Putin ma poważny problem. Tak złych wyników nie było od pięciu lat

Włodzimierz Putin. Foto: PAP/EPA
Włodzimierz Putin. Foto: PAP/EPA

Prezydent Rosji ma poważny problem. Rosjanie tracą zaufanie do Władimira Putina. W sondażach opinii publicznej notowania prezydenta są najniższe od pięciu lat i osiągnęły poziom sprzed aneksji Krymu. Według rosyjskich socjologów nie ma szans by popularność prezydenta miała się poprawić.

Z sondażu Centrum Lewady wynika, że zaufanie do Władimira Putina ma 58 procent Rosjan. Wydaje się, że to dużo, ale tak słabego wyniku nie miła od prawie pięciu lat. Wcześniej, po aneksji Krymu, wskaźnik utrzymywał się na poziomie od 81 do 88 procent.

Prezydentowi Rosji zaszkodziła przede wszystkim reforma emerytalna oraz nieustanne konflikty z innymi państwami. Zdaniem Denisa Wołkowa z Centrum Lewady Rosjanie są zszokowani rozbieżnościami między przedwyborczymi obietnicami Władimira Putina a rzeczywistością.

Ekspert podkreśla, że nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie notowania prezydenta mogły wzrosnąć.

Ostatnie miesiące to zły czas dla Putina. W kilkudziesięciu miastach Rosji odbywały się antyrządowe demonstracje związane z podwyższaniem wieku emerytalnego.

Jak podaje portal TVP.Info w trakcie protestów pojawiały się żądania dymisji rządu oraz wszczęcia procedury odwołania Władimira Putina z urzędu prezydenta.

Nczas.com/ IAR/ TVP Info

19 KOMENTARZE

 1. wymienią go na inną kukłę, tym razem bardziej wojskową i w mundurze, i będzie znowu 5 lat ciszy.

  putin oczywiście nie ma szans. to jest kwestia systemowa. mógłby być najlepszy prezydentem świata a i tak w systemie ucisku ludzie go zjedzą. bronią się. muszą.

  on im odbiera godność, to oni redukują dysonans. z czasem będą palili jego kukły. potem wyjdą rolnicy. potem nauczycielki. górnicy. w końcu mundorowi (policja). lekarze. ten system nie jest możliwy do sterowania metodą nękania gojów, nawet jak im się da temat zastępczy w postaci smoleńska II czy też hiroshimy II.

  • Nie, dawno już niczego nie zaanektował, więc się niecierpliwią. P. Putin jest w tej dobrej sytuacji, że wyborcy nie muszą go kochać, byle się go bali.
   Jedyne, co może mu zagrozić, to bezpośrednie otoczenie.

 2. A JKM tak go chwalił …. Na Krymie w sputniku i ruskiej ambasadzie opowiadał że to jest wspaniała dyktatura oficera KGB, że Rosja w przeciwieństwie oczywiście do Polski to kraj bez 500+ , bez korupcji i bez patologii w sądach. Bo tam w Rosji nikt nie protestuje o podwyżki i pomoc dla rodzin , jak również w ich gazetach i telewizji nikt nie mówi o korupcji i złych sądach Czyli że ten wspaniały ustrój jest „sprawny” i przez to jest lepszy od ( jak to ten idi…ta JKM) mówił dupokracji. Pamiętam jak JKM przywódcę Gruzji ówczesnego Sakaszfilego nazywał idio…tą bo się zaczął bronic przed ruskimi. Ludzie JKM to jest jakiś ruski agent. Jak się to wszystko przeanalizuje to włosy dęba stają.

  • JKM powiedział też że 85% ludzi to idioci. Po twoim wpisie widać że jesteś z tych 85%.

   • A 5-6% to psychopaci i socjopaci.IQ owych jednostek jest nizsze od przecietnej ale brak sumienia,notoryczne klamstwa,buta sprawiaja, ze zawsze „wygrywaja” oni z przecietnym , normalnym czlowiekiem.I dlatego dostaja oni wrecz obledu na tle swojej domniemanej „ynytylygencji”.Taki jest wlasnie Korwinek.
    Czymze on by byl – bez Urbana, bez klubu waldajskiego i GRU, dla ktorych robi za szczekaczke?
    Zapewne rozmnazalby sie krolik (tak jak kazdy azjata) i spedzilby zycie w wiezieniu za nieplacenie alimentow.

    • DOBRE!!!!!!! Ciekawa sprawa z tymi alimentami JKM? Tutaj naprawdę wywiązuje się z doktryny liberalnej czyli że przedszkolak powinien już na siebie zarobić. Czyli można napisać że jest sfera że gość nie kłamie czyli jego paczłorkowa rodzinka. On nie jest socjalistą i swoim dzieciom pieniędzy nie daje.

     A czy można coś więcej się dowiedzieć o tych niepłaconych alimentach?? @458 jeżeli można Cię prosić:-) Takie rodzinne smaczki pokazuja jakim człowiek jest naprawdę.

   • Przeciętne IQ Polaka to 99. Naprawdę wierzysz, że Korwin ma mniej ?

    • JKM ma IQ 168 co bardzo boli mikrocefali z PiSbolszewii takich jak @458 czy @ojciec, którzy za 2 złote próbują go obszczekiwać na tym portalu jak przystało na małpki wyhodowane przez CzeKiszczaka łżąc oraz kurwiąc logikę i fakty na potęgę.

 3. 100/100!
  Teraz „polska” prawica ma nowych idoli – to sa morawieccy i jablonowski- bo „kochajom rosje” i nie chca na nia napadac albo niepokoic, a tylko sie z rosja i z „bracmi slowianami”(ktorzy wygladaja jak mongolowie) przyjaznic.

 4. No tak a PO po podwyżce wieku emerytalnego poparcie wzrosło? Putin ma to gdzieś: to jego ostatnia kadencja a 60% to więcej niż mają Microny, Merkele i Trumpy razem wzięte. I nieprawda, że przeciwnicy Putina winią go za złe stosunki z innymi krajami: 80% przeciwników Putina uważa go za zachodniego pachołka który jest zbyt miekki i ugodowy, więc Zachód naprawdę niech się zastanowi, czy chce odejścia Putina. Zapewniam, że to nie Nawalne, Chodorkowskie i Weinsteiny vel Kasparowy zostaną jego następcami! :-))))))))))))))))))))))))))

  • Czyżby tylko jeden na tym Portalu zauważył tak oczywistą rzecz? Ta cała Rosja jest nieobliczalna, nieprzewidywalna. Putina można kochać lub nienawidzić ale zawsze można z nim negocjować. Wielu tam takich nie mają

   • Mają, mają! Np. Szojgu (jakbym miał obstawiać u bukmachera to jego typowałbym na następcę Putina). I Rosja jest, w przeciwieństwie do USA i lewaków z UE, jak najbardziej przewidywalna: zrezygnowali z komunistycznej wizji „zbawiania świata” (UE nie zrezygnowała…) i teraz kierują się zimnym wyrachowanym rachunkiem ekonomicznym i swoim interesem oraz zasadą wzajemności. Zostali oszukani przez Zachód za Jelcyna. Sowiety nie upadły, nie zbankrutowały – zostały ROZMONTOWANE przez KGB w zamian za obiecane Złote Góry, m.in. stanowisko „Młodszego Brata” USA, takiej „większej Wielkiej Brytanii” i ślepo wykonywali polecenia „Brygad z Marriotta” aż się zorientowali, że ich oszukano, ale było już za późno i kraj był straszliwie zdewastowany – obiecywano im „Plan Marshalla” a dostali „Argentynę Bis”. W zasadzie Putin aresztował Chodorkowskiego na 2 dni przed przegłosowaniem „prywatyzacji” zasobów naturalnych i sprzedaży Jukosu Bushowi seniorowi, który w tym celu przebywał w Moskwie! Gdyby Chodorkowskiemu się udało, byłby to koniec Rosji! Gdyby Sowieci chcieli (a nie chcieli: KGB bywało na Zachodzie i najbardziej ze wszystkich miał świadomość nieefektywności komunizmu!) to mogliby trwać w nieskończoność jak Kuba czy Korea Północna, bo mieli do tego lepsze warunki. Polska „nie wyrwała się” z komunizmu, tylko KGB, do którego w 1987 pojechał Michnik z Urbanem układać skład Okrągłego Stołu, zrobiło w PRL poligon: czy da się zrobić zmianę ustroju z zachowaniem władzy i przejęciem majątku przez aparatczyków poprzedniego systemu. Jak wiadomo, w Polsce udało się to znakomicie, stąd upadek Sowietów… Ale USA popełniły katastrofalny błąd strategiczny oszukując Rosję (USA „myślało”: po co nam „młodszy brat” jak rozgrabimy i zniszczymy – m.in. tanią produkcją z Chin – Rosję i przejmiemy, a Chiny, bez surowców, zacofane, zniszczymy w następnej kolejności i będziemy mieć Project of New American Century). Rosja dzięki Putinowi (były premier Australii: „Putin to najwybitniejszy przywódca Rosji od czasów Piotra Wielkiego”) nie upadła, Chiny widząc przykład Rosji nie pozwoliły tego zrobić u siebie a oba państwa, i Rosja i Chiny, rozwijały się ok. 8x szybciej niż prognozy amerykańskich specjalistów i USA mają problem, bo teraz mruganie okiem do Putina nie pomoże: na 2 pokolenia Zachód Rosję stracił: wśród rosyjskiej młodzieży nienawiść do USA jest 2x większa niż wśród osób starszych! :-)))))))))))))))))))))))))))

Comments are closed.