Tak imigranci „łapią stopa”! Czyli drogi prowadzące do Wielkiej Brytanii w rękach śniadych zbirów. A media milczą (VIDEO)

Imigranci łapią stopa do Anglii. Fot. facebook
Imigranci łapią stopa do Anglii. Fot. facebook

Co cię może spotkać na drodze do Wielkiej Brytanii? Horda dzikusów rozładowujących swoje frustracje na przypadkowych kierowcach oraz niezainteresowana nimi francuska policja. Kierowcy apelują o szerowanie tego filmiku, bo główne media milczą na temat tego problemu.

– Proszę o udostępnienie tego postu, niech zobaczy go jak najwięcej osób – pisze polski kierowca Maciej Pater. – Zwracam się do wszystkich moich (i nie tylko) znajomych. Sprawa która mnie bezpośrednio dotyczy, gdyż jak część z Was wie, zarabiam na życie jeżdżąc po Europie samochodem ciężarowym. W dniu dzisiejszym miała miejsce sytuacja ta jak na filmie czyli w biały dzień godziny przed południowe. W odległości ok. 50 m od radiowozu francuskiej policji. Temat bardzo mnie zbulwersował dlatego że europejskie media milczą, nasze chyba też. Temat jest zamiatany pod dywan, jak gdy nigdy nic się nie działo – dodaje.

– Pomyślcie co by się stało jak by kierowca tego zestawu przypłacił tą sytuację zdrowiem albo życiem? – pyta Pater. – Tak, są to biedni uchodźcy, którzy potrzebują pomocy. Pomocy państw, w których się znajdują pomocy prawnej, medycznej, psychologicznej. Oni są pozostawienie sami sobie i nikt nie widzi problemu. W sytuacji transportu artykułów spożywczych przy kontakcie z tymi osobami CAŁY transport przeznaczamy jest do utylizacji, koszty ponosi ubezpieczający. Ale w przypadku z filmu koszty poniesie właściciel firmy do której należy samochód. Jeżeli sprawa dotknie bezpośrednio kierowcę, poprzez np. włamanie się do przestrzeni ładunkowej jedno pojazdu ma on olbrzymie kłopoty z wymiarem sprawiedliwości kraju który go ujął. Kierowcę łatwo ukarać gdyż ma dokumenty, legalne zatrudnienie, środki finansowe na pokrycie grzywny. EUROPO OBUDŹ SIĘ!!!!! – kończy swój wpis Pater.

PS. Kolega na filmie powiedział „Urwał nać”

https://web.facebook.com/maciek.9547/videos/2135255273191337/

https://web.facebook.com/maciek.9547/videos/2135255273191337/

Źródło: facebook Macieja Patera