To koniec Elona Muska? Chcą odsunąć go od kierowania firmą, notowania Tesli pikują

Elon Musk. / Źródło: Joe Rogan Experience
Elon Musk. / Źródło: Joe Rogan Experience

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała Elona Muska z powodu tweet`ów wprowadzających inwestorów w błąd.

SEC twierdzi, że Elon Musk, piastujący stanowisko Dyrektora naczelnego notowanej na nowojorskiej giełdzie Tesli (TESLA Inc.), celowo wprowadził w błąd inwestorów swoim wpisem na Twitterze z 8 sierpnia dotyczącym zamiaru wycofania akcji TESLA Inc. z obrotu giełdowego i wykupu akcji po 420$ przez prywatnych inwestorów.

Tweet Elona Muska z 8 sierpnia br

W złożonym w sądzie w Nowym Jorku pozwie SEC domaga się także zakazu pełnienia funkcji dyrektorskich w spółkach publicznych przez Elona Muska. Wg. SEC przeprowadzone przez Muska spotkania z potencjalnymi inwestorami nie dawały żadnych podstaw do twierdzenia, iż wezwanie do sprzedaży akcji będzie miało w rzeczywistości miejsce.

W reakcji na pozew akcje Tesla Inc. traciły w handlu posesyjnym ponad 13%

Tesla Inc. notowania posesyjne

Elon Musk nie ma ostatnio dobrej passy. Akcje Tesli traciły także po wywiadzie w trakcie którego palił marihuanę.

6 KOMENTARZE

 1. Bo JKM jest oszustem i kłamcą. Zawsze znajdzie wymówkę. Akurat w Warszawie to jest pełno lemingów które na niego będą głosować. Gdzie indziej na pewno będzie gorzej. Tak jak zawsze okłamywał że biurokracja i podatki wszystkiemu winne ale one zawsze będą. Trzeba się zastanowić w jaki sposób zarobić pieniądze ale w tej dziedzinie to JKM jest oszustem . Zawsze tylko nawoływał żeby zamykać zakłady. Donald Trump to jego przeciwieństwo tzn. walczy o miejsca pracy, nakłada cła na produkty których nie chcą. JKM zawsze nazywał takich ludzi socjalistami. JKM nigdy nie krytykował patologii w polskich sądach a sprawne i sprawiedliwe sądy to doktryna wolnorynkowca. Za to w ruskim sputniku płaszył się jak wycieraczka przed Putinem. To jest ruski agent wpływu. Oszust i kłamca. Tylko PATRYK !!!!!!PATRYK!!!!!!PATRYK na prezyzenta Warszawy.

 2. Uwielbiam te manipulacje, gdy przedstawia sie tak spreparowany wykres, by podkreslal DRAMAT! Spadek o 13% to na pewno duza utrata wartosci.

  No i ten tytul – „To koniec Elona Muska?” Zywcem wypisz-wymaluj propaganda GW, gdy Trump kandydowal na prezydenta.

  Jesli nie chcecie sie tak osmieszac jak GW (z ktorej niejednokrotnie drwicie), zalecam nieco powsciagliwosci przy halasliwych tytulach.

  • Tak się strzyże frajerów.
   13% pomnożone przez wolumen to niezła sumka, tym bardziej, że widać na wykresie nagłą zwyżkę. Jest to echo skupywania akcji przez żydków.

Comments are closed.