Wizje pisarzy science-fiction spełniają się coraz szybciej. Zbliża się „Terminator”? [niesamowite VIDEO]

Robot Iwan/foto: YT

Firma Boston Dynamics zaprezentowała możliwości opracowanego przez swoich inżynierów robota Atlas.

Atlas nie tylko chodzi, biega ale przeskakuje także przeszkody. Potrafi także wskakiwać po schodach. Robot ma zasilanie elektryczne i porusza się dzięki siłownikom hydraulicznym.

Rozróżnia przeszkody dzięki komputerowej analizie obrazu otrzymywanego z kamer. W przestrzeni orientuje się dzięki zastosowaniu technologi LIDAR, czyli urządzeniu działającemu na podobnej zasadzie jak radar ale wykorzystującego światło zamiast mikrofal. Robot ma 1,5 metra wysokości i waży 75 kg. Potrafi unieść 11 kg.

Żeby ocenić postępy Atlasa, obejrzyjcie jak radził sobie 2 lata temu

źródło: Boston Dynamics

12 KOMENTARZE

 1. Problem jest (i będzie) taki sam jak z samochodami elektrycznymi: baterie.

  • To fakt ale w takim razie, niech inni zajmą się opracowywaniem lepszych baterii :) A może da radę wymyślić nowe źródło zasilania?

 2. Jesli ^Trojka^ to git !
  TX mozna by bylo poruchac !
  Kto pamieta scene podchodzenia do srebrnego Lexusa , ten wie o czym mowie…mniam !

 3. BTW : Polecam strony firmy ^Boston Dynamics^…ciary przechodza.

   • Babol, nie babol, to co robi Boston Dynamics jest całe lata przed konkurencją. To nie mogą być programowane manewry, te maszyny się uczą, na bieżąco.

 4. Możliwości poruszania się są jeszcze słabe ale w końcu dojdą do wyższego stopnia. A co będzie jeżeli sztuczna inteligencja dojdzie do wniosku że to człowiek jest problemem i należy się go pozbyć?

  • No nie wiem, czy słabe. Spora część wyliniałej, wyleniwionej zachodniej ludzkości nie wskoczy na te przeszkody.

 5. Ma kosztować z 100 tyś. zł, mógłby zastąpić wielu pracowników. Koszta się zwrócą, a przyszłe wersje będą inteligentniejsze od poprzednich, na pewno gdy będą wyposarzone w komputery kwantowe.

 6. Dobrze, że to kurewstwo ma jeszcze kable niezabezpieczone, więc będzie można to podpalić i zjara się w zwarciu. Gorzej, gdy zrobią dobrą obudowę i dołożą dodatkowe baterie… Wtedy przesrane, i trza będzie przewertować powojenne zapiski Dziadka , gdzie on zadołował te znalezione Panzerfausty pozostałe po uciekających Niemcach…

 7. Ruscy mają mini reaktor atomowy o wadze 20 kg. Amerykanie pracują nad 5 kg. A podobno ruska nowa torpeda ma już 10 kg. Wszystko………

Comments are closed.