Żona Netanjahu przed sądem. Prokuratura oskarżyła ją o defraudację 100 tysięcy dolarów

Sara i Banjamin Netanjahu. Foto: PAP/EPA
Sara i Banjamin Netanjahu. Foto: PAP/EPA

Żona izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, Sara, została oskarżona o oszustwa. W niedzielę Sara Netanjahu pojawiła się w sądzie na pierwszą rozprawę przeciwko niej. Izraelska premierowa jest oskarżona o nielegalne wykorzystywanie w państwowych pieniędzy do zamawiania posiłków.

Według aktu oskarżenia Netanjahu miała w ten sposób zdefraudować 100 tys. dolarów za setki posiłków dostarczanych przez restauracje, omijając przepisy zabraniające korzystania z państwowych pieniędzy, jeśli kucharz jest zatrudniony w domu premiera. Sara Netanjahu zaprzeczyła, że dokonała jakichkolwiek nadużyć.

Netanjahu została oskarżona w czerwcu o oszustwo i naruszenie zaufania oraz o niezgodne z prawem dokonywanie odbioru towarów. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Wyglądającą na zdenerwowaną na małej sądowej sali, poprosiła o usunięcie z sali kamer, ale nie uzyskała zgody.

Jej prawnicy przyjęli linię obrony polegającą na negowaniu ważności przepisów o zamawianiu posiłków, jednocześnie dodali, że pani Netanjahu wielokrotnie prosiła pracownika odpowiedzialnego za odbiór żywności, żeby tych posiłków nie przyjmował! Ciekawe, kto w to uwierzy, zwłaszcza, że Sara Netanjahu uchodzi za osobę władczą. Następna rozprawa przewidziana jest na 13 listopada.

Sam premier Netanjahu, który uwikłany jest w oskarżenia o korupcję, nazwał zarzuty wobec żony absurdalnymi i bezpodstawnymi.

Źródło: Yahoo serwis