Cejrowski zmasakrował premiera Morawieckiego! „Nie chcę oglądać gościa. Jawił się kimś innym” [VIDEO]

Wojciech Cejrowski oraz Mateusz Morawiecki. / foto: PAP
Wojciech Cejrowski oraz Mateusz Morawiecki. / foto: PAP
REKLAMA

Wojciech Cejrowski w ostrych słowach skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości, a w szczególności premiera Mateusza Morawieckiego. Cejrowski co czwartek występuje na antenie TVP Info, a jak wiadomo reżymowa telewizja nie lubi niezgodności z linią partii, powstaje więc pytanie, czy to koniec występów publicysty w programie „Minęła 20”?

Krytyka Mateusza Morawieckiego ze strony Wojciecha Cejrowskiego dotyczyła tego, co usłyszeliśmy na słynnych już „taśmach Morawieckiego”. Jawił się kimś innym, kiedy zostawał premierem – mówił popularny podróżnik.

REKLAMA

Jakichś nowych rzeczy się dowiedzieliśmy, i o tym człowieku, który takim językiem mówi przy eleganckim stole. W moich oczach spodnie mu spadły do kostek i nie chcę oglądać gościa, który takim językiem się posługuje – mówił w „Radiowym Przeglądzie Prasy”, który współprowadzi z Andrzejem Rudnikiem.

Po prostu jest mi przykro, że zrobił (Morawiecki – red.) nas w konia, bo jawił się kim innym, kiedy w garniturach do zdjęć pozował, kiedy wspierał PiS i zostawał premierem. Jawił się kulturalnym, młodym człowiekiem, który miał jakieś kariery bankowe – dodawał podróżnik.

W krytycznych słowach odniósł się też do narracji partii rządzącej w tej sprawie, którzy mówią o „odgrzewanych kotletach”. To hasło jest niepokojące w tym sensie, że ktoś te taśmy ma cały czas, a wypuszcza je pojedynczo w taki sposób, żeby szantażować kolejnych polityków – ocenia Cejrowski.

REKLAMA