Dobry i legalny sposób na niższe podatki. Potwierdza to najnowsza interpretacja fiskusa

Banknoty 500 złotych. / fot. PAP
Banknoty 500 złotych. / fot. PAP

Przedsiębiorca może wprowadzić do działalności stare prywatne rzeczy i korzystnie je rozliczyć – pisze czwartkowa „Rzeczpospolita”.

Jak informuje czwartkowa „Rzeczpospolita”, biznesmeni mogą wrzucić w koszty swojej firmy stare, prywatne rzeczy takie jak komputer, telefon, mebel czy samochód i odliczyć kwotę na ich zakup, oszczędzając tym samym na podatku.

„Potwierdza to najnowsza interpretacja fiskusa. Dotyczy przedsiębiorcy, który chce rozliczyć w firmie laptopa, i to po kilku latach od zakupu. Skarbówka nie miała nic przeciwko wprowadzeniu starego komputera do działalności. Zgodziła się też na wrzucenie w koszty ceny z faktury, chociaż laptop sporo już stracił na wartości” – podaje gazeta.

Paweł Szymański, doradca podatkowy w kancelarii Asserto podkreśla w rozmowie z „Rz”, że „to dobry i legalny sposób na niższy PIT”. Jak dodaje, w działalności rozliczymy też droższe rzeczy, np. stary samochód osobowy. Ale jeśli zapłaciliśmy za auto więcej niż 10 tys. zł, trzeba je amortyzować, czyli rozłożyć odpis podatkowy na kilka lat” – podaje gazeta. (PAP)

7 KOMENTARZE

  1. Taak. A za tydzień rebe Morawiecki wyda dyspozycję o innej interpretacji i wszystkim, którzy to sobie odliczyli dowalą karę. Opisana w artykule sytuacja może mieć miejsce w realnym, stabilnym państwie, mającym normalnego ustawodawcę i rząd złożony z mądrych ludzi, nie w Polsce.

  2. Tak, jest uczciwi wolnosciowcy pomagaja wyszukiwac kruczki i dziurki w systemie podatkowym. Oczywiscie jak to neo-endeccy wyznawcy korwinizmu-nazzi-mikkizmu, wszystko dla dobra obywateli.

    • Skoro system przypomina złodziejski nazi-bolszewizm, wtedy trzeba chronić własność przed bandytami.

  3. Każde omijanie podatków jest legalne i nie ma znaczenia, co do powiedzenia ma śmieć maowiecki.

Comments are closed.