Owsiak przegrał już drugi proces z Piotrem Wielguckim (Matka Kurka). Musi przeprosić w mediach

Jurek Owsiak/fot. PAP/Marcin Obara
Jurek Owsiak/fot. PAP/Marcin Obara

Jerzy Owsiak, założyciel Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przegrał już drugi proces z blogerem Piotrem Wielguckim. 7 marca 2017 r. przegrał proces karny, a 10 października proces cywilny. Piotr Wielgucki (Matka Kurka) wytoczył Owsiakowi procesy po tym, jak został nazwany „nierobem”, „murem”, „Chorym z nienawiści człowiekiem”.

To długa sprawa. 14 października 2014, jak pisze Wielgucki, Owsiak wrzucił na videoblogu www.kreciola do kamery swoje frustracje. Na videoblogu www.kreciola.tv oprócz ww. wyzwisk posądził Wielguckiego o ukrywanie dochodów.

Jerzy Owsiak w wyniku procesu karnego został uznany za winnego znieważenia i zniesławienia Piotra Wielguckiego. Natomiast teraz, w procesie cywilnym, został uznany za winnego naruszenia czci i dobrego imienia powoda.

Oswiak po uprawomocnieniu się wyroku 7 dni od daty uprawomocnienia się orzeczenia, musi na okres 3 dni na stronie głównej www.kreciola.tv zamieścić następujące nagranie video:

„Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem „Matka Kurka”, za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go „nierobem” oraz „murem” (człowiekiem z marginesu społecznego), naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie www.kreciola.tv. Jerzy Owsiak”.

Źródło: Twitter Piotr Wielguckiego, Kontrowersje.net

1 KOMENTARZ

  1. „Dziwna sprawa, Google nie widzą tego linku. Ktoś mądry może wyjaśnić dlaczego? ”

    Może bo gogle i owsiak to jedno?

Comments are closed.