Ukraina wydaliła konsula Węgier. Za wydawanie węgierskiego obywatelstwa na Zakarpaciu

Ukraina - Węgry - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia
Ukraina - Węgry - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia

MSZ Ukrainy uznało w czwartek konsula Węgier w Berehowem w ukraińskim obwodzie zakarpackim za persona non grata za wydawanie obywatelom Ukrainy węgierskich paszportów w tym regionie. Notę w tej sprawie wręczono ambasadorowi Węgier w Kijowie Ernoe Keskenyowi.

Ukraińska dyplomacja oświadczyła, że konsul z Berehowego naruszył konwencję wiedeńską o stosunkach konsularnych z 1963 roku i poinformowała ambasadora, że konsul ma opuścić terytorium Ukrainy w ciągu 72 godzin.

Wcześniej szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin uprzedzał, że jeśli Budapeszt nie odwoła konsula, Kijów usunie go z tej placówki. (PAP)

Nowa wojna dyplomatyczna. Ukraina wydali węgierskiego konsula.

4 KOMENTARZE

  1. Polacy powinni zmienić swoje podejście do Ukraińców.
    To nie są ruskie.Oni ruskich zabijali w ’41 i hajlowali helmutom.Do tej pory się u nich nie zmieniło

  2. Węgry mają powazny problem tożsamosciowy z czasow Habsburgow. Jak chcą znow mieć tak duże państo to muszą zrezygnować z nazwy Węgry na rzecz Hungarii i nie narzucać innym madziarskiego.

  3. Ukraina to pseudo-panstwo praktycznie nigdy nie istnialo Dzisiaj rzadzone jest przez bande zydowsko-banderowsko-faszystowska ktorzy zdobyli wladze w wyniku brutalnego zamachu stanu obalajac demokratycznie wybrany rzad

Comments are closed.