Wałęsa z Kutzem wspólnie odlatują. „Szowinizm, ksenofobia, nietolerancja i katolicki nacjonalizm rozpleniły się w duszach Polaków niczym perz”

Lech Wałęsa. Foto: PAP/News Pictures
Lech Wałęsa. Foto: PAP/News Pictures

Od jakiegoś czasu Lech Wałęsa pilnuje, co klika w mediach społecznościowych. Mimo tego zdarzają się mu nadal róże „kwiatki”. Tak było i dzisiaj. Były prezydent i spec od kablowania udostępnił hejtującą Polaków wypowiedź Kazimierza Kutza, zwolennika Ruchu Autonomii Śląska i poplecznika Palikota. Były prezydent nie omieszkał dodać też kilku słów od siebie.

My, Polacy, nie zdaliśmy egzaminu. Po dwudziestu pięciu latach cudu nad Wisłą znów spadliśmy na swoje zaściankowe dno. Agresywne partyjniactwo, szowinizm, ksenofobia, nietolerancja i katolicki nacjonalizm rozpleniły się w duszach Polaków niczym perz – czytamy słowa Kutza na grafice wrzuconej przez Wałęsę. Słowa te pochodzą z katowickiego wydania „Wyborczej” z 13 września 2015 roku.

Wałęsa nie mógł jednak pozostawić czyichś słów bez własnego komentarza. – Zatraciło sie wiele wartości Demokracji [pisownia oryg – red.]. Tępa, partyjna tuba propagandowa mediów publicznych wyzwoliła narodowy szowinizm ukrywany pod pseudopatriotycznymi hasłami dzieląc Polaków na przeciwstawne sobie obozy osłabiając Polskę – skomentował ekspert od kablowania.

Kazimierz Kutz w okresie PRL był cenionym reżyserem. W III RP był kilkukrotnie senatorem. Znalazł się w komitecie poparcia Bronisława Komorowskiego. W 2010 roku opuścił PO, by przejść do tworzonej przez Janusza Palikota jego własnej, barwnej formacji. Oprócz tego popiera Ruch Autonomii Śląska.

Źródło: twitter.com/wyborcza.pl

18 KOMENTARZE

 1. Wcale mnie to nie dziwi!Nie Kutz tylko Kuc!!!!Sam sobie taka pisownię wymyślił bo udaje a raczej nie czuje się Polakiem a kim?Wiecie!Jeśli chodzi o Wałęsę to on się przypnie do byle kogo i głosi takie same poglądy bo nigdy nic mądrego nie miał do POwiedzenia!Oto cała filozofia !

    • Barierą w zapewnieniu Polsce dobrobytu i bezpieczeństwa jest ulokowana na szczytach państwa 6 000 000 spuścizna po żydokomunie. To są beneficjenci i zstępni IW, UB, KBW, SB, MO, ORMO, PZPR, LWP, wywiadu PRL i WSI. PO to szajka dzieci i wnucząt UBowców, milicjantów, LWP, sędziów, prokuratorów, czerwonych nauczycieli z ZNP, PZPRowców i tym podobnego szajsu.
     Dopóki nie wymrze ten sowiecki twór to zawsze będzie maił 15 – 20% tzw. poparcia społecznego.

     „bolek” to tylko jeden z nich. Drobny kapuś który trafił na wiatr historii. Taki smrodek komunistycznej kloaki.
     Nie wiem czy dożyję, ale prawdziwy problem z „bolkiem”, to będzie problem z jego pogrzebem. Państwowy pogrzeb konfidenta komunistycznych zbrodniarzy. Coś niebywałego!
     Z jednej strony jako b. prezydentowi przysługuje mu pogrzeb państwowy a z drugiej strony jako komunistycznemu kapusiowi tajnych, zbrodniczych służb prawidłowym miejscem jest „pod płotem”. Władze państwa polskiego w tym prezydent będą mieli niezła zagwozdkę jak im przyjdzie klękać przed trumną tego komunistycznego kapusia. Wyobrażacie to sobie?
     Jego pogrzeb to dopiero będzie WIELKI PROBLEM! Niech o tym cymbał pomyśli zawczasu.

     • Co masz przeciwko komunistom? Przecież JKM wychwala KGBowca Putina i komunistyczne Chiny.

 2. bolek ma tylko w jednym racje i tez nie do końca… „Agresywne partyjniactwo(..) rozpleniły się w duszach Polaków niczym perz” … nie w duszach Polaków tylko tzw. elyty

 3. „– My, Polacy, nie zdaliśmy egzaminu. Po dwudziestu pięciu latach cudu nad Wisłą znów spadliśmy na swoje zaściankowe dno”
  Pierwsze zdanie to jako żywo aluzja do zarzutów środowisk judejskich, iż Polacy nie zrobili za czasów okupacji niemieckiego barbarzyństwa dla Żydów tyle, ile powinni. Poza tym, o ile mi wiadomo, RAŚ nie uważa się za Polaków, tylko za tzw. narodowość śląską. Drugie zdanie to jakby luźna przeróbka słów towarzysza A. Michnika po wciśnięciu Polaków do Eurokołchozu:
  „Oto Polska postrzegana zwykle jako kraj butnych kawalerzystów szarżujących na czołgi, a przy tym kraj pijaków i obskurantów, antysemitów i kołtunów, stała się krajem ważnym”. Od siebie dodam, że to rzeczywiście cud nad Wisłą, że po kilkudziesięcioletniej okupacji tego szlachetnego, walecznego narodu przez komunistycznych wrogów we własnym łonie, ci wrogowie potrafią przez blisko 30 dalszych lat podtrzymywać PRL do dziś dnia.

  • Według JKM w PRLu było lepiej niż w UE bo w PRLu strzelano do robotników.

   • O ile mi wiadomo nie chodziło o tamtych robotników, tylko tych dzisiejszych podjudzonych przez związki socjalistów.

 4. Otwarty dialog
  motto: „Chińczycy ostrzelali radziecki traktor. Traktor odpowiedział ogniem i odleciał.“ ( z Radia Erywań)

  „Otwarty Dialog“ – wspaniała fundacja!
  Jej celem – jasne! – jest wszak demokracja
  (Jak u Sorosa, co handluje bronią).
  Ach demokracja! Trzeba walczyć o nią!…

  Pan Bartosz Kramek, by nie zostać łosiem,
  Numer koncesji osiemdziesiąt osiem
  Zyskał na handel bronią. Słuszne wnioski:
  Tak, jego żona, Ludmila Kozlowski
  Wspiera polskiego rządu obalanie.
  Jest plan. „Rząd polski – to w fundacji planie –
  Ma obalony zostać na majdanie”.

  Na pokojowe te plany niestety
  Ten rząd się uwziął! Nie chce tej kobiety.
  Wydala z Polski! A zanim wydala,
  Cofa koncesję… Kramek ma być z dala
  Od broni… Jak to! Jak „Dialog Otwarty”
  Ma dialogować bez strzałów?… To żarty!
  Na szczęście Kramka nowoczesna żona,
  Chociaż przez Polskę z Unii wyrzucona
  Daleka zdaje się być od rozpaczy.
  Muchtar Abliazow w łóżku jej tłumaczy,
  Co trzeba… Wkrótce więc dzielna Ludmiła
  Do Niemiec skarżyć na Polskę przybyła.

  Po Bundestagu przemawia w Brukseli.
  Szanujcie „Dialog”, albo was zastrzeli!!!…

 5. Wapno dziadziusiom podeszło do mózgu. Szkoda, Kutz po sobie zostawi przynaniej kilka bardzo dobrych filmów

 6. Kutz to taki pajac, który przed premierą w Polsce filmu Pajsa M. Gibsona nawijał przed kamerą telewizyjną przez pół godziny jakim beznadziejnym reżyserem jest M.Gibson i jakim beznadziejnym filmem jest Pasja. Chyba nie muszą dodawać, że Pasję obejrzało dobrowolnie więcej ludzi niż wszystkie filmy Kutza do końca jego życia, mimo tego, że spędza się przymusowo na nie uczniów ze szkół, by nakręcić widownię. :-))))))))))))))))))))))

 7. Zachowanie o charakterze pedofilskim ma pozytywny wydźwięk i jest dużo bardziej zasadne niż edukacja seksualna młodzieży. Z tą pedofilią mocno się przesadza. Pedofilem miłośnikiem ośmioletnich panienek był np. Ludwik Carroll (ten od Alicji w Krainie Czarów ); nie tylko sąsiadki, ale i panie z towarzystwa na ogół bez obaw posyłały dziewczynki do jego domu uważając, że dotykanie przez mężczyznę (byle, oczywiście, bez nadmiernego natręctwa) raczej rozbudza kobiecość i pomaga niż szkodzi; również uodparnia na podobne zaloty w przyszłości. Od prokuratury zażądałem dochodzenia w sprawie bezczelnego, oficjalnego uprawiania pedofilii w szkołach. Z tym, że osobiście wolałbym, by moja córka trafiła w łapy podofila (pedofila – nie „gwałciciela”!), który po pupie poklepie, biuścik pomaca, może popieści i pocałuje – niż poszły na taką lekcję. Bo po zetknięciu z pedofilem pozostanie cenne uczucie wstydu i napięcie erotyczne – a po takiej lekcji bezpowrotnie utraciłaby zdolność kochania. Cztery miliony ludzi straciły pracę. To były cztery miliony czarnuchów. A teraz mamy 20 milionów bezrobotnych Europejczyków, którzy są czarnuchami Europy. Tak, 20 milionów młodych ludzi jest traktowanych jak czarnuchy. Blokady? Jakie blokady? Za mojej władzy żadna nie utrzymałaby się dłużej jak 5 minut. Blokadę bym rozwalił, chłopom poobijał mordy, a ciągniki spalił! Obecnie hodujemy hordy tchórzy i donosicieli! Skurwione społeczeństwo skurwieli! Kobiety nie mogą być inteligentne - dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem! Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) mężczyźni nie lubią wiązać się z kobietami inteligentnymi: instynktownie chcą, by ich dzieci miały dobrą opiekę [...] chciałbym odebrać prawo wyborcze wielu osobom, nie tylko kobietom Każdy ma prawo uprawiać dowolne ćwiczenie fizyczne i urządzać dowolne zawody. Można się tylko cieszyć, że inwalidzi też organizują zawody. Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego - równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa. Oczywiście, że lałem dzieci. Dzieci czasami trzeba karać. To jest normalne i wszyscy to robią. (cytaty z JKM dla jego wielbicieli - gwiazdka wkrotce)

Comments are closed.