Kolejny polityk PiS-u przyłapany na kłamstwie. Sąd nakazał mu sprostowanie nieprawdziwych informacji

Wojciech Surkiewicz (Prawo i Sprawiedliwość). / fot. YouTube
Wojciech Surkiewicz (Prawo i Sprawiedliwość). / fot. YouTube

Kandydat PiS na prezydenta Radomia Wojciech Skurkiewicz ma sprostować nieprawdziwe – w ocenie sądu – informacje dot. przekazania przez zarząd woj. mazowieckiego 8,5 mln zł przeznaczonych na rewitalizację kamienicy w Radomiu – do Płocka. Skurkiewicz podał je w radomskiej telewizji i radiu.

Sprawa była rozpatrywana przez sąd w piątek w trybie wyborczym. Wniosek o jej rozpoznanie złożył członek zarządu woj. mazowieckiego, szef lokalnych struktur PO Rafał Rajkowski. Uznał on wypowiedź Skurkiewicza za nieprawdziwą i godzącą w jego dobre imię. Domagał się od kandydata PiS na prezydenta Radomia sprostowania, przeprosin i oraz przekazania 10 tys. zł na radomskie schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Sąd nakazał Skurkiewiczowi sprostowanie informacji. W lokalnej telewizji i radiu ma się ukazać jego oświadczenie, w którym przyznaje, iż „rozpowszechnił nieprawdziwe informacje o tym, że 8,5 mln zł przeznaczone z budżetu mazowieckiego na rewitalizację kamienicy Deskurów w Radomiu zostały wycofane i przekierowane z Radomia do Płocka”.

24 września w porannym programie emitowanym przez lokalną radomską telewizję Dami i na antenie lokalnego radia Rekord Skurkiewicz zapytał redaktora prowadzącego rozmowę: „Nie wiem, czy Pan wie, że marszałek Struzik (marszałek woj. mazowieckiego – PAP) wycofuje pieniądze z kamiennicy Deskurów?”. „Pieniądze nam zabierają z kamienicy Deskurów ponoć, osiem i pół miliona, które były przeznaczone z pieniędzy z budżetu mazowieckiego na rewitalizację kamienicy Deskurów” – powiedział Skurkiewicz.

„Ponoć zostały przekierowane nie do Radomia tylko do Płocka. Może pan Rajkowski (Rafał Rajkowski, członek zarządu woj. mazowieckiego – PAP), by w tej sprawie zabrał głos. Platforma Obywatelska ma większość w Sejmiku Mazowieckim, mamy przedstawiciela z Radomia w zarządzie woj. mazowieckiego, a pieniądze nam uciekają” – stwierdził kandydat PiS na prezydenta Radomia.

(PAP)

Comments are closed.