Dyskryminacja lekarzy-antyszczepionkowców. Chcą ich oddać pod lekarski sąd

Szczepienie - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Facebook
Szczepienie - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Facebook

Posłowie-lekarze, którzy nie głosowali w Sejmie za odrzuceniem projektu antyszczepionkowców mogą być ukarani jako lekarze.

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie złożyła we wtorek wniosek do rzecznika odpowiedzialności zawodowej w tej sprawie ukarania lekarzy-posłów.

Izba chce ukarania pięciorga posłów PiS: Alicji Kaczorowskiej, Grzegorza Raczaka, Tomasza Latosa, Krzysztofa Ostrowskiego i Andrzeja Sośnierza.

Ci posłowie głosowali oni za skierowaniem obywatelskiego projektu przewidującego likwidację obowiązku szczepień ochronnych, do prac w komisjach sejmowych.

Według Okręgowej Izby Lekarskiej posłowie-lekarze, że naruszyli art. 4 ustawy z 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz art. 1 ust.2 i 3, art. 71 i art. 76 Kodeksu Etyki Lekarskiej. Zarzuca się im, że nie postąpili zgodnie z aktualną wiedzą medyczną.

Łukasz Jankowski, prezes warszawskiej OIL, przypomniał, że przed głosowaniem w Sejmie Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wystosowało apel do posłów i senatorów, w szczególności do posłów będących lekarzami, o odrzucenie projektu ustawy jako szkodliwego i stwarzającego zagrożenie dla interesu publicznego.

Prezes Jankowski dodał, że ten apel poparł cały samorząd lekarski.i oświadczył, że „lekarz nie może propagować postaw anty-zdrowotnych”.

„(…) ocenie Naczelnej Rady Lekarskiej lekarze, którzy głosowali za dalszym procedowaniem nad ustawą przewidującą zniesienie obowiązku szczepień ochronnych, dają bardzo zły przykład społeczny. Należy ubolewać, że – jako lekarze – nie potrafili jednoznacznie i zdecydowanie opowiedzieć się za tym, że procedowanie przepisów niezgodnych z interesem zdrowotnym obywateli i stanem wiedzy medycznej nie powinno mieć miejsca” – stwierdził Jankowski.

Środowisko lekarskie podobnie jak sędziowskie, nie toleruje innego punktu widzenia, jak tylko jeden ustalony przez wierchuszkę tego środowiska.

Źródło: Polsat News

Comments are closed.