Groźby ukraińskiego generała: „Piąty front ukraiński wszedł do Polski. I chwycą za kije, jeśli przypomnimy sobie wszystkich Kozaków od Lwowa do Kijowa powieszonych”

Ukraiński generał i były minister obrony Ołeksandr Kuźmuk zagroził w wywiadzie telewizyjnym, że odpowiedzią na penalizację banderyzmu i kłamstwa wołyńskiego w ustawie o IPN może być zbrojny bunt ukraińskich imigrantów zarobkowych w Polsce.

„Tak, piąty front ukraiński wszedł do Polski. I chwycą za kije, jeśli przypomnimy sobie wszystkich Kozaków od Lwowa do Kijowa powieszonych” — mówił Kuźmuk.

Słowa te padły na antenie ukraińskiej stacji „112 Ukraina”. Przeciwko ustawie o IPN protestowali też ukraińscy nacjonaliści, m.in. przed budynkami konsulatów RP a także politycy, np. przewodniczący Rady Najwyższej Andrij Parubij.

28 KOMENTARZE

   • specjalnej troski to jestesmy my, skoro dajemy sie pomiatac ukraincom. pis wpuscil do polski miliony. co stanie na przeszkodzie ukraincom, zeby nas wyrznac?

    • tak, musimy mieć na uwadze,ze to sa bestie i czaić się mogą z Nienacka, noca….szlag mnie trafia,ze tyle tego diabelstwa po naszej ziemi lazi i się panoszy! Jeśli nic w tej materii się nie zmieni,to możemy się spodziewać,ze rozkaz bandery dot. wytepienia lachow do 7-ego pokolenia, może być realizowany….

 1. Spoko będzie wymówka do przeprowadzenia interwencji na Ukrainie i akcja Wisła 2.0. W związku z tym że prawie wszystkie wojska trzymają na wschodzie to wjedziemy w nich jak w ma…. jak wyposzczony rumuński tirowiec w przydrożne ukraińskie ssaki leśne

 2. Niech kurwy banderowskie łapią za kije . Będzie można obciąć łapy z tymi kijami i odesłać do chlewu. Tacy bojowi to niech walczą o Krym ?.

  • 10/10
   niech zacznie u siebie szukać sprawiedliwości – żałosny nieudacznik

 3. Drzew ci u nas dostatek, urosły i gałęzie takie grube że i w pęczkach po 3 rezunów wieszać da się. Więc dawaj, małpo banderowska zapraszamy.

 4. Do roboty też się nie nadają, chlać i kraść co popadnie. To potrafią. W Holandii, Belgii, UK już o nich słyszeć nie chcą. Przekonali się co to za dziadowska brać. Polski rząd popełnił błąd. O rzeziach, o Wołyniu nie wszyscy zapomnieli, wy carskie pachołki.

  • Wykopać imigrantów. Zrobić rozbiór Ukrainy, linia zdemililitaryzowana 100 km m.dzy nami a Rosją

 5. Ruskim bardzo by pasowala wojna Polska-Ukraina, albo wojna domowa w Polsce. A to pyskowanie po jednej i drugiej stronie jest zdecydowanie sponsorowane przez sowietow.

  • No wstydzcie sie chachly ze ruskiego agenta macie za generala na wielotysiecznych pochodach ss galizien tez pewnie sami ruscy agenci.

 6. Niech tylko spróbują zrobic bunt w Polsce, to zobaczą jak im wyjda tysiące polakow. Jak szybko przyjechali tak samo szybko wyjadą. Straszysz nie nas bo w naszych żyłach płynie Lachów krew.

 7. Czyli Żyrinowski miał rację w 2015 r. , podzielić się Ukrainą i nie będzie problemu z banderą. Naród który był 670 lat bez własnej elity, tylko przy pomocy przyjaciół może wyjść na wyżyny, ale jak ktoś nie chcę pomocy i jaszcze podgryza rękę która tę pomoc daję, nie wychodzi na tym dobrze.Nie boimy się UPA.

  • Nie miał racji. Prowokował matołów w Polsce do głupich ruchów przeciw Ukrainie. Dla nas konflikt Ukrainy z ruskimi jest na rękę. Niech się tłuką ile wlezie i oby jak najdłużej.

 8. Co do ewentualnej wojny z Ukrainą. Mają armię , która już pokosztowała wojny podczas gdy nasze jednostki jako całość będą się jej dopiero uczyć. Technicznie nie tak bardzo odbiegają znów od poziomu wojska polskiego ale mają dużo więcej sprzętu lądowego. Nie mają przyjaciół w nadchodzącej wojnie i my też nie. Z obu stron stroną decyzyjną są żydzi. Która strona by nie wygrała zgadnijcie kto na tym wygra.
  PS. W razie ukraińskiej wygranej nie sądzę by naród polski fizycznie istniał, a Ukraina będzie na tyle spłukana z ludzi mogących walczyć, że Żydzi wezmą sobie w obu państwach co będą chcieli.

 9. Ciekawe….Ruskie robią z nimi co chcą,zabrali Krym bez jednego strzału, Ługańsk, Donieck opanowany!!!! Nie potrafią bronić ani obronić swojego kraju koszularze zafajdane!!!!! Nawet osioł nie wie co mówi!!!!

Comments are closed.