Święto w Nowym Jorku. Pierwszy weekend bez strzelaniny od 25 lat. Obowiązują tam jedne z najostrzejszych przepisów dotyczących broni

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. Wikimedia/Flickr
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. Wikimedia/Flickr

Po raz pierwszy od 25 lat w Nowym Jorku nie doszło do żadnej strzelaniny. O tym, że w piątek, sobotę i niedzielę nie doszło do żadnych strzelanin w Nowym Jorku napisały wszystkie największe miasta. To świetna wiadomość dla miasta, w którym obowiązują jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących posiadania broni w całych Stanach Zjednoczonych.

Tym żyją wszystkie największe media w Stanach Zjednoczonych. Jak podaje „Fox News” władze Nowego Jorku poinformowały że nikt nie został postrzelony we wszystkich pięciu gminach, 12-14 października – jest to pierwszy weekend bez strzelanin od 1993 roku!

„W ostatni weekend, w piątek, sobotę i niedzielę w całym Nowym Jorku nie było ani jednej strzelaniny. Czy to nie jest niesamowite?” – powiedział burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio na ceremonii rozdania dyplomów NYPD w poniedziałek.

„Wiesz, kiedy myślisz o historii, z której pochodzimy, i o wyzwaniach, które musiał pokonać ten NYPD, jest to absolutnie niezwykłe, ale chcę podkreślić, że miasto liczy 8,6 miliona ludzi, a nie jest to ani jedna strzelanina przez trzy dni” – mówił.

Ostatni strzał, który miał miejsce przed tym weekendem spokoju, miał miejsce czwartek rano, kiedy 52-letni mężczyzna został postrzelony w brzuch na Brooklynie. Nowojorczycy nie usłyszeli kolejnego wystrzału aż do godziny 13:15 w poniedziałek, kiedy człowiek z Bronxu został postrzelony w nogę.

„Naprawdę nie pamiętam weekendu, w którym nikt nie został postrzelony w całym mieście” – powiedział Nowojorskiemu nowojorskiemu szefowi Departamentu Terence Monahanowi, który działał od 1982 roku. „To inne miasto” – dodał.

Nowy Jork to stan z jednym z najbardziej restrykcyjnym prawem do posiadania broni. Trzeba tą broń zarejestrować, mieć licencję na jej noszenie. Widać więc, że według lewicowych ideologii powinien to być stan wolny od przestępstw, rzeczywistość pokazuje jedna, że jest inaczej.

Comments are closed.