Tak kłamią w sprawie szczepionek. Ruchy antyszczepionkowe czy zwolennicy przymusu – kto ma rację?

Szczepienie małego dziecka/fot. ilustracyjne/fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Szczepienie małego dziecka/fot. ilustracyjne/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Po raz kolejny już mamy do czynienia w przestrzeni publicznej z przedstawieniem zastępczym, które oczywiście żadnych zmian nie przyniesie, ale na jakiś czas odwróci uwagę od spraw istotniejszych. Mowa oczywiście o złożonym w Sejmie projekcie zmiany ustawy o przymusie szczepień. Warto na wstępie zauważyć podobieństwo tej sytuacji do klangoru, jaki podniósł się po proponowanych przez p. Kaję Godek i jej stowarzyszenie zmianach w prawie dotyczącym aborcji. Chodzi oczywiście o pojawienie się w mediach głównego ścieku całej masy nieprawdziwych informacji na ten temat.

Kiedy na tapecie był temat liberalizacji prawa aborcyjnego, czyli wprowadzenia takich przepisów, które w większym stopniu chroniłyby życie dzieci nienarodzonych, w mediach głównego ścieku informowano o niestworzonych rzeczach, jakie miałaby p. Godek chcieć wprowadzić. Dokładnie taki sam los dotyka obecnie „obywatelski projekt ustawy o dobrowolności szczepień”, zaproponowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

Tym razem głównymi hasłami napędowymi zwolenników zachowania przymusu szczepień są jakże inteligentne i błyskotliwe: „to cofanie Polski do średniowiecza”, „teraz to w szkołach będą uczyć o płaskiej ziemi”; trzeba przyznać, że ich pomysłodawcami musiały być wyjątkowe orły. Nawet sam pan minister zdrowia Konrad Szumowski stwierdził, że jak tylko wyszczepialność w społeczeństwie spadnie to „nasze rodziny, nasze dzieci będą umierały”. Pan minister mówił prawdopodobnie o tych samych osobach, które umierałyby pod płotem bez państwowej służby zdrowia, a teraz cieszą się „zdrowiem i pomyślnością”.

Tymczasem Polska jest jednym z liderów, jeżeli chodzi o obowiązkowe szczepienia dla dzieci, ich liczba w naszym kraju wynosi 39! Pierwsze z przymusowych szczepień podawane są tuż po urodzeniu, a ostatnie w wieku 14 lat. Jak to wygląda w innych państwach, które to za wzór we wszelkich rzeczach brać powinniśmy? U naszych zachodnich sąsiadów – Niemców – liczba rekomendowanych szczepień jest nawet większa, ale ani jedno z nich nie jest obowiązkowe. Francja, po wprowadzeniu dodatkowych obowiązków szczepiennych od stycznia tego roku, zmusza obywateli do podawania swoim dzieciom 31 szczepionek.

W Wielkiej Brytanii nie ma ani jednego obowiązkowego szczepienia, nie ma go też w lewackiej Szwecji, nie znajdziemy go również w Holandii. Obok Francji jednym z państw, które ma wysoką liczbę obowiązkowych szczepień są Włochy – tam trzeba podać ich aż 34. Analizując europejską mapę szczepień można stwierdzić, że istnieje na tym polu zróżnicowanie na dwie kategorie. Dominują państwa, które nie mają żadnych przymusowych szczepień, lub jak Belgia mają jedynie dwa, a w drugiej nieco mniej licznej grupie znajdują się kraje, które zobowiązują do podania dzieciom kilkudziesięciu szczepionek.

Widać więc wyraźnie, że wbrew temu, co podają media, obywatelski projekt proponujący wprowadzenie dobrowolności szczepień nie jest żadnym ewenementem na skalę starego kontynentu.

Na ten fakt zwracają też uwagę obywatele w uzasadnieniu swojego projektu: obowiązek szczepień został zniesiony w takich państwach jak: Austria, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Szwecja, czy Wielka Brytania oraz Rosja. Obowiązek szczepień w podobnym zakresie co w Polsce, występuje w większości w byłych krajach socjalistycznych takich jak Słowenia, Słowacja, Czechy, Łotwa, Węgry czy Bułgaria.

„Jest ryzyko, musi być wybór” – tak brzmi jedno z głównych haseł ruchów będących przeciwko przymusowi szczepień, często zrzeszających rodziców, których dzieci ucierpiały w wyniku szczepień. I to ryzyko jest – mówią o nim nawet służby rządowe, nie są to więc żadne wymysły „speców od teorii spiskowych”, jak starają się to przedstawiać media. Zarówno dane z amerykańskiej agencji CDC, jak i starsze informacje z Wielkiej Brytanii jasno wskazują, że znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia niektórych chorób. Faktem jest też, że odnotowano przypadki śmierci po szczepionkach, choć oczywiście nie jest to zjawisko masowe.

Ważniejszą kwestią, która przemawia za brakiem przymusu szczepień jest jednak coś znacznie innego – po pierwsze na rynku szczepionek nie ma niezbędnej konkurencji, są one zamawiane przez rząd i jedynie te dopuszczone przez urzędników (a wiadomo jakimi kryteriami się oni kierują) są podawane dzieciom. Po drugie szczepienie na masową skalę to eksperyment przeprowadzany na żywym organizmie, który został zapoczątkowany w XX wieku, i im bardziej jest przymusowy, tym ciężej określić jego skutki. Po trzecie przymus szczepień nie gwarantuje wysokiej wyszczepialności, wiele ww. państw z dobrowolnym systemem ma wyższy wskaźnik wyszczepialności niż np. Serbia, w której kilkanaście szczepionek jest obowiązkowych.

Widać wyraźnie, że osoby które najwyraźniej mają w tym jakiś interes, starają się ośmieszyć zwolenników dobrowolności szczepień, a sam fakt skuteczności szczepionek i ich niezawodności urasta do rangi obiektywnego faktu, którego pod żadnym pozorem nie wolno podważać. Takie ideologiczne optowanie za przymusem szczepień bez względu na badania naukowe może doprowadzić do katastrofalnych skutków, co bowiem gdyby okazało się, że szczepionki nie są tak skuteczne i bezpieczne jak nam się to przedstawia?

34 KOMENTARZE

 1. W tej dyskusji po jednej stronie jest lobby znachorów i innych ciemniaków, po drugiej lobby niewiele mniej ciemnych medycznych wykształciuchów sponsorowanych przez koncerny.

  • Bez przesady. Wiele krajow w ktorych szczepienia sa dobrowolne ma porownywalny a niekiedy wyzszy wskaznik zaszczepionych obywateli.
   Robienie „z igly widly ” to gazeciarzom wychodzi najlepiej.

  • „While monopoly control of industries was once the objective of J.P. Morgan and J.D. Rockefeller, by the late nineteenth century the inner sanctums of Wall Street understood that the
   most efficient way to gain an unchallenged monopoly was to “go political” and make society go to work for the monopolists— under the name of the public good and the public interest. This strategy was detailed in 1906 by Frederick C.Howe in his Confessions of a Monopolist. Howe, by the way, is also a figure in the story of the Bolshevik Revolution. Therefore, an alternative conceptual packaging of political ideas and politico-economic systems would be that of ranking the degree of individual freedom versus the degree of centralized political control. Under such an ordering the corporate welfare state and socialism are at the same end of the spectrum. Hence we see that attempts at monopoly control of society can have different labels while owning common features.” – s. 12-13 ,”Wallstreet and the Boolshevik Revolution” – Antony C. Sutton

   • Mój wpis maił byc osobnym komentarzem . Generalnie unikam dyskusji z osłami

 2. I dlatego we Francji i Włoszech żyje się najdłużej w Europie bo tam są obowiązkowe szczepienia.
  W Rosji gdzie nie ma obowiązku szczepień mężczyźni żyją średnio 57 lat – tyle co w Bangladeszu.
  Prawiczkowość to stan umysłu.

  • Lewicowość to paranoja.Twoje argumenty są na poziomie dziecka z przedszkola.Może przygłupie podasz ile tam przy okazji piją.I wcale nie chodzi o soki owocowe.Jeżeli twierdzisz mikrocefalu,że ma to związek z brakiem obowiązku szczepień,to dlaczego w np.Niemczech żyją powiedzmy o 20 lat dłużej.Może podasz przykłady jakichś epidemii albo pandemii w Rosji?Słyszałem,że ludzie o poglądach lewicowych żyją o wiele krócej od „prawiczków”. Zastanów się nad tym,bo możesz zdechnąć przedwcześnie z tym swoim zlewaczeniu.

   • W XIX wieku nie było szczepień i na Ziemi żył 1 mld ludzi.
    Dziś mamy szczepienia i na Ziemi żyje 7 mld ludzi.
    Tak wygląda szczepionkowe ludobójstwo prawiczki.

    • Jak imigranci w Niemczech, Francji, Szwecji, Polsce itd… dzięki socjalowi będą jeszcze więcej się rozmnażać nie już jak króliki tylko jak muszki owocówki i jak za 2-5 lat okaże się , że będzie ludzi 30 mld to też powiesz, że dzięki szczepieniom? W samej Afryce jest ponad 1mld ludzi a Azji 4,5 mld i chyba nie myślisz, że dzięki szczepieniom!

    • Co Ty masz za porownanie?? Choroby byly ,sa i beda i slabe osobniki albo przetrwaly albo umieraly. Dzis ratuje sie kazde zycie,bezwgledu czy zdrowy fizycznie i umyslowo czy nie. Kiedys nie bylo tak uszkodzonych plodow i dzieci jak dzis. Popatrz sobie na przykladzie dzieci plci meskiej. Chlopcy w wieku 17 czy 18 lat wygladaja jak cioty,mizeroty i nieroby,w razie wojny moga conajwyzej sluzyc za mieso armatnie. Wiewkszosc mlodych kobiet nie nadaje sie by miec wogole potomstwo bo maja zje…..ne geny wlasnie przez szczepionki XXI wieku. Mozna uznac ze dzis przynajmniej 2mld ludzi jest sprawna pod kazdywm zwgledem a reszta to murzyny ,ktore tyraja dla masoneri. Ludzie coraz bardziej pozbawieni myslenia. Mysisz ze jak krowa czy swinia rodzi sie z wada to idzie na kielbase??? Idzie do pieca albo piachu. W ogrodzie jak wyrosnie ci chore drzewo to je pielegnujesz?? Nie,tylko wycinasz i posadzisz nowe. Zydzi chca by narody byly nieudolne i niezdolne do myslenia. Temat rzeka.

  • O, to już nie Szwecja? Nawet wiem dlaczego – bo w Szwecji szczepienia nie są obowiązkowe. Za to średnia długość życia wyższa niż we Francji i Włoszech. Oczywiście taki naiwne wnioskowanie nie ma większej wartości ale kłamstwa nieszczęśnika podpisującego się „ala wilk” od czasu do czasu mogę zdemaskować.

  • Jeszcze tytułem uzupełnienia naiwnych manipulacji „ali wilk”. Europejskie kraje, w których szczepienia są obowiązkowe to, poza Francją i Włochami to: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Grecja, Łotwa, Słowacja. Oczywiście lepiej o tym nie pisać tylko wybrać jedynie kraje o wysokiej długości życia (mniejszość, jak widać). Nie zaszkodzi jeszcze sfałszować dane. Kłopot jest taki, że na takie manipulacje złapią się tylko naiwni i zaślepieni.

 3. a wiec pozostal dalszy obowiazek szczepienia strychnina, wytrucia konkurencyjnej ludnosci, tylko w tych krajach, ktore miedzymorze chca skonstruowac.
  W Niemczech juz poprzedni debil, minister zdrowia glosno krzyczal do kamer, ze trzeba wprowadzic obowiazek szczepien, po tym jak jedno dziecko nielegalnych muzulmanow z Balkanow zachorwalo na odre,czy polio w Berlinie. I co sie okazalo? dziecko bylo szczepione i zachorowalo na poszczepienne gowno, ale juz tego minister i media nie sprostowaly. Nowy minister zdrowia , oczywiscie w Niemczech rowniez juz pobakiwal o obowiazkowym szczepieniu i to jeszcze nie tak dawno.

 4. We Włoszech obowiązek wprowadził poprzedni minister, którego żona zasiadal w radzie nadzorczj jednego z koncernów farm, nowa minister juz zapowiedziala zniesienie tego obowiązku. To własnie we Włoszech sąd przyznał gigantyczne odszkodowanie dziecku, u którego bezsprzecznie wystąpił autyzm poszczepienny, u nas nikt nie ponosi odpowiedzialności za okaleczenie zdrowych dzieci. W Polsce jest nadumieralność dzieci do pierwszego roku zycie, ciekawe dlaczego. Ostatnio mam przykład w wsród dzieci w zerówce na 21 dwoje nieszczepionych i taki przypadek, że tylko ta dwojka nie kwalifikuje sie do zajęć logopedycznych i ta dwójka nie ma żadnych zakazów co do jedzenia, żadnych alergii, pewnie przypadek powiedzą zwolennicy trucia aluminium i rtęcią maluchów. A zamiast strzępić język posluchajcie lekarzy niezależnych dr Jaskowskiego czy Czerniaka, a nie urzędasów, czy posłów siedzących w kieszeni koncernów.

  • Autyzm jest od smogu a nie od szczepień
   zdrowie.dziennik.pl/dziecko/artykuly/539862,smog-powoduje-adhd-i-autyzm-specjalista-o-najnowszych-badaniach-rozmowa.html

   Dlatego prawiczki są przeciwko samochodom elektrycznym i hybrydowym

 5. Przymus szczepionkowy oznacza , że według obecnego rządu Polacy nie są zdolni do podejmowania racjonalnych decyzji i np polscy rodzice dążą do śmierci swoich dzieci . Tutaj nawet nie mozna uzyc argumentu , że Polacy dążą do śmierci swoich dzieci z powodu skąpstwa , ponieważ „dobry ” rząd kradnie nam pieniądze i przeznacza na szczepienia bez naszej wiedzy i zgody.

  • Przymus edukacji też jest zły bo nie pozwala na to żeby dzieci zostawały analfabetami?

 6. Dziecko jest własnością rodziców i po temacie.
  Ale kto to rozumie nie mówiąc, że przestrzega?

 7. Gdzie się podziały te wszystkie zas,,,ńce,które jeszcze kilka dni temu bluzgali na ludzi twierdzących,że szczepienia nie muszą być obowiązkowe?My Polacy to taki zaścianek i durnie,zachód natomiast to oaza nowoczesności w ogóle.A tu proszę.W tylu państwach został zniesiony obowiązek szczepień i ludziki nie padają jak muchy po muchozolu.Lepiej porozmawiajmy o chorobach,które mogą być zawleczone do Europy przez multikulti.Jak widzę Arłukowicza i jego debilną maskę gangstera pierdzącego o powrocie do średniowiecza ,robi mi się niedobrze

  • W XIX wieku nie było szczepień i na Ziemi żył 1 mld ludzi.
   Dziś na świecie żyje 7 mld ludzi.
   Tak szczepienia zniszczyły ludzkość.

 8. Przeciętny kowalski jest zbyt głupi aby zdecydować czy zaszczepić swoje dzieci, ale jest wystarczająco kompetentny aby decydować o systemie zdrowotnym, szkolnictwie, polityce zagranicznej czy prawie podatkowym itp. Największy paradoks demokracji…

  • Epidemia w Rosji
   themoscowtimes.com/news/measles-cases-jump-13-fold-russia-2018-62659

 9. Popieram korwinistow bo ziemia jest przeludniona. Dobrowolnosc szczepien i aborcji. I zadnego socjalu dla heine medinow itd

 10. google : micro trace minerals agbug pdf , niemieckie badania ,16 szczepionek przebadano pod kontem zanieczyszczeń metalami , aluminium przekroczone o 10000 %

Comments are closed.