
Były premier Waldemar Pawlak będzie miał kłopoty! Wszystko to związane jest z kontrolą korporacyjną ogłoszoną przez PGNiG. Chodzi o kontakt zawarty w 2010 roku z Gazpromem i umorzenia opłat za przesył gazu w latach 2006-2009.
O sprawdzenie umowy poprosił Minister energii Krzysztof Tchórzewski, wcześniej wniosek w tej sprawie składała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
„Wszyscy, którzy doprowadzili do podarowania Putinowi miliarda złotych i tym samym przyczynili się do uszczerbku skarbu państwa powinni ponieść konsekwencje” – mówiła na briefingu prasowym Mazurek.
Minister Tchórzewski w trakcie Sejmowej debaty stwierdził, iż Polska podpisując umowę z Gazpromem zrezygnowała z miliarda złotych, które należały się nam za usługi przesyłowe w latach 2006-2009.
To jednak nie wszystko, według wstępnych wyliczeń szacuje się, że ustępstwa na które zgodzili się Polacy sięgają, aż 2-2,5 miliarda złotych.
Przypomnijmy, negocjatorem porozumienia był wówczas wicepremier Waldemar Pawlak, który reprezentował rząd koalicji PO-PSL.
źródło: IAR / Wolność24.pl

![Piekło zamarzło. Kowal krytykuje Zełeńskiego i stwierdza, że to on odpowiada za kryzys między Warszawą a Kijowem [VIDEO] Paweł Kowal. / Foto: screen sejm.gov.pl](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/02/Kowal-ok-100x70.jpg)
![AfD liderem sondaży. Mają jednak słaby punkt [SONDAŻ] AfD](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/07/afd-alternatywa-dla-niemiec-100x70.jpg)





