Kozłowska „zapracowała na 15 lat więzienia.” Dochodzenie przeciwko szefowej Fundacji Otwarty Dialog na Ukrainie

Ludmiła Kozłowska/ PAP: Rafał Guz
Ludmiła Kozłowska/ PAP: Rafał Guz

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy prowadzi dochodzenie przeciwko szefowej Fundacji Otwarty Dialog Ludmile Kozłowskiej – poinformował w środę ukraiński portal StopKor, powołując się na dokumenty SBU.

Kozłowska, która jest obywatelką Ukrainy, podejrzewana jest m.in. o zdradę stanu i nawoływanie do zmiany granic tego państwa. Postępowanie prowadzone jest w Użhorodzie w obwodzie zakarpackim – wskazuje kopia pisma, które opublikował portal.

Organizacja StopKor wyjaśniła, że śledztwo prowadzone jest z paragrafów mówiących m.in. o działaniach w celu obalenia władz i naruszenia ładu konstytucyjnego, zmianie granic Ukrainy i publicznym nawoływaniu do podjęcia takich działań. Kozłowska może być też podejrzewana o zdradę stanu i oszustwo na dużą skalę – czytamy.

„Obrończyni praw człowieka zapracowała na 15 lat więzienia” – napisał ukraiński portal, informując, że pracuje nad większym śledztwem w sprawie oszustw finansowych, w których uczestniczyła m.in. Kozłowska.

Przypomnijmy, Kozłowska została deportowana z terytorium UE do Kijowa przez alert, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen, SIS. ABW przekazała, że ze względu na „poważne wątpliwości” co do finansowania kierowanej przez Kozłowską fundacji wydało negatywną opinię w jej sprawie, co skutkowało objęciem jej zakazem wjazdu do Polski i UE.

źródło: PAP / Wolność24.pl

18 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieje, ze „swoi” te sowiecka kurwe wykoncza, a przy okazji Kramka
  czy jak sie ten wypłosz nazywa.

 2. Nno! Podobna do Mati Hari – i (pewnie) tak samo skuteczna. Nie jest dobrze, gdy „pali się czarownice” – Boziewicz w grobie się przewraca. Le Pen z schizofrenią bezobjawową i teraz ta (sama – bez żony i dzieci) – system obala

 3. Otwarty dialog
  motto: „Chińczycy ostrzelali radziecki traktor. Traktor odpowiedział ogniem i odleciał.“ ( z Radia Erywań)

  „Otwarty Dialog“ – wspaniała fundacja!
  Jej celem – jasne! – jest wszak demokracja
  (Jak u Sorosa, co handluje bronią).
  Ach demokracja! Trzeba walczyć o nią!…

  Pan Bartosz Kramek, by nie zostać łosiem,
  Numer koncesji osiemdziesiąt osiem
  Zyskał na handel bronią. Słuszne wnioski:
  Tak, jego żona, Ludmila Kozlowski
  Wspiera polskiego rządu obalanie.
  Jest plan. „Rząd polski – to w fundacji planie –
  Ma obalony zostać na majdanie”.

  Na pokojowe te plany niestety
  Ten rząd się uwziął! Nie chce tej kobiety.
  Wydala z Polski! A zanim wydala,
  Cofa koncesję… Kramek ma być z dala
  Od broni… Jak to! Jak „Dialog Otwarty”
  Ma dialogować bez strzałów?… To żarty!
  Na szczęście Kramka nowoczesna żona,
  Chociaż przez Polskę z Unii wyrzucona
  Daleka zdaje się być od rozpaczy.
  Muchtar Abliazow w łóżku jej tłumaczy,
  Co trzeba… Wkrótce więc dzielna Ludmiła
  Do Niemiec skarżyć na Polskę przybyła.

  Po Bundestagu przemawia w Brukseli.
  Szanujcie „Dialog”, albo was zastrzeli!!!…

 4. Kozłowskaja to wielka miedzynarodowa „patriotka”, wybitna swołocz intelektualna oraz moralna zdzira – doskonały sojusznik „demokracji” unijnych Niemiec, Francji, Belgii, Holandii. Ten sam poziom krętactw, demoralizacji, złodziejstwa oraz politycznego chamstwa. Moim zdaniem.
  Prędzej czy później sami banderowcy ją dopadną i uchronią ją przed odsiadka – nie będzie się musiała męczyć w więzieniu. Moim zdaniem zasłużyła na okrutną powolną śmierć – za cały ogrom nieszczęść dla Ukrainy w których brała inspirujący udział i za to co szykowała dla Polski.

  • pedofilu, jak ciebie dopadną wkurzeni rodzice, to w celi będziesz miał ksywę ala, oprócz tego co chwilę będą mówić do ciebie kurwo

   • Nie „pedofilu” lecz „pedale” młody człowieku. Mylisz pojęcia ale się staraj.

 5. Biorąc pod uwagę wyczyny jakże umiłowanej przez koszerny etos Tymoszenko,krokodylowe łzy poniektórych wydają się być mocno na wyrost.Czy nie lepiej poszczekać sobie na Łotwę?Państwo na tyle małe,że po obecnych wyborach (o zgrozo!) tanio nam wyjdą koszty nowego majdanu.A specjaliści przynajmniej się nie będą nudzić.No i leczyć jak to bywało na Białorusi.

 6. Ale film nakręciła fajny. Amatorski pt: „Mukhtar Ablyazov & Lyudmyla Kozlovska sex tape”. Można wyszukać w necie…

 7. Czyli na Ukrainie (skorumpowanej i w rozsypce) się da, a w Polszu się nie da! A tak, Polszu jest w Łuni Jewropejskiej, a pewno Brukselka nie pozwala wsadzić baby to „nasi” prokuratorzy nie mają odwagi jej wsadzić. Widocznie cała ta Ukraina jest bardziej niepodległa niż ta nasz Polsza.

 8. ukraińskie kacapy i ruskie brudasy wywalić z Polski,uszczelnić granicę,dać im broń z demobilu i niech się tłuką,aż się wytłuką nawzajem te pierwotniaki…

Comments are closed.