Mamy TO!!! Polska rozbija USA w półfinale Mistrzostw Świata!

Polscy siatkarze pokonali USA na mistrzostwach świata. Foto: PAP

Polska pokonała ekipę USA i zagra jeszcze dzisiaj w wielkim finale Mistrzostw Świata! Tak jak cztery lata temu rywalem biało-czerwonych będzie Brazylia.

Polacy zwyciężyli 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:23, 15:11) po emocjonującym tie-breaku. W finałowym secie Polacy prowadzili już nawet 11:5 i ostatecznie pokonali Amerykanów 15:11. Wielki finał dziś o godzinie 21.15!

Pięciosetowe spotkanie było prawdziwym horrorem.

Pierwszy set wygrany przez Polaków dość pewnie – 25:22. Momentami Polscy siatkarze prowadzili nawet 7 punktami przewagi.

Dwa kolejne sety to zdecydowanie lepsza gra faworytów zza oceanu. Amerykanie pewnie wygrali kolejno 25:20 i 25:23.

Dopiero w czwartym secie kolejne przełamanie biało-czerwonych i zwycięstwo 25:20.

Piąty, decydujący set był pokazem siatkówki na najwyższym poziomie. Biało-czerwoni rozpoczęli fenomenalnie to rozdanie i pewnie dowieźli 4 punktową przewagę. 15:11 dało zwycięstwo 3:2 w całym meczu i awans do finału Mistrzostw Świata!