Lewak zawsze głupio się czepia. Kandydat SLD doniesie na Patryka Jakiego za to, że postawił współpracownikom piwo

Patryk Jaki, Andrzej Rozenek. Foto: PAP
Patryk Jaki, Andrzej Rozenek. Foto: PAP

Kandydat SLD na prezydenta Warszawy Andrzej Rozenek zapowiedział złożenie w piątek zawiadomienia o możliwości popełnienia wykroczenia przez Patryka Jakiego w związku z domniemanym rozdawaniem alkoholu podczas kampanii wyborczej.

W czwartek Rozenek zamieścił na swym koncie na Twitterze film z październikowego spotkania kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy w warszawskim klubie Hybrydy.

„Zapraszamy na piwo, kto z państwa chce, również wodę, prawda, mamy tam, i inne” – mówi na nagraniu do zebranych Jaki. „Zapraszamy was do godziny 20 na soft napoje – cola, woda, fanta, sprite, no i to przysłowiowe piwo, bo po pracy też się i piwo należy. Zapraszamy serdecznie w imieniu Patryka Jakiego i Hybryd” – wtóruje mu kandydat na wiceprezydenta Piotr Guział.

Przed zarzutami o złamanie przepisów wyborczych bronił Jakiego na Twitterze m.in. wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta, który wskazał, iż nagrane spotkanie „nie było wiecem wyborczym, lecz wewnętrznym zamkniętym spotkaniem ze strukturami i wolontariuszami”. „Widzę, że SLD silnie trzymają się stare esbeckie metody nagrywania zamkniętych spotkań” – dodał Kaleta.

W piątek Rozenek odniósł się do sprawy ponownie na konferencji prasowej w Sejmie. „Jeszcze dzisiaj moi prawnicy złożą zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez pana Patryka Jakiego w związku z nielegalnym rozdawaniem alkoholu podczas kampanii wyborczej” – zapowiedział.

Jak dodał, zgodnie z przepisami Kodeksu wyborczego nieodpłatne podawanie w ramach agitacji wyborczej alkoholu podlega karze grzywny od 5 do 50 tys. zł. Rozenek zarzucił jednocześnie kandydatowi PiS, że także wcześniej notorycznie dopuszczał się naruszeń przepisów wyborczych. Wymienił w tym kontekście prowadzenie kampanii wyborczej przed ogłoszeniem daty wyborów, prowadzenie agitacji na terenie urzędów administracji rządowej, a także wykorzystywanie billboardów bez loga i nazwy komitetu wyborczego. Według kandydata SLD, Jaki niejednokrotnie działał też na pograniczu prawa, m.in. wykorzystując w kampanii pojazd służbowy.

„To jest nie tylko zawodnik, który gra nieczysto, ale po prostu notorycznie fauluje. I chyba dość już tego – czas najwyższy, żeby ktoś pokazał mu czerwoną kartkę” – powiedział polityk.

Nawiązał w tym kontekście do sprawy ubiegającej się o reelekcję prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej i wypowiedzi szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacka Sasina, zdaniem którego ciążący na niej prawomocny wyrok grzywny oznacza, iż nie będzie mogła pełnić funkcji prezydenta miasta, a jeśli zostanie wybrana na kolejną kadencję i wojewoda łódzki będzie musiał zwrócić się do premiera o ustanowienie w Łodzi zarządu komisarycznego.

„To ja się pytam, czy minister Sasin to samo powie warszawiakom. Co będzie, jeśli Patryk Jaki zostanie skazany na karę grzywny, a sprawa wydaje się bardziej oczywista niż pani Zdanowskiej, w wysokości do 50 tys. zł? Czy zdaniem ministra Sasina analogicznie do sytuacji w Łodzi głos na kandydata PiS w Warszawie to głos stracony, bo i tak będzie go musiał zastąpić komisarz? Czy wojewoda mazowiecki, pan Zdzisław Sipiera, ma już kandydata na komisarza stolicy w razie gdyby Patryk Jaki wygrał wybory?” – mówił.(PAP)

13 KOMENTARZE

 1. Idiotyzm do kwadratu. Chłopy po robocoie nie mogą iść na piwo. Na pewno pan rozenek zyskał tym wiele głosów. A teraz sędzia będzie miał nie lada problem do rozwiązania czy po pracy można iść do baru na piwo. Jak widać lewica totalnie zidiociała

  • Wiesz w ogole o czy piszesz? Piszesz, że socjaldemokrata kontra socjaldemokrata. Zapoznaj sie najpierw z definicjami a później pisz.

 2. Ktos od Jakiego powinien zlozyc doniesienie na debila Rozenka.
  Istnieje uzasadnione podejrzenie, ze Rozenek (jak to debil) sklada nieuzasadnione doniesienia o mozliwosci „tego czy tamtego” jedynie w celu utrudniania Jakiemu kampani wyborczej. Wystarczy miec troche kasy (nie swojej tylko mocodawcow) i pozywac przeciwnika do woli.
  Rozenek pojdziesz do piekla …. jak to debil.

  • Wystarczy posłuchać tego czerwonego kmiota żeby wiedzieć że on już ma za swoje. Przegrany nieudacznik i tyle.

 3. Paszoł won rozynek !!!
  Piwo charoszyje, no vodka ludsza.

 4. Koran Mekka pierwszy z pozwami w stosunku do obydwu wiodących kandydatów wyskoczył.

 5. O tam, Dwóch lewusów się dobrało. Bo Jaki to również lewicowy zamordysta i karierowicz.

Comments are closed.