Wypłaty programu „500 plus” zagrożone! Już niedługo pieniądze mogą nie trafić do polskich rodzin

"500 plus" i minister Elżbieta Rafalska. / fot. YouTube/flickr.com

strong>Wypłaty środków z programu 500 plus stają pod ogromnym znakiem zapytania. Okazuje się, że już niedługo wypłaty ze sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości, dzięki któremu wygrał on wybory parlamentarne w 2015 roku. Minister Rafalska zapewnia jednak, że nie ma się czego obawiać.

„500 plus”, zwany też „700 minus”, to jeden ze sztandarowych programów rozdawniczych, które wprowadziła partia Prawo i Sprawiedliwość. Już w ten piątek dojdzie do protestu pod budynkiem Ministerstwa Rodziny i Pracy, gdzie zjadą niezadowoleni pracownicy urzędów z całego kraju.

Urzędnicy planują protest w związku z niezadowoleniem ze zbyt niskich płac, a także nadmiaru pracy, który ma wynikać z braków kadrowych. Tysiące urzędników, których liczba co roku rośnie, będzie protestować w związku z „brakami kadrowymi”. A to dobre!

Do strajków urzędników jeszcze tej jesieni dojdzie strajk pracowników ośrodków pomocy społecznej. Tysiące osób, które pracują przy wypłacaniu świadczeń socjalnych, w tym tych z programu „500 plus”, mogą zaniechać wykonywania swojej pracy, jeżeli nie dojdzie do porozumienia.

Jesteśmy źle opłacani i jest nas za mało. Mamy dość pracy za płacę minimalną – mówił Paweł Maczyński z Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej dla „Super Expressu”.

Elżbieta Rafalska deklaruje jednak, że rząd „nie da się szantażować”. Nikt nie będzie nas szantażował płynnością wypłacania programu 500 plus – powiedziała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, komentując informację o możliwych problemach z wypłacaniem tego świadczenia.

Odbieram to jako atak polityczny na rządowy program Rodzina 500 plus, zupełnie nieuzasadniony. Nie ma najmniejszych powodów do tego, żebym mówić o tym, że może być zakłócone wypłacanie programu 500 plus – dodaje Rafalska.

Źródło: SuperExpress/PAP

19 KOMENTARZE

 1. Niech się strzeże brać pedalska!
  Kto nadchodzi? To Rafalska!

  • Kopulacja Obywatelska natomiast zapewni godne życie wszystkim ubeckim patriotom i innym zasłużonym obywatelom wielo i zmiennopłciowym.

 2. Zlikwidować. PiS, urzędasów i 500+. Polsce i Polakom wyjdzie to tylko na dobre.

  • Wszyscy głosujemy na Kopulację Obywatelską więc znowu bedzie dobrze. Dzięki takim patriotom jak ty znów będę miał swoją należną emeryturę. Konstytucja, Konstytucja. Domagajmy się przywwrócenia mundurowycch emerytur i wypłaty rekompensat za ich zabranie.
   Kopulacja Obywatelska gwarantem praworządności w Polsce.

   • dlaczego wy musicie zawsze stawiać pis przeciw po… ja mam całkiem innych kandydatów.

    • W dyskusji w pracy koledzy stwierdzili że nie ma na kogo głosować. PiS PO jedno zło, no może N :) A jak zapytałem o innych np. K15 to nie bo to weź przestań. A przecież jeszcze jest Wolność i RN.

 3. Wara od Prawa i Sprawiedliwosci antypolskie kanalie. Wara od PiS szumowiny ,złodzieje i łapówkarze. Już wladzy nie odzyskacie bydlaki. Nie pomogą wam UB-ckie i niemieckie media. To juz wasz uB-cki koniec. Tylko szczekanie wam pozostało bydlaki!!!!!!

  • gdyby nie chodziło o mój kraj czekałbym spokojnie jak tacy =debile zaczną się sami bać wyjść na ulicę z powodu imigrantów

   • Masz rację, tylko Kopulacja Obywatelska zapewni nam godziwe życie i przywróci dobrobyt.

    • A Ja mam w dupie Koalicję obywatelską i PiS.

  • hau hau – szukanie wroga na siłę, a kto zlikwidował konkursy na wyższe stanowiska? skoro to zrobili..to zrobili i więcej..

 4. Ja przez tę szantrapę Rachwalską drożej żyję. Już po filmie Spilberga w którym goniły na dwu tylnych łapach i przedpotopowe dziobate dinozaury i mając je w pamięci straciłem nieco apetyt na kurczaki rosołowe. . Jednak gdy Kaczor wyciągnął Rachwalską odraza i wstręt odrzuciły mnie także od kurczaków (i innegodrobiu) z rożna. Jestem skazany na drogą wołowinę bo przecie mecenasa Kalisza jak sam powiedział tylko trzy geny od świni różnią.

 5. a co w tym dziwnego – socjal wywołuje wzrost biurokracji i prowadzi bezpośrednio do bankructwa państwa na etapie zarówno ekonomicznym jak i ludzkim

 6. Jak podaje GUS, w Polsce jest już ponad 700 tys. urzędników państwowych i ich liczba z roku na rok rośnie. Rocznie ta armia urzędników pożera ponad 80 miliardów zł, z budżetu państwa. Roczny dochód budżetu Polski wynosi około 300 miliardów zł. Czyli ta armia urzędników pożera ponad jedną czwartą rocznych dochodów budżetowych państwa. TO TOTALNY ABSURD ! To jest jeden z wielu powodów, dlaczego brakuje na emerytury w Polsce. Najwyższy czas poszukać oszczędności likwidując etaty biurokratów oraz likwidować niepotrzebne, idiotyczne, szkodliwe, absurdalne i kretyńskie prawo i ustawy, chociażby dla przykładu: kretyńska ustawa 1066, kretyńska ustawa o zakazie wycinania drzew na prywatnym terenie, kretyńska ustawa o GMO, itp. Obecnie w Polsce obowiązuje ponad 8000 ustaw. W 1989 roku było ich 800. DOKĄD MY ZMIERZAMY ??? Do totalnego absurdu i totalnej paranoi ??? Rządzący Polską uderzcie się młotkiem w wasze puste czaszki !!!

  Następny absurd: gabinety polityczne. Zarobki w gabinetach politycznych obciążają budżet państwa na astronomiczną kwotę 500 milionów zł, rocznie. Gabinety polityczne zatrudniają ponad 10 000 doradców i asystentów. Szef gabinetu politycznego prezesa Rady Ministrów zarabia 13 300 zł, miesięcznie. Asystent polityczny 4 438 zł, miesięcznie.

  Absurdalna struktura biurokratyczno-administracyjna państwa stworzona przez Tuska i jego poprzedników, to gangrena zżerająca państwo żywcem. Najwyższy czas, żeby nowy polski rząd i nowy prezydent rozprawił się z absurdalnym ”państwem Tuska” !!! Nowy rząd musi dokonać reformy prawa, polegającej na uproszczeniu prawa i likwidacji kretyńskich i absurdalnych ustaw wprowadzonych przez Tuska i jego Partię Oszustów oraz dokonać reformy i redukcji absurdalnej ilościowo i absurdalnie zawiłych i skomplikowanych procesów biurokratycznych w Polsce. Bez takich reform, Polska będzie dryfować w kierunku katastrofy i w rezultacie przestanie istnieć jako państwo. PRAWO MUSI BYĆ PROSTE I PRZEJRZYSTE ! W MĘTNEJ WODZIE MOŻNA ZŁOWIĆ NAJWIĘCEJ RYB.

 7. Dlaczego mamy tylu urzędników = bo mamy tyle prawa, a kto hurtem je drukuje i gdzie? sami sobie odpowiedzcie..

 8. Bardzo dobrze 500+ należy zlikwidować a jedyna partia która to proponuje to WOLNOŚĆ – to znaczy, że wszyscy inni chcą tylko dostać się do koryta i kraść.

 9. Jakim prawem oni żądają podwyżek? Za co? Za to że nic nie robią? W urzędach pracuje ich 700 tysięcy i nadal ich mało jest, tak uważają? Ja pracuję w hipermarkecie za 2750 brutto po dwie osoby na 10 godzin a nie normalnie po 4 bo mamy braki kadrowe bo nikt nie chce za mniej niż 3000 brutto. Obsługuję po kilkaset osób na mojej zmianie, muszę też pamiętać o bhp,hacap-ie , papierologia też jest i to nie mała że dla takiego urzędasa to mogło by przyprawić o ból głowy. Wszystko na dziale mam zrobione mimo że po robocie padam.
  Ja ich utrzymuję i zdecyduję czy zasługują na podwyżki. 700 tysięcy i tak gówno jest zrobione, może Morawiecki powinien przyjść do mnie i zobaczyć jak pracują ludzie.

Comments are closed.