Sceny jak z filmów Apokalipsy. Brutalne walki na ulicach Barcelony. Zwolennicy niepodległości starli się z policją [VIDEO]

Zamieszki w Barcelonie. Foto: tter
Zamieszki w Barcelonie. Foto: tter

Na ulicach i placach Barcelony starli się z policją zwolennicy suwerenności Katalonii. Zamieszki wybuchły w trakcie manifestacji poparcia dla hiszpańskiej Policji i Gwardii Cywilnej.

Manifestujący poparcie dla dla hiszpańskiej policji narodowej – Policia Nacional, i Gwardii Cywilnej – Guardia Civil starli się na kontrmanifestantami, zwolennikami niepodległości Katalonii. Do prawdziwej bitwy pomiędzy demonstrującymi z obydwu obozów, a policją doszło na Placu Sant Jaume.

Najprawdopodobniej sprowokowało je rzucenie w tłum torby z farbą. na Placu odbywał się festiwal Hindu Holi zorganizowany przez Arran – młodzieżówkę niepodległościowej partii Kandydatury Jedności Ludowej.

Do zamieszek dochodzi w ponad rok po katalońskim referendum w sprawie niepodległości i brutalnego stłumienia zamieszek przez gwardię Cywilną. rannych zostało wtedy ponad 900 osób. Wielu katalońskich liderów opowiadających się za suwerennością regionu wylądowało w więzieniu.

Comments are closed.