Szokujące zdjęcia z kalifornijskiej pustyni. „Setki tysięcy Volkswagenów i Audi na złom”. Niemcy musieli je odkupić od właścicieli [VIDEO]

Cmentarzysko Volkswagenów na pustyni. Foto: yt
Cmentarzysko Volkswagenów na pustyni. Foto: yt

Niesamowite nagranie z pustyni w południowej Kalifornii. To jedno z trzech miejsc, w których koncern Volkswagena składuje samochody, które musiał odkupić od amerykańskich właścicieli po skandalu z fałszowaniem wyników testów spalin.

Wiadomo, że słynna „Diesel-gate” sprzed kilku lat drogo kosztowała niemiecki koncern.

Za fałszowanie wyników testów spalin musiał on nie tylko zapłacić potężną, 4-miliardową grzywnę amerykańskiemu rządowi, ale także odkupić pół miliona samochodów od ich właścicieli. Jednak dopiero te zdjęcia pokazują skalę skandalu.

350 tysięcy aut zostało już odkupionych i trzeba było znaleźć miejsce na ich składowanie. Wynajęty przez Volkswagena nieczynny stadion w Detroit i dawna papiernia w Minnesocie szybko się zapełniły.

Kolejnym „cmentarzem” dla aut firmy stała się pustynia w południowej Kalifornii, gdzie powstały te zdjęcia.

W sumie odkupienie wszystkich sprzedanych w USA samochodów z silnikami diesla i „podkręconymi” parametrami składu spalin będzie kosztowało Volkswagena 7 miliardów dolarów.

Podobnych odszkodowań nigdy natomiast nie dostali Polacy.

19 KOMENTARZE

  1. No to będzie co sprowadzać do Polski tylko trzeba te nieszczęsne światła przerobić.

    • Jak masz znajomege diagnostyka w stacji to nic nie trzeba. Moja amerykanska Toyota Corola nie potrzebowala.

  2. Zapytajcie kurwinoze vel depolonizatora, na czym polega „potega” zydowsko-germanskiej metody jebania swiata i konsekwencji z tego wynikajacych? Pewnie gnojek zwija sie teraz w konwulsjach i pluje sobie w brode. Jestem pewien, ze po jakims czasie znowu glupkowato odpisze, ale damy mu po mordzie raz jeszcze, bo na coz innego ten smiec zasluguje?

  3. Szokujące nie jest to, że firmy musiały odkupić, ale to, że teraz tyle tego złomu trzeba będzie jakoś zutylizować. Jest za duzo aut na świecie. Niedługo będziemy żyć w betonowo-blaszanych dżunglach, nawet poza miastami, jak się okazuje, pełnych śmieci i smrodu spalin.

  4. pokazcie to niemcom jak zatruwaja planete i ile co2 wyprodukowali, a teraz ile jeszcze wyprodukuja, by je zniszczyc.

  5. Qur..a nie mogli by rozdac Polakom po jednym na leb przerobili bysmy te audiki ze smrodku by wogole nie bylo a radosc ze hej!! a tak gnija

  6. Ekologiczny absurd. Poświęcenie takiej ilości przetworzonego już materiału w imię dbania o normy emisji.

  7. Ubezpieczyć i położyć ogień i koszty przepadną, choć tak na prawdę pewnie nie pierwsze i nie ostatnie oszustwo firmy…..

Comments are closed.