Matczak – nowy idol parlamentarnej i ulicznej opozycji – straszy blogera „Matka Kurka”. Chce się mścić na jego córce [FOTO]

Marcin Matczak, nieustraszony tropiciel faszyzmu. Źródło: YT/TVN
Marcin Matczak, nieustraszony tropiciel faszyzmu. Źródło: YT/TVN

Marcin Matczak, warszawski prawnik, który ostatnio stał się ulubieńcem ulicznej i parlamentarnej opozycji straszy blogera zemsta na jego dziecku. Zapowiada, iż uniemożliwi, albo obrzydzi jego córce studiowanie prawa we Wrocławiu.

Matczak znany z tego, iż obwołał się wybitnym znawcą Konstytucji, a także z tego że niestrudzenie zajmuje się wykrywaniem wszędzie faszyzmu wdał się w internetową pyskówkę ze znanym blogerem Piotrem Wielgucki, który działa w sieci pod pseudonimem „Matka Kurka”.

Warszawski uczony profesor i Wielgucki wyzywali się publicznie od chamów. Prawnik Matczak poszedł jednak o krok dalej i zaczął Wielguckiemu grozić zemstą na jego córce.

„Kiedyś mówiłeś iż twoja córka idzie na prawo do Wrocławia, prawda? Wyślę ten twój defekacyjny tekst moim kolegom z Wydziału i poproszę, żeby go omówili na zajęciach w Jej grupie jako przykład mowy nienawiści. Zobaczymy, jak będziesz piszczał, jak wróci do domu” – napisał na Twitterze.

https://twitter.com/wsamraz/status/1045238590849110017

Dopóki panowie wyzywali się publicznie, było to zachowanie z poziomu piaskownicy, ewentualnie meliny. Wielgus wyzywał Matczaka od chamów i Kałmuków zaś Matczak idol warszawskiej palestry i nieustraszony tropiciel faszyzmu odwzajemniał się nazywając swego oponenta chamem i pierwotniakiem. Teraz posunął się jednak do gróźb i zapowiedział wpływanie na władze Uniwersytetu Wrocławskiego. I to wszystko wobec córki człowieka, z którym toczy spór i publicznie obrzuca się wyzwiskami.

Teraz jednak sprawa wychodzi poza ściekową obyczajówkę i taplanie się w szambie. To są groźby karalne, którymi zając się powinny jeśli nie organa ścigania to przynajmniej organizacje samorządu prawników. Niewykluczone jednak, że palestrze i profesorom nie przeszkadza jednak obecność i działanie takiego osobnika jak Matczak.

Comments are closed.