Zaskakujące wyniki najnowszego sondażu. Sprawdzili poparcie dla partii po „taśmach Morawieckiego”

Premier Mateusz Morawiecki/Fot. Roman Zawistowski/PAP
Premier Mateusz Morawiecki/Fot. Roman Zawistowski/PAP

Jak się okazuje nagrane przez kelnerów taśmy z udziałem Mateusza Morawieckiego nie mają znaczenia dla zwolenników PiS. Poparcie dla partii rządzącej nie spada, a nawet wzrasta – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Koalicja Obywatelska straciła.

W badaniu przeprowadzonym dla „Rzeczpospolitej” zapytano Polaków, na który komitet wyborczy oddaliby swój głos. Badanie przeprowadzono 5 i 6 października, a więc zaraz po tym, jak ujawniono tzw. taśmy Morawieckiego.

Najnowszy sondaż pokazuje, że PiS dalej znajduje się na czele. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 37,2 procent ankietowanych. Oznacza to wzrost o 0,6 punktów procentowych w stosunku do sondażu przeprowadzonego w dniach 10-11 sierpnia.

Koalicja Obywatelska, znajduje się na drugim miejscu i może liczyć na poparcie 30 proc. badanych, natomiast trzeci wynik zdobyła partia Kukiz’15, zdobywając 10,1 proc. głosów

Poza podium uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej, osiągając 7 proc. poparcia (-1,66 pp. w stosunku do poprzedniego sondażu) oraz PSL z poparciem 5,2 proc. ankietowanych (+0,22 pp). Partia Razem oraz Wolność nie dostałyby się do Sejmu.

Źródło: rp.pl

6 KOMENTARZE

  1. Sekciarstwa nic nie przekona. Stąd te wysokie wyniki.

  2. Bo wyborcy PiS to masochisci. Czym więcej PiS będzie kradł i oszukiwał i straszył ludzi tym większe będzie miał poparcie. Zresztą jest to zgodne z pokutą kościelną.
    Chora sytuacja.

  3. Mediami rzadzi masoneria , dogadaki sie pisiory z nimi i teraz idzie taka propaganda, komor przed wyborami tez w mediach mial 60%a potem co? Teraz tez masonskie media kreuja rzeczywustosc medialna , a pisiiry za ro na loją przez sjarbowki

Comments are closed.