Tym razem Ziemkiewicz odleciał? „Polacy wolą nieudaczników”. Stanowski ostro odpowiada

Rafał Ziemkiewicz oraz Krzysztof Stanowski. / fot. YouTube
Rafał Ziemkiewicz oraz Krzysztof Stanowski. / fot. YouTube
REKLAMA

Najnowszy wpis Rafała Ziemkiewicza na Twitterze spotkał się z ostrą krytyką. Czy faktycznie tym razem prawicowy publicysta przesadził? „Polacy wolą nieudaczników, bumelantów i pierdołów od ludzi sukcesu – i tyle” – napisał Ziemkiewicz.

Reklamy z lekkoatletami czy siatkarzami nie sprzedają w Polsce produktów. Sprzedają te z piłkarzami – zaczął Ziemkiewicz i w tym jeszcze nie było nic kontrowersyjnego, było to jedynie stwierdzenie faktu. Falę negatywnych komentarzy wywołała druga część wpisu Ziemkiewicza.

REKLAMA

Po prostu Polacy wolą nieudaczników, bumelantów i pierdołów od ludzi sukcesu – i tyle – napisał publicysta „Do Rzeczy”. Z jakiego powodu nazywa pan Lewandowskiego, Glika, Fabiańskiego czy Błaszczykowskiego nieudacznikami, bumelantami i pierdołami? – odpowiedział mu Stanowski.

I dodał, że żaden siatkarz nie musiał przejść przez tak gęste sito selekcyjne jak piłkarze, by dojść na – swój – szczyt. Głos zabrał też Mateusz Święcicki, dziennikarz „Eleven Sport”: Chciałby Pan być takim nieudacznikiem jak Lewandowski.

REKLAMA