Niezła frekwencja w wyborach samorządowych. PKW podała pierwsze dane

REKLAMA

Frekwencja w niedzielnych wyborach samorządowych do godz. 12 wyniosła 15,62 proc. – poinformował szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

Hermeliński podczas konferencji prasowej odczytał komunikat PKW o liczbie osób „ujętych w spisach wyborców” oraz liczbie wyborców, którym wydano karty do głosowania do godziny 12 w wyborach do rad gmin, do rad powiatów i sejmików województw oraz wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.

REKLAMA

„PKW na podstawie danych otrzymanych od 25 tys. 397 obwodowych komisji wyborczych na ogólną liczbę 25 tys. 417 komisji obwodowych informuje, że w wyborach do rad gmin wg. stanu na godz. 12 liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, tj. liczba osób ujętych w spisach wyborców w obwodach, z których otrzymano dane, wyniosła 29 mln 935 tys. 205 osób” – powiedział Hermeliński.

Dodał, że wydano karty do głosowania 4 mln 677 tys. 37 osobom uprawnionym, co stanowi „15,62 proc. w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach”.(PAP)

REKLAMA