Michalkiewicz: No i doczekaliśmy się! Rewolucja komunistyczna w Europie weszła w nowy, złowróżbny etap

Stanisław Michalkiewicz. / foto: PAP/Paweł Supernak
Stanisław Michalkiewicz. / foto: PAP/Paweł Supernak

No i doczekaliśmy się! Rewolucja komunistyczna, która przewala się przez Europę Zachodnią na podobieństwo tornada, weszła w nowy, złowróżbny etap. Okazuje się, że totalniacy – wszystko jedno, czy według obrządku bolszewickiego, czy politycznie poprawnego – bez terroru długo wytrzymać nie mogą.

Historia oczywiście nie powtarza się dosłownie, toteż i postacie terroru się zmieniają w zależności od mądrości etapu. Bolszewicy na przykład na początku mordowali wszystkich, jak leci (priszoł prikaz iz rajkoma: rasstrielat’ wsiech pa domach…”) i dopiero potem klasyk demokracji („nigdy i nigdzie nie było takiej demokracji jak nasza” – powiedział w przemówieniu przedwyborczym w Pierwszym Stalinowskim Okręgu Wyborczym miasta Moskwy Józef Stalin), Ojciec Narodów, Chorąży Pokoju skapował, że z żywego niewolnika jest więcej pożytku niż z martwego.

Chociaż też niezbyt dużo, jeśli eksploatować go nieumiejętnie – żona Księcia-Małżonka Anna Applebaum w książce „GUŁAG” dowodzi, że gułagowe przedsiębiorstwa, chociaż oparte na pracy niewolniczej, były deficytowe. Potwierdzają tę ocenę wyliczenia w książce „Historia medycyny SS”, gdzie możemy przeczytać, że dochód III Rzeszy z jednego więźnia koncentraka nie przekraczał kilku marek, a i to przy uwzględnieniu takich pozycji jak „dochód z utylizacji zwłok”. Zawsze tak podejrzewałem, więc już choćby na tej podstawie widać, że dokonywane przez Światową Organizację Restytucji Mienia Żydowskiego w Nowym Jorku szacunki tak zwanych roszczeń są grubo przesadzone.

Toteż żydowscy finansiści eksploatują niewolników już po nowemu. Produkują fiducjarny pieniądz, który potem wtryniają głupim gojom w charakterze pożyczek i jak tylko któryś da się na to nabrać, to już go mają. Mogą eksploatować go aż do śmierci, a często nawet dłużej, jeśli spadkobiercy nie przyjmą spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Jestem pewien, że uważnie przestudiowali książkę Anny Applebaum, skoro wyciągnęli takie wnioski.

Zresztą nawet gdyby jej nie przestudiowali, to też mogliby wpaść na takie rozwiązanie, skoro jeszcze w głębokiej starożytności wskazał je im sam Stwórca Wszechświata: „Będziesz pożyczał innym narodom, a sam od nikogo nie będziesz pożyczał.

Będziesz panował nad innymi narodami, a one nad tobą nie zapanują”. Toteż Izrael, który za darmo otrzymuje od rządu USA finansową kroplówkę w wysokości co najmniej 4 miliardów dolarów rocznie, natychmiast pożycza te pieniądze amerykańskiemu rządowi na wysoki procent, a tamtejsi twardziele, z krzykliwym prezydentem Donaldem Trumpem na czele, mogą im najwyżej „skoczyć” – więc nie tylko potulnie płacą, ale w dodatku robią wszystko, czego tamci zażądają.

Więc może premier Morawiecki postępuje rozsądniej niż pan prezydent Duda, uzgadniając rozmaite sprawy bezpośrednio z panem Danielsem podczas szabasowych kolacji, a nie z jakimiś amerykańskimi prezydentami, co to nie zawsze wiedzą, co myślą? Jak Polska na tym wyjdzie, to całkiem inna sprawa, ale z punktu widzenia osobistych interesów pana premiera ta metoda wydaje się lepsza i skuteczniejsza. Czyż nie dzięki temu został premierem?

Nawiasem mówiąc, ten cały pan prezydent Duda musi być bardzo nieśmiały. Podczas przyjęcia w polskiej ambasadzie w Waszyngtonie, już po słynnych „rozmowach w cztery oczy” z prezydentem Trumpem, został zapytany, czy sprawa ustawy nr 447 była w tej rozmowie poruszana. Pan prezydent Duda powiedział, że nie – a na pytanie, dlaczego nie, wyjaśnił, że dlatego, iż strona amerykańska tego nie zaproponowała. Taką wiadomość przekazał mi mój Honorable Correspondant z Waszyngtonu.

Czytaj dalej ->

34 KOMENTARZE

 1. Co macie przeciwko komunistom?
  wykop.pl/link/3647229/janusz-korwin-mikke-stalin-byl-czlowiekiem-w-miare-racjonalnym/

  • Patologiczny lewak Stalin wpadł na racjonalny pomysł eksploatacji ludzi w obozach koncentracyjnych zabijając ich niewolniczą pracą zamiast natychmiastowym strzałem w potylice. Tyle było z twojego lewaka racjonalizmu.

 2. Jedynie RÓŻANIEC może nas ocalić,więc do dzieła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Kompletny odlot. Michalkiewicz, narzekasz i narzekasz na tego Morawieckiego i Dude prezydenta, ale zacznij w koncu opowiadac co tez takiego waznego dla Polski sam zrobiles? No slucham? Jak to pomagales innym. Za przyklad wez sobie Trumpa. Opowiedz ile miejsc pracy stworzyles, ilu ludzi przekonales do swoich idei by samemu moc rzadzic panstwem. Albo chociaz poradz jak pozbyc sie zydow ktorzy podobno maja w Polsce wplyw na wszystko i tak ci nie pasuja. Wam wyznawcom korwinizmu-mikkizmu tylko Putin jest nadzieja
  na wolna Polske, a to mowi wszystko o tym kim naprawde jestescie.

  • Witamy agenture mossadowska na forum !
   Jaki dzis przekaz dnia w Jadzie Waszym ?

   • Czlowieku komu by sie chcialo. Jest nas tu pieciu moze szesciu na tym forum, a ty polglowku przez diabla opetany bredzisz o Mossadzie?

    • I widzisz ty parchu semicki < wydalo sie !
     Shalom !
     Ale was latwiutko mozna podejsc.

     • Won chuju od ^mojego^ nicka. Latwo cie podejsc. ‚Redakcja’ sie klania smierdzielu :) hahaha

  • Uświadomienie problemu i przedstawianie rożnych faktów z innej perspektywy, niż lansowana przez media, jest już wystarczającym osiągnięciem tego Pana, natomiast co do tworzenia miejsc pracy, głównie w administracji i innych pasożytniczych strukturach, dla kolesiów i ich rodzinki, to raczej osiągnięcie, które należy przemilczeć.

    • Jak juz tu kiedys pisalem: podszywanie sie pod kogos jest najwyższa forma komplementu. Dizekuję.

  • Przestań walić boldem debilu, nie popisuj się. Taki sam z ciebie kapsel jak i heretyk – po prostu nachalny nietaktowny cham. Nie wiesz jak ludzie piszą? Kultury nie masz za grosz prostaku.

  • Tekst Michalkiewicza tob jak zwykle, antysemicki bełkot nawiedzonego filopedofila, małointeligentnegob prostackiego chama, w dodatku od lat ’70 współpracownika sowieckiego wywiadu i rosyjskiej agentury.

 4. Na naszych oczach w Grzybni Europejskiej Huxley przemienia sie w Orwela. Sa juz swojskie psychuszki, jest cenzura internetu (ACTA 2, deplatformacja niepokornych mediow), jest propaganda w domu, szkole i zagrodzie…tylko, diabli, tych chuliganow coraz wiecej i psuja szczytne idee realnego marksizmu

  • A jak tam w waszej ukochanej kapitalistycznej Rosji i Chinach?
   Nie ma cenzury, nie ma propagandy, nie ma psychuszek?

 5. Od dawna czytam p.St.Michalkiewicza felietońy i uwazam, ze nowe sa mistrzowskie.Ww felieton to bomba smiechu i o to chodzi. Smiech – to zdrowie.

 6. Nie znam wyliczeń żony Księcia-Małżonka czyli Jabłoneczki co do opłacalności Gułagu. Nie znam i nie poznam, bo do ręki nie biorę śmierdzących rzeczy, zatem takich jak Gazeta Wyborcza, czy literatura wyszła spod ręki pewnych osób. Pewnie, że budowa Kanału Białomorskiego to totalna porażka w sensie ekonomicznym. Ale nie dlatego że Gułag był nieopłacalny, tylko ze decyzja o budowie tego kanału była obiektywnie bezsensowna, a koszty budowy nigdy się nie miały szansy zwrócić. Takie przykłady zresztą na pewno można mnożyć.

  Jednakże przy użyciu pracy niewolniczej Sowietom udało się zbudować całe miasta, np. Komsomolsk nad Amurem (bo przecież nie zbudowali go ci słynni w swoim czasie komsomolcy-dobrowolcy), a także zakłady przemysłu chemicznego i ciężkiego w miejscach, gdzie nie udałoby się ściągnąć dobrowolnie siły roboczej, a także napełnić skarbce Związku Sowieckiego złotem i innymi cennymi kopalinami dobywanymi między innymi przez Dalstroj posługujący się pracą niewolniczą np. na Magadanie, gdzie nikt dobrowolnie by nie pojechał. Zatem Jabłoneczce bym nie wierzył aż tak bardzo.

 7. Ale co to w ogóle są te mityczne 4 mld dolarów dla Izraela od USA? Przecież my dostajemy kilkadziesiąt razy więcej od lewackiej UE.
  Czyli wg logiki SM to Morawiecki rządzi UE.

 8. Podjęty temat jest jak najbardziej na czasie
  I „modzie”,szkoda, że Ci co czytają felietony pana Michalkiewicza,nie chcą czytać treści,tylko szukają „taniej sensacji”,
  zmieniając sens wypowiedzi.

  • Nie musisz się chwalić, nie musimy wiedzieć jaki masz ryj. Oszczędź nam to…

Comments are closed.