Morawiecki ma ludzi za idiotów! Reklama WBK z Chuckiem Norrisem? „Ludzie są tacy głupi, że to działa!”

Mateusz Morawiecki i Chuck Norris. / foto: PAP/ Facebook
Mateusz Morawiecki i Chuck Norris. / foto: PAP/ Facebook

Kelnerzy z „Sowy i Przyjaciół” nagrali nie tylko skandaliczne wypowiedzi Grzegorza Schetyny, Radka Sikorskiego czy Bartłomieja Sienkiewicza, ale jak się okazuje także obecnego premiera. Mateusz Morawiecki nie mógł się nadziwić, że obroty Banku WBK, którego wtedy był prezesem wzrosły poprzez reklamę z Chuckiem Norrisem: „Ludzie są tacy głupi, że to działa!”.

Przypomnijmy, że kiedyś były ogromnie popularne dowcipy o Chucku Norrisie. BZ WBK postanowiło to wtedy wykorzystać marketingowo. Tak powstały reklamy, w których Norris zachęcał Polaków do brania kredytów w tym banku. Aktor promował BZ WBK przez półtora roku.

I właśnie o te reklamy pytają biesiadnicy towarzyszący Morawieckiemu – ówczesnemu szefowi tego banku – w restauracji „Sowa i Przyjaciele”.

Ta rozmowa Morawieckiego została nagrana przez kelnerów i trafiła do akt śledztwa w sprawie słynnej afery taśmowej. Spotkanie odbyło się wiosną 2013 r. – u szczytu popularności mody na Chucka Norrisa.

Na nagraniu wynalezionym prze onet.pl Bogusława Matuszewska, zastępczyni prezesa PGE mówi Morawieckiemu, że najbardziej podoba się jej fragment reklamy, w którym kasjerka zwraca się do Norrisa per „panie Chucku”.

„Chuck Norris działa?”- pyta Morawieckiego Matuszewska.

„Działa, rewelacyjnie” – odpowiada Morawiecki.

I obecny premier dodaje coś, co szokuje część Polaków: – Ale ludzie są tacy głupi, że to działa! Niesamowite!

Poniżej jedna z reklam.

Źródło: Onet/NCzas

Comments are closed.