Ostatni gangster od „skoku stulecia” na 8 milionów złotych za kratami. Złapali go po trzech latach

Ekstradycja mordercy Zdjęcie ilustracyjne Źródło: CBŚ/policja
Ekstradycja mordercy Zdjęcie ilustracyjne Źródło: CBŚ/policja

Grzegorz Ł., ostatni z uczestników „skoku stulecia”, trafił do polskiego aresztu. Złodziej był poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. Podejrzany był głównym pomysłodawcą kradzieży 8 milionów złotych, do której doszło przed trzema laty w Swarzędzu. Jak się okazało, ukrywał się na Ukrainie.

Wczoraj mężczyzna został przejęty przez policjantów z Wydziału Konwojowego KWP w Rzeszowie od ukraińskich służb. Wcześniej został on wytropiony w okolicach Odessy przez policjantów Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu. Funkcjonariusze przekazali wszystkie zgromadzone informacje swoim ukraińskim kolegom, którzy zatrzymali poszukiwanego. Zatrzymanie miało miejsce 16 listopada 2017 roku. Na czas trwania procedury ekstradycyjnej podejrzany przebywał w areszcie w Kijowie.

Wszystkie działania w tej sprawie koordynowała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego w Przemyślu, gdzie będzie czekał na przewiezienie go do Aresztu Śledczego w Poznaniu. Nakazy przekonwojowania podejrzanego Grzegorza Ł. zostały już wystawione przez prokuratora.

Na początku przyszłego tygodnia w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu Grzegorzowi Ł. zostaną ogłoszone zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Następnie zostanie on przesłuchany w charakterze podejrzanego. Po wykonaniu tych czynności zapadnie decyzja o środkach zapobiegawczych.

„Skok stulecia” w Swarzędzu zorganizowali dwaj byli policjanci. Ich pomysł był prosty i genialny – podstawili fałszywego konwojenta do firmy zbierającej pieniądze z bankomatów, który w momencie gdy samochód był pełen gotówki, przejął auto i zniknął wraz z nim.
(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Zły pomysł to był siedzieć na Ukrainie z tą kasą. Cóż miejmy nadzieje że jakoś ją wydał i państwo nigdy nie odzyska tych pieniędzy. Miałbym ubaw po pachy że ścigają złodzieja potem skazują go na ileś lat a na koniec nic z tego nie odzyskają :). Państwo PiS i ich pomysły kolejny raz dały ciała :)

Comments are closed.