Założyciel Biedronki znalazł sposób na obejście zakazu handlu. Sklepy bez kasjerów czynne 24/7

Sklep samoobsługowy - zdjęcie ilustracyjne.
Sklep samoobsługowy - zdjęcie ilustracyjne.
REKLAMA

Czy wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę będzie miał konsekwencje w postaci powstania sklepów zupełnie bezobsługowych? Takie rozwiązanie ma pozwolić na otwieranie w niedziele niehandlowe w świetle obowiązującego prawa. Za tym pomysłem stoi rodzina Świtalskich, założyciele Biedronki.

Pierwszy bezobsługowy i całodobowy supermarket w Europie – pod takim hasłem reklamuje się sklep „Bio Family” w Poznaniu. Ma być on otwarty 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Klienci będą mogli zrobić zakupy przy użyciu specjalnej „karty Open 24/7”.

REKLAMA

Sklep ma całkowicie zrezygnować z kasjerów, co pozwoli na otwieranie placówki także w dni z zakazem handlu, czyli niedziele oraz dni świąteczne.

Za powstaniem nowego sklepu stoi rodzina Świtalskich, która dawniej założyła między innymi sieci Biedronka, Żabka czy Małpka Express. W sklepach sieci Bio Family sprzedawana ma być żywność z certyfikatem żywności ekologicznej.

To oznacza że znajdziemy w nich produkty wegańskie, wegetariańskie, bezglutenowe i inne takie dziwactwa. Jeżeli pomysł wypali w Poznaniu, zostanie przeniesiony także do innych polskich miast.

Źródło: INN Poland

REKLAMA