Piewca europejskich wartości Donald Tusk ocenzurował polskich dziennikarzy. Dał im oraz portalowi TVP Info bana na swoim Twitterze

Donald Tusk. Źródło: PAP/EPA
Donald Tusk. Źródło: PAP/EPA

Pozujący na wielkiego Europejczyka, obrońcę europejskich wartości i wolności zablokował na swoim Twitterze 3 polskich dziennikarzy: Rafała Ziemkiewicza (Do Rzeczy), Michała Sułdrzyńskiego (Rzeczpospolita) i Justynę Suchocką (Gazeta Wyborcza).

Przewodniczący Rady Europejskiej zablokował również profil portalu TVP Info na Twitterze, który obserwuje 659 tys. użytkowników Twittera.

„Tego rodzaju ruchy pokazują ogromną nerwowość przewodniczącego Rady Europejskiej, który niezwykle restrykcyjnie dzieli dziennikarzy używających Twittera na tych, którzy mają prawo czytać jego wpisy i tych, którzy na to „wyróżnienie” nie zasługują. Koledzy z jego partii prawie dwa lata temu fotografowali się z kartkami „wolne media”, a Rafał Trzaskowski i Donald Tusk pokazują że realny stosunek tego obozu politycznego do mediów”.
– powedział redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira.

To nie jest pierwszy przypadek blokowania przeciwników przez ludzi Platformy. Zamiłowanie do tej formy cenzury przejawia także kandydat Platformy na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski blokujący m.in. swojego kontrkandydata Jana Śpiewaka.

Źródło: TVP info

3 KOMENTARZE

  1. Wyjątkowy głąb i gnida. Nadawałaby się na przywódcę Kopulacji Obywatelskiej.

  2. Ja na jego miejscu bym już rozglądał się za jakimś nowym paszportem.l

Comments are closed.