Michalkiewicz o molestowaniu i rodzącym się nowym przemyśle na wzór żydowskiego „przemysłu Holokaust” [VIDEO]

Stanisław Michalkiewicz. / fot. YouTube/CEPowisle
Stanisław Michalkiewicz. / fot. YouTube/CEPowisle
REKLAMA

Stanisław Michalkiewicz udzielił wywiadu kanałowi Polskie Sprawy. Stawia w nim tezę, że mamy w Polsce do czynienia z narodzinami „przemysłu molestowania” wzorowanym na „przemyśle Holokaust”.

Michalkiewicz został zapytany przez prowadzącego wywiad o proces jaki grozi mu ze względu na komentarz dotyczący wyroku w sprawie gwałtów na nieletniej i przyznanego przez sąd gigantycznego odszkodowania ze strony Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, do którego należał skazany ksiądz. Przypomnijmy, że sąd przyznał ofierze 1 mln zł oraz dożywotnią rentę w wysokości 800 zł.

REKLAMA

Michalkiewicz abstrahując od tego, czy do procesu w ogóle dojdzie, zwrócił uwagę na kilka bardzo istotnych elementów sprawy. Po pierwsze na precedensowe odejście sądu od odpowiedzialności indywidualnej na rzecz odpowiedzialności zbiorowej. Nazwał ten precedens „groźnym” i wskazał, na przykładzie sędziego oskarżonego o kradzież 50 PLN, absurdalne konsekwencje do których mógłby prowadzić czyli solidarnej odpowiedzialności innych sędziów z tego tytułu.

Drugą konsekwencją wg Michalkiewicza będzie pojawienie się kolejnych chętnych do uzyskania tak ogromnych odszkodowań i dożywotniej renty jak w zasądzono przypadku omawianego procesu. Zwrócił tez uwagę, że ofiary występują z roszczeniami po wielu, czasami kilkudziesięciu latach.

Zastrzegając, iż nie zna akt sprawy, zwrócił też uwagę na kilka faktów, takich jak niejasną kwestię więzienia ofiary czy stosunkowo niski wyrok jaki otrzymał ksiądz, na którym ciążył szereg bardzo poważnych zarzutów.

Konkludując powiedział, iż na naszych oczach rodzi się „przemysł molestowania” wzorowany na świetnie funkcjonującym „przemyśle holokaustu”. Według Michalkiewicza przemysł ten funkcjonuje już w USA i kwestią czasu było gdy dotrze do Polski. Wyrok wydany przez sędzię Annę Łosik uznał za jaskółkę narodzin tego przemysłu w Polsce.

REKLAMA