PILNE! Awaria podczas startu rakiety Sojuz. Trwa akcja ratunkowa. Obaj kosmonauci podobno żyją [VIDEO]

Awaria podczas startu rakiety Sojuz. Obaj kosmonauci przeżyli. Trwa akcja ratunkowa.

Do awarii doszło podczas startu rakiety nośnej Sojuz FG. Po oddzieleniu się pierwszego stopnia rakiety na wysokości ok 150 km zawiodły boostery drugiego stopnia rakiety.

Start odbył się z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Rakieta wynosiła statek załogowy Sojuz MS10 na pokładzie którego znajdowało się dwóch kosmonautów Amerykanin Nick Hague i Rosjanin Aleksy Owczinin. Stanowią oni kolejną zmianę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Kosmonauci na pokładzie rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz MS-10, który uległ awarii po starcie, wylądowali na terytorium Kazachstanu; podczas awaryjnego lądowania nie odnieśli obrażeń, jest z nimi łączność – podała w czwartek telewizja Rossija24.

Miejsce lądowania znajduje się około 20-25 km od miasta Żezkazgan w środkowym Kazachstanie – przekazała rosyjska stacja.

Zapis transmisji na żywo.

https://www.youtube.com/watch?v=B1RbRTZ6j7s

5 KOMENTARZE

  1. Czesc Polacy.kiedy ostatnio kupiles ksiażkę,obraz w galerii,byles w muzeum lub na wernisażu????tak tylko pytam tzw klasę średnią;)

    • Wczoraj kupiłem książkę, w muzeum byłem w ub. miesiącu, tydzień temu kupiłem kilkanaście płyt vinylowych z muzyka klasyczną. A za tydzień wybieram się do filharmonii. Wyczyn?

  2. w galeriach teraz można się tylko zgorszyć. Książek nie trzeba kupować…można pożyczyć.

Comments are closed.