„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności. Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji.

Najnowszy numer (43-44/2018) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ).

Na własne życzenie: Polityka w demokracjach premiuje sojusze. Jeżeli prawica i wolnościowcy nadal będą prowadzić się osobno, to nigdy nie uzyskają realnego wpływu na politykę. Wypracowanie wspólnych list to minimalny próg egzaminu politycznej dojrzałości. Paradoksalnie im boleśniejsza będzie teraz wyborcza porażka, tym większe szanse na to, że w 2019 roku prawica odniesie pierwszy realny sukces w krajowej polityce.

Od bohatera po persona non grata: Szeroko rozumiane prawicowe media niemalże jednogłośnie skrytykowały najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego „Kler”. Krytyka dotyczy oczywiście nie tyle kwestii artystycznych, co tematyki obrazu.

Na durniów też przyjdzie kolej: Agentura w Polsce istnieje. Wokół agentury uwijają się pożyteczni idioci. Oczywiście nie za darmo, tylko są za to sowicie wynagradzani. Mechanizm jest prosty. Trzeba wykonać pewne zadanie, do którego odpowiednia ekipa została wyznaczona. (…) Rozsmarowywanie mojej osoby to jest tylko taki skutek uboczny. Tak naprawdę na naszych oczach rodzi się nowa gałąź przemysłu. Mamy przemysł holokaustu, teraz rodzi się przemysł molestowania – mówi Stanisław Michalkiewicz.

KRAJ

● Na własne życzenie – Jan Piński
● Na durniów też przyjdzie kolej – ze Stanisławem Michalkiewiczem rozmawia Rafał Pazio.
● Kraj „Haków” – Jan Piński
● Lex Komenda – Leszek Szymowski
● Ryzykowna koncepcja – z Romualdem Szeremietiewem rozmawia Rafał Pazio.
● Od bohatera po persona non grata – Maria Kruszelnicka
● W oczekiwaniu na piękny, przykładny wyrok – Marian Miszalski
● Termomodernizacja po urzędniczemu – Andrzej Grzegorzewski
● Wielka groźba – Leszek Szymowski

ŚWIAT

● Francja: Odejście celebryty – Bogdan Dobosz
● USA: Nowa NAFTA – Natalia Dueholm
● Włochy: Na lodową eurogórę – Tomasz Mysłek
● Awans Indii – Marek A. Koprowski
● USA: Sędzia przetrwał – Natalia Dueholm
● Ukraina-Węgry: Budapeszt broni ziomków – Antoni Mak

PUBLICYSTYKA

● Zbrodniarz obłudny i podstępny – Marek A. Koprowski
● Wszystkie szaleństwa prezydenta – Wojciech Tomaszewski
● Największy z H ohenzollernów – Adam Danek
● Kler w krainie lewicowej fantazji – Jakub Wozinski
● Czy wolny rynek istnieje? – Stanisław Michalkiewicz
● Tesla nad przepaścią – Independent Trader