Nowy SONDAŻ: Na kogo zagłosowaliby polscy kibice? Cztery formacje z podobnym wynikiem i dużą przewagą

Kibice piłkarscy - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP/Radek Pietruszka
Kibice piłkarscy - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP/Radek Pietruszka
REKLAMA

Na kogo planują głosować Polscy kibice w nadchodzących wyborach samorządowych? Według opublikowanego właśnie sondażu cztery partie mają niemal identyczne poparcie i to one zdominowałyby scenę polityczną w samorządzie. Kolejność się co prawda nie zmienia, ale widać znaczące zmiany w procentowym poparciu dla poszczególnych formacji.

Na przedstawiciela której partii zagłosuje Pan(i) jako kibic, w wyborach samorządowych?

REKLAMA

Środowisko kibicowskie podzielone jest niemal po równo między cztery siły polityczne. Na pierwszym miejscu niezmiennie Kukiz’15 z poparciem 19 procent – to oznacza jednak duży spadek, bo partia jeszcze niedawno cieszyła się wynikiem powyżej 30 procent poparcia w tym środowisku.

Na drugim miejscu Ruch Narodowy z poparciem 18 procent, a na trzecim Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 16,5 procent. Kolejność nie zmienia się w porównaniu do ostatniego badania, jednak i w tym przypadku obie partie tracą, poprzednio cieszyły się poparciem przekraczającym 20 procent.

Tuż za tą trójką partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego z poparciem 15,4 procent, na którą poprzednio chciało głosować 16 procent ankietowanych, więc wynik jedynej wolnościowej partii w tym zestawieniu pozostaje właściwie bez zmian. Powyżej progu znalazła się jeszcze Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 6,3 procent badanych, poprzednio było to niecałe 4 procent.

Należy jednak podkreślić, że porównanie poparcia do ostatniego sondażu może być niemiarodajne, gdyż nie dotyczył on stricte wyborów samorządowych. Sondaż zrealizowano w dniach 20 – 24 września 2018 roku na próbie 11 046 kibiców piłkarskich.

https://twitter.com/Buca_Rafal/status/1046697024798838786

REKLAMA