Wepchnął starszego pana na torowisko. Sąd wydał surowy wyrok [VIDEO]

Cudem uniknęli śmierci/ YouTube
Cudem uniknęli śmierci/ YouTube

Paul Crossley (46) został uznany winnym podwójnej próby morderstwa. Do ataków doszło w kwietniu tego roku w londyńskim metrze. Skazany zepchnął jedną osobę z peronu na torowisko i próbował bezskutecznie zepchnąć drugą.

Crossley zeznał, że ofiary wybierał przypadkowo. Twierdził też, że nie miał zamiaru pozbawić ich życia. Sąd nie dał temu wiary co łatwo zrozumieć oglądając zarejestrowane przez kamery przemysłowe sceny.

Pierwszą z ofiar ataków Crossley`a widoczną na filmie jest Sir Robert Malpas, były szef konsorcjum Eurotunnel. Liczący sobie 91 lat mężczyzna został silnie popchnięty gdy stał przy krawędzi peronu i upadł na torowisko na stacji Marble Arch.

Szczęśliwie nie został porażony prądem ani potrącony przez pociąg. Tragedii udało się uniknąć tylko dzięki szybkiej reakcji innych pasażerów. Jeden z nich – Riyad El Hussani – ryzykując swoim życiem, wskoczył na torowisko i pomógł wydostać Malpasa.

Druga ofiara, 23 letni Tobias French, został zaatakowany w identyczny sposób na stacji Tottenham Court Road. Crossley próbował zepchnąć go wprost pod nadjeżdżający pociąg. French zdołał jednak utrzymać równowagę.

Do podobnego incydentu doszło w lipcu tego roku na stacji Marymont w warszawskim metrze. Kontroler biletów próbował zatrzymać gapowicza do kontroli i został zepchnięty na torowisko. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń. Sprawca zbiegł i jest wciąż poszukiwany.

Policja chce postawić mu zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z zepchnięciem kontrolera z peronu.

(SkyNews/nczas)

Comments are closed.