Superwulkan może wybuchnąć w każdej chwili. Jeżeli do tego dojdzie zniszczy cały świat [VIDEO]

Wulkan Yellowstone - zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube/RealThingTV
Wulkan Yellowstone - zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube/RealThingTV

Wulkan, który znajduje się pod powierzchnią Parku Narodowego Yellowstone jest bliski erupcji i w każdej chwili może wybuchnąć. Sytuacja jest na tyle poważna, że NASA pracuje nad metodami jego schłodzenia.

Jak podają eksperci do ogromnej erupcji superwulkanu dochodzi raz na 600 tys. lat. Dla nas niepokojąca wiadomość jest taka, że jego ostatnia erupcja miała miejsce mniej więcej tyle lat temu, a podziemne procesy i stan magmy w rejonie Yellowstone sygnalizują grożące nam niebezpieczeństwo.

Co by się stało jakby doszło do wybuchu? Momentalnie pogrążona zostałaby ogromna część Stanów Zjednoczonych, a na ziemi znów nastałaby epoka lodowcowa. Dodatkowo raport ONZ oszacował, że jedzenia starczyłoby ludzkości zaledwie na 74 dni.

Sytuacja jest tak poważna, że NASA obmyśla plan, w jaki można by było obniżyć temperaturę wulkanu. Proponowane są np. odwierty na głębokość 10 km w głąb ziemi. Przez nie miałaby być wprowadzana woda do wnętrza planety. Przedsięwzięcie według szacunków kosztowałoby ponad 3 mld dol.

Amerykanie martwią się, że musieliby użyć ogromnej ilości wody, co w ocenie wielu osób byłoby skrajnie nieodpowiedzialne. W związku z tym Amerykańska Agencja Kosmiczna szuka innych możliwych rozwiązań.

Źródło: wp.pl/nczas.com

35 KOMENTARZE

 1. Wulkan, który znajduje się pod powierzchnią Parku Narodowego Yellowstone wybuchnie jutro o godzinie XX:xx:xx.

  • Jak to rozumieć:
   „Proponowane są np. odwierty na głębokość 10 km w głąb ziemi.
   Przez nie miałaby być wprowadzana woda do wnętrza planety.
   Przedsięwzięcie według szacunków kosztowałoby ponad 3 mld dol.”
   – wiercenie w lawie!
   – dopiero byłoby pier….. bo co z parą?
   – czuć żyda Ala Goora.

   Jarzysz już TMS?

  • Mnie to zastanawia czy oni wiedzą że po wprowadzeniu wody nastąpi reakcja chemiczna i wulkan pierdyknie. Pewnie nie wiedzą….

  • No dobra, ale co na to UE ? Czy będą sankcje dla USA, że zagrożone jest życie lewactwa LGBT, a Juncker nie będzie miał co pić ?.

 2. O tym wulkanie już wielokrotnie pisaliście to samo,że ma zostać schłodzony wodą,ale to nie daje gwarancji,że to się uda!No i po co straszyć ludzi?Jak pierdyknie to po ptokach!Nie pierwszy raz nasza planeta się odradzała po różnych kataklizmach! I tak nikt nie będzie tutaj żył wiecznie!A może?????nowe życie na tej planecie będzie lepsze niż obecnie?Któż to wie?

  • Jednak jestes mocno ograniczona kobieto!!!Zycie ci nie mile???Zaglosuj na PIS bo zaraz wybory rusza!!!

 3. To NCzas czy ^Zmiany Na Ziemi^?
  Ps:polecam na YT <Superwulkan , BBC ,2005.

 4. A może darmowe ogrzewanie z wulkamu dla wszystkich przed zbliżającą się zimą, pozwoliłoby pozbyć się nadmiaru ciepła?

 5. Każdy sposób jest dobry na zarobienie kilku groszy (centów), jak nie globalne ocieplenie to super wulkan i epoka lodowcowa. Asteroidy też są w modzie. Ludzkość wyginie przez lewactwo i ich mądrości typu ” w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo, a nawet więcej dzieci niż w związkach roznopłciowych”.

  • Spokojnie. Teraz w modzie lewaków są psy. Z tej mąki dzieci nie będzie.

 6. Gdybyście kurwy byli prywatną instytucją to uwierzyłbym, że działacie dla dobra ludzkości.

 7. trump po prostu pozwolil zarabiac na yellowstone
  poprzednicy zabraniali bo to park a tu kasa by mogla byc. plany sa od conajmniej 20 lat jak nie wiecej tylko polityka zabrania

  a co do schlodzenia, to badzmy powazni, tego nie da sie zrobic dzisiejszymi metodami

 8. jak musi byc czlowiek poj…banym, by ciagle myslec o pieniadzach, w jaki sposob je wydebic od biednych idiotow. Oczywiscie zarcia starczy dla glupcow na 74 dni, od 20 lat zabieraja w w setkach miliardow dolarow,euro rocznie nam pieniadze i przez ten okres nikt z nich nie zajaknal sie, ze w roznych miejscach sa zlozone na wypadek katastrofy miliony ton zboza, ryzu, tluszczu, ubran, paliwa. Bo nikt tego nie robil, zadne panstwo nie zabezpieczalo sie na taki wypadek, jest tylko przekaz pieniezny w miliardach z podpisem-,,ratuj planete i klimat na niej,, dla zawodowych planetarnych zlodzieji.

 9. niezły absurd bo trzeba by było wlać tam niemałe jezioro wody i to praktycznie w jednej sekundzie, bo wlewanie jakąś rurą nie da nic wobec takiej ilosci magmy, woda bedzie wyparowywać i temperatura bedzie wracać do swojego poziomu o wiele szybciej niż woda bedzie podawana, do tego wzrosnie cisnienie za sprawą pary wodnej i wszystko pierd..yknie. …Chyba że taki jest plan ;)

Comments are closed.