim to narzeczu. Komu tu się defekujecie w polszczyznę, chuj wie z czym!

 8. Otwarty dialog
  motto: „Chińczycy ostrzelali radziecki traktor. Traktor odpowiedział ogniem i odleciał.“ ( z Radia Erywań)

  „Otwarty Dialog“ – wspaniała fundacja!
  Jej celem – jasne! – jest wszak demokracja
  (Jak u Sorosa, co handluje bronią).
  Ach demokracja! Trzeba walczyć o nią!…

  Pan Bartosz Kramek, by nie zostać łosiem,
  Numer koncesji osiemdziesiąt osiem
  Zyskał na handel bronią. Słuszne wnioski:
  Tak, jego żona, Ludmila Kozlowski
  Wspiera polskiego rządu obalanie.
  Jest plan. „Rząd polski – to w fundacji planie –
  Ma obalony zostać na majdanie”.

  Na pokojowe te plany niestety
  Ten rząd się uwziął! Nie chce tej kobiety.
  Wydala z Polski! A zanim wydala,
  Cofa koncesję… Kramek ma być z dala
  Od broni… Jak to! Jak „Dialog Otwarty”
  Ma dialogować bez strzałów?… To żarty!
  Na szczęście Kramka nowoczesna żona,
  Chociaż przez Polskę z Unii wyrzucona
  Daleka zdaje się być od rozpaczy.
  Muchtar Abliazow w łóżku jej tłumaczy,
  Co trzeba… Wkrótce więc dzielna Ludmiła
  Do Niemiec skarżyć na Polskę przybyła.

  Po Bundestagu przemawia w Brukseli.
  Szanujcie „Dialog”, albo was zastrzeli!!!…

 9. Zachowanie o charakterze pedofilskim ma pozytywny wydźwięk i jest dużo bardziej zasadne niż edukacja seksualna młodzieży. Z tą pedofilią mocno się przesadza. Pedofilem miłośnikiem ośmioletnich panienek był np. Ludwik Carroll (ten od Alicji w Krainie Czarów ); nie tylko sąsiadki, ale i panie z towarzystwa na ogół bez obaw posyłały dziewczynki do jego domu uważając, że dotykanie przez mężczyznę (byle, oczywiście, bez nadmiernego natręctwa) raczej rozbudza kobiecość i pomaga niż szkodzi; również uodparnia na podobne zaloty w przyszłości. Od prokuratury zażądałem dochodzenia w sprawie bezczelnego, oficjalnego uprawiania pedofilii w szkołach. Z tym, że osobiście wolałbym, by moja córka trafiła w łapy podofila (pedofila – nie „gwałciciela”!), który po pupie poklepie, biuścik pomaca, może popieści i pocałuje – niż poszły na taką lekcję. Bo po zetknięciu z pedofilem pozostanie cenne uczucie wstydu i napięcie erotyczne – a po takiej lekcji bezpowrotnie utraciłaby zdolność kochania. Cztery miliony ludzi straciły pracę. To były cztery miliony czarnuchów. A teraz mamy 20 milionów bezrobotnych Europejczyków, którzy są czarnuchami Europy. Tak, 20 milionów młodych ludzi jest traktowanych jak czarnuchy. Blokady? Jakie blokady? Za mojej władzy żadna nie utrzymałaby się dłużej jak 5 minut. Blokadę bym rozwalił, chłopom poobijał mordy, a ciągniki spalił! Obecnie hodujemy hordy tchórzy i donosicieli! Skurwione społeczeństwo skurwieli! Kobiety nie mogą być inteligentne - dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem! Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) mężczyźni nie lubią wiązać się z kobietami inteligentnymi: instynktownie chcą, by ich dzieci miały dobrą opiekę [...] chciałbym odebrać prawo wyborcze wielu osobom, nie tylko kobietom Każdy ma prawo uprawiać dowolne ćwiczenie fizyczne i urządzać dowolne zawody. Można się tylko cieszyć, że inwalidzi też organizują zawody. Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego - równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa. Oczywiście, że lałem dzieci. Dzieci czasami trzeba karać. To jest normalne i wszyscy to robią. (cytaty z JKM dla jego wielbicieli - gwiazdka wkrotce)

Comments are closed.