Skandal w Holandii! Polacy potraktowani gorzej niż bydło, przez agencję pracy [VIDEO]

Skandaliczne warunki dla polskich pracowników w Holandii. / fot. YouTube
Skandaliczne warunki dla polskich pracowników w Holandii. / fot. YouTube

W kraju, który może startować konkursie o miano najbardziej rozwiniętego państwa Zachodu, ludzi traktuje się jak bydło. Konkretnie Polaków. Nasi rodacy zostali zakwaterowani w pustym magazynie, a za łoże służyły im palety, na które położono materace. Tak potraktowała pracowników ze Wschodu jedna z agencji pracy w Holandii.

„15 godzin dziennie, a potem spanie w takich warunkach” – powiedział autor krótkiego filmiku. „Materacyki, paleciki. Normalnie warunki pierwsza klasa. Jak w Marriocie. (…) Gorzej niż bydło” – dodał.

Agencją, która „zapewniła” Polakom takie warunki, jest Axidus z miejscowości Poeldijk nieopodal Hagi. Zapytane o sprawę polskie biuro Axidus nie udzieliło odpowiedzi do czasu publikacji materiału przez Money.pl

Odpowiedzialny za pracowników tymczasowych dyrektor firmy Ron van Loenen, w rozmowie z niderlandzkim portalem ad.nl, nazwał sprawę „burzą w szklance wody”. Dodał, że „pracownicy w magazynie spali jedynie przez kilka nocy. W dodatku mieli się na to zgodzić i otrzymać w zamian zwrot kosztów biletów lotniczych oraz darmowe posiłki.

Według internautów to nie jest bynajmniej wyjątkowa sprawa. W takich patologicznych warunkach lub jeszcze gorszych żyją setki holenderskich gastarbeiterów.

Inaczej potraktowali sprawę holenderscy politycy. Remmert Keizer z Gemeente Belang Westland (lokalna partia – red.) powiedział: „Mam nadzieję, że ta sytuacja nie zostanie potraktowana bezkarnie”. Z kolei rzecznik lokalnych władz zapowiedział, że sprawa zostanie zbadana.

Axidus jest firmą, która na swojej stronie chwali się członkostwem w Ogólnopolskim Konwencie Agencji Pracy, czyli „organizacji (…) zrzeszającej podmioty związane z rynkiem pracy, które oferują najwyższą jakość usług w trosce o dobro stron stosunku pracy”. W zakładce „misja” na stronie OKAP czytamy, że Konwent „stoi na straży przestrzegania prawa i zapewniania najwyższych standardów świadczonych usług”.

Źródło: Money.pl

Comments are closed.