Żydzi wykryli kolejnego antysemitę! Tym razem dostało się Morawieckiemu. Za to, co powiedział na taśmach z „Sowa & Przyjaciele”

Premier Mateusz Morawiecki. / foto: PAP/Leszek Szymański
Premier Mateusz Morawiecki. / foto: PAP/Leszek Szymański

Taśmy premiera Mateusza Morawieckiego, choć mogło się wydawać że nie było na nich nic ciekawego, to jednak znalazły się w zainteresowaniu żydowskich mediów. Wszystko przez wzmiankę o tym, że istnieją „chciwi żydowscy bankierzy”. Ku*** siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Siedzą w swoich głębokich, wiesz, fotelach. Mają nakumulowane tego oczywiście kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować – mówił obecny premier.

„Times of Israel” odnosi się do „sekretnych” rozmów premiera Morawieckiego z czasów przed jego dojściem do władzy, kiedy ten nie był jeszcze premierem. „Na rozmowach Morawiecki skarży się znajomemu na „chciwych” i „bogatych” Amerykanów, Żydów, Niemców, Anglików i Szwajcarów” – pisze żydowska gazeta. Oczywiście tylko wymienianie jednej z tych grup budzi zastrzeżenia.

W tym kontekście gazeta przypomina oczywiście „antysemickie” wydarzenia z lutego tego roku. W lutym tego roku Morawiecki został zaatakowany za mówienie o żydowskich kolaborantach w Holocauście, przyrównując ich do działań Polaków z Holocaustem – czytamy. Jak wiadomo mówienie o winach żydowskich, a co więcej ich porównywanie do innych narodów nie mieści się w głowie.

„Oświadczenie, które premier Izraela nazwał „oburzającym” było wydane w obronie ustawy przyjętej w styczniu (nowelizacja ustawy o IPN – red.), która wywołała najgorszy kryzys w stosunkach między Polską i Izraelem. Prawo kryminalizowało obwinianie narodu polskiego za zbrodnie nazistowskie” – pisze „Times of Israel”. A jak wiadomo „ustawa była prymitywną próbą wybielenia działań wielu Polaków, którzy pomagali nazistom w zabijaniu Żydów”.

Comments are closed.