„Kometa Śmierci” nie przyleci jednak na Halloween. Asteroida TB145 dotrze do Ziemi w Święto Niepodległości! [VIDEO]

Asteroida
Asteroida "Kometa śmierci". / fot. Prt Sc YouTube

Tzw. Kometa Śmierci, czyli asteroida o niesamowitym kształcie, zbliża się niebezpiecznie w kierunku Ziemi. Amerykanie liczyli na to, że ponownie przeleci w okolicach Ziemi w Halloween, jednak znacznie bardziej prawdopodobną datą jest Polskie Święto Niepodległości – 11 listopada.

Asteroida TB145 co kilka lat a to zbliża się, a to oddala się od Ziemi. W 2015 roku przeleciała w najbliższej odległości od naszej planety właśnie w Halloween – 31 października.

Asteroida TB145 nazywana jest „Kometą Śmierci”, a to ze względu na jej niezwykły kształt odnotowany przez astronomów. „Rysy twarzy” widoczne na asteroidzie sprawiły, że zyskała wiele przydomków.

W związku z pojawieniem się na niebie właśnie w okresie Halloween nazywano ją także „dyniową asteroidą”. Asteroida teraz powraca w okolice Ziemi, ale wszystko wskazuje na to, że przegapi ona popularne w Stanach Zjednoczonych święto.

Według obliczeń astronomów jednak inna data jest najbardziej prawdopodobna, mowa tu o Polskim Święcie Niepodległości. Niestety dla entuzjastów asteroid, którzy zdają się być naszymi stałymi czytelnikami, asteroida będzie „ekstremalnie” trudna do zobaczenia gołym okiem.