Żona Netanjahu przed sądem. Prokuratura oskarżyła ją o defraudację 100 tysięcy dolarów

Sara i Banjamin Netanjahu. Foto: PAP/EPA
Sara i Banjamin Netanjahu. Foto: PAP/EPA

Żona izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, Sara, została oskarżona o oszustwa. W niedzielę Sara Netanjahu pojawiła się w sądzie na pierwszą rozprawę przeciwko niej. Izraelska premierowa jest oskarżona o nielegalne wykorzystywanie w państwowych pieniędzy do zamawiania posiłków.

Według aktu oskarżenia Netanjahu miała w ten sposób zdefraudować 100 tys. dolarów za setki posiłków dostarczanych przez restauracje, omijając przepisy zabraniające korzystania z państwowych pieniędzy, jeśli kucharz jest zatrudniony w domu premiera. Sara Netanjahu zaprzeczyła, że dokonała jakichkolwiek nadużyć.

Netanjahu została oskarżona w czerwcu o oszustwo i naruszenie zaufania oraz o niezgodne z prawem dokonywanie odbioru towarów. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Wyglądającą na zdenerwowaną na małej sądowej sali, poprosiła o usunięcie z sali kamer, ale nie uzyskała zgody.

Jej prawnicy przyjęli linię obrony polegającą na negowaniu ważności przepisów o zamawianiu posiłków, jednocześnie dodali, że pani Netanjahu wielokrotnie prosiła pracownika odpowiedzialnego za odbiór żywności, żeby tych posiłków nie przyjmował! Ciekawe, kto w to uwierzy, zwłaszcza, że Sara Netanjahu uchodzi za osobę władczą. Następna rozprawa przewidziana jest na 13 listopada.

Sam premier Netanjahu, który uwikłany jest w oskarżenia o korupcję, nazwał zarzuty wobec żony absurdalnymi i bezpodstawnymi.

Źródło: Yahoo serwis

18 KOMENTARZE

 1. Wiadomo już od kogo pochodzą wszelkie przekręty finansowe.Żyd …….To ścierwo parchate,zaraziło narody świata.To ścierwo żydowskie jest odpowiedzialne za całe zło.Dobry żyd to martwy żyd!

  • To taka nacja na tej stronie jest więcej.
   http:*//www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/06/chazarzy-kiedys-chazarzy-dzis/

  • Nie ma i nigdy nie było czegoś takiego jak żydowski naród. Okradają wszystkich i ze wszystkiego – jak i z czego sie da. Ci żydzi ukradli Żydom ich historię, zawłaszczyli i przerobili religię – i udają Żydów.

   • Żydzi to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione jakichkolwiek skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

   • Powiedz w jaki sposób Żydzi Cię okradają? Mnie żydzi nie okradają, mnie okrada Polskie państwo które trzeba zniszczyć natychmiast.

  • Co znaczą odrosty na włosach blondynki?
   Że mózg się nie poddał i jeszcze walczy.

   • No coś ty, kpisz z dojrzałości – ,, nie pomoże lila róż , kiedy du.. a stara już,,

 2. A gówno mnie to obchodzi. Są sprawy ważniejsze dla Polski np. dopłaty do emerytur żydowskich po 100 Euro, Ustawa 447, nowelizacja Ustawy o IPN, ekshumacja w Jedwabnem, pchanie Polski w dupę żydom przez naczelnika Państwa Kaczyńskiego, Morawieckiego i innych szabes gojów itd ! itd ! itd !….

 3. Przeżreć 100 tysięcy dolarów – to jest wynik.
  Aż się wierzyć nie chce że naczelnikowa państwa co jest forpocztą europejskiej cywilizacji na Bliskim Wschodzie robi przekręty. Niemożliwe. Przecież Izrael jest stowarzyszony z UE więc gdyby to była prawda to Timermanc już by darł mordę.

  • Przesadzasz , zaraz,, przeżreć ,,- konsumowała – nie żarła- japoński ryż z rosyjską soljanką – stąd te 100000 dol.

 4. Hmmmmmmmmmmmmmmm., oskarżenie to jeszcze nie stwierdzenie winy – a kiedy Netanjahu oczyści się z zarzutów ?

Comments are closed.