UK to już państwo teoretyczne. Największy islamski kaznodzieja nienawiści Anjem Choudary wyszedł z więzienia. Za dobre sprawowanie…

Anjem Choudary / Twitter
Anjem Choudary / Twitter

Wielka Brytania to już państwo teoretyczne. Anjem Choudary, największy islamski kaznodzieja nienawiści, który wspierał państwo islamskie a z pałacu Buckingam chciał zrobić meczet, został wypuszczony z więzienia. Co więcej wyszedł po odsiedzeniu jedynie połowy wyroku. Za dobre sprawowanie. 

Jak podaje „Daily Mail” muzułmański imam został okrzyknięty przez wszystkie zachodnie media największym islamskim „kaznodzieją nienawiści”. Ten człowiek nawołuje do popierania radykalnego islamu. Wspiera państwo islamskie i zachęca do wstępowania do szeregów ISIS. Przypomnijmy, że Choudary przez lata prowadził swoją działalność w takich ekstremalnych organizacjach, jak Al Ghurabaa, Islam4UK czy Al Ghurabaa.

Ten chory z nienawiści do chrześcijan i kultury Zachodniej Europy człowiek nie tylko publicznie wspiera terroryzm Państwa Islamskiego, ale dodatkowo angażował się w rekrutację ochotników chcących walczyć w ISIS. Złożył też przysięgę na wierność jego liderowi Abu Bakr al-Baghdadiemu odpowiedzialnemu za niezliczone akty terroru i okrucieństwa w Syrii i Iraku. Jego kolejne postulaty to pomysł wprowadzenia prawa szariatu w Wielkiej Brytanii i o dziwo w Polsce oraz przekształcenia Pałacu Buckingham w meczet.

Islamski aktywista miał spędzić w więzieniu pięć i pół roku za, cytując sędziego Holroyde`a, „przekroczenie granicy między wygłaszaniem własnych poglądów, a działalnością kryminalną”. Miał to dobre określenie, Dziś nad ranem, około godziny 4.00 Choudary wyszedł na wolność. Do Londynu przyjechał eskortowany przez konwój policyjnych samochodów o 6:29. Ubrany w szary kardigan został odprowadzony do hostelu przez trójkę oficerów.

Jak zapewnia szef organizacji Quilliam zajmującej się walką z ekstremizmem z więzienia Choudary wrócił jako ta sama osoba, która tam poszła. Nadal jest niebezpieczny, a jego poglądy się nie zmieniły. Jako osoba znajdujące się na zwolnieniu warunkowym będzie pod ścisłą kontrolą.

Na razie 51-letni islamista będzie przebywał w hostelu. Wśród służb, które będą monitorowały jego zachowanie są agenci MI5 oraz oficerowie Met Police.

Nczas.com/Daily Mail/ polishexprees.co.uk

Comments are closed.