Sakiewicz, bracia Karnowscy, i Lisicki ssą podatnika „na gazetę” do ostatniej kropli krwi. Sprawdź kto wyczesał najwięcej

Tomasz Sakiewicz/ Paweł Lisicki/ Michał i Jacek Karnowscy/ PAP/ wikimedia
Tomasz Sakiewicz/ Paweł Lisicki/ Michał i Jacek Karnowscy/ PAP/ wikimedia
REKLAMA

Wcześniej za rządów Platformy Obywatelskiej, bracia Karnowscy i Tomasz Sakiewicz głośno krzyczeli, że nie ma prawdziwej konkurencji medialnej bo „GW” i lewackie media są wspierane za pieniądze z państwowych spółek państwa. Wychodzi na to, że są oni skrajnymi hipokrytami, bo teraz robią dokładnie to samo co zarzucali takim dziennikarzom jak Adam Michnik czy Tomasz Lis.

Jak się okazuje wśród tytułów prasowych, które w tym roku najwięcej zarobiły na polskim podatniku, czyli z reklam spółek z udziałem Skarbu Państwa i ministerstw są tygodnik „Sieci”, „Do Rzeczy” i „Gazeta Polska”.

REKLAMA

Portal Wirtualnemedia.pl przeanalizował na podstawie danych Kantar Media wpływy reklamowe tych gazet, co ważne – nie uwzględniających rabatów. Wyszło, że najwięcej na reklamach państwowych spółek i ministerstw „zarobił” w okresie od stycznia do lipca br. tygodnik „Sieci”. Było to 10,84 mln zł, czyli 3,28 mln zł więcej niż w tym samym okresie ub.r.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Drugim najchętniej wspieranym przez pieniądz podatnika tytułem był „Super Express”, który na spółkach państwa i państwowe instytucje zarobiła 8,46 mln. zł. Na trzecim miejscu znajduje się „Gazeta Polska”, która na państwowych reklamach zarobiła w tym roku 6,64 mln zł, czyli 2,66 mln zł więcej niż rok wcześniej.

Gazeta „Do Rzeczy” Pawła Lisieckiego znajduje się na 5. miejscu z wpływami z reklam, od państwowych spółek i instytucji z 5,58 mln zł.

W tym samym czasie media wolnościowe takie jak „Najwyższy CZAS!”, nczas.com czy wolnosc24.pl nie dostały ani grosza. Zresztą nigdy o taką „lewą kasę” się nawet nie ubiegały.

Tabela pokazujący wydatki spółek państwowych i ministerstw/ wirtualnemedia.pl
Tabela pokazujący wydatki spółek państwowych i ministerstw/ wirtualnemedia.pl

Nczas.com/ wirtualnemedia.pl

REKLAMA