Sommer: Prawica antysystemowa poległa. Jeśli potwierdzi się 1 proc. to cała praca poszła w piach. Czas na zmiany

Tomasz Sommer oraz Janusz Korwin-Mikke. / Źródło: PAP/TVP Info
Tomasz Sommer oraz Janusz Korwin-Mikke. / Źródło: PAP/TVP Info

Wolnościowcy i prawica antysystemowa polegli w wyborach samorządowych. Wolność w samorządzie, czyli koalicja partii Wolność i stowarzyszenia Skuteczni, zanotowała wynik 1,5 procent. Jeszcze gorzej, bo zyskując 1,2 procent, wypadł Ruch Narodowy. To wyniki sondażowe IPSOS, które mogą się zmienić o 3 p.p., ale ciężko oczekiwać, by było tak w przypadku tych partii.

Najlepszy wynik z ugrupowań mających cokolwiek wspólnego z prawicą zanotował Kukiz’15, który wg sondażu zyskał ponad 6 procent, to jednak też spadek w porównaniu do wyborów parlamentarnych. Z kolei już partia Wolność i Ruch Narodowy nie zdobyły nawet 2 procent głosów.

Wolnościowcy ponieśli także spektakularną klapę w wyborach na prezydentów miast, wśród których najbardziej widoczną jest ta Korwin-Mikkego w Warszawie, gdzie słynny „protokół 1 procent” stał się faktem. Nie wiele lepiej poszło Markowi Jakubiakowi z Kukiz’15, który prawdopodobnie nie zdobędzie nawet 3 procent.

Sukcesów nie widać, a wybory prezydenckie, jeżeli chodzi o kandydatów prawicowych, najlepiej wypadły w wykonaniu Piotra Liroya-Marca, który w Kielcach zajął 3 miejsce i zdobył ok. 16 procent głosów. Wynik w okolicach 3 procent zanotowali Konrad Berkowicz w Krakowie i Jakub Kulesza w Lublinie.

Tak wyniki te skomentował redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” Tomasz Sommer, który napisał na Twitterze: Prawica antysystemowa poległa. Buta, brak zgody i brak kampanii. Czas na zmiany.

128 KOMENTARZE

 1. Poległa, bo ma błaznów a nie polityków. Gdyby miała polityków jak S.Michalkiewicz, to miałaby szanse, ale Michalkiewicz miał zbyt wiele godności własnej by otaczać się klaunami i zniżać do ich poziomu. Weźmy np. takiego J. Korwina-Mikke. Jest politycznym błaznem, bo tylko polityczny błazen może powiedzieć: „Jak będziemy rządzić, to zlikwidujemy zasiłki dla bezrobotnych, bo to marnowanie podatków”. Prawdziwy polityk, a nie błazen, powiedziałby raczej: „Obniżymy podatki” i o bezrobotnych nie wspominał. Dopiero na pytanie lewaka dziennikarza „a czym płacić zasiłki dla bezrobotnych” odpowiedziałby „jak my będziemy rządzić, to będzie brakować rąk do pracy i nie będzie bezrobocia”. Tym się różni polityk zawodowiec od polityka klauna. :-)))))))))))))))))))))))))

  • Tylko, że bezrobocia to już nie ma, zostały tylko zasiłki, więc ludzie robią co mogą żeby je dostać.

  • Jeszcze ludzie będą prosili o likwidacje zasiłków jak się śmiecia ludzkiego do Polski nazjeżdża.

  • @Szyderca
   100/100

   Niestety ale JKM powinien schować się do szafy jak niedawno niejaki Antoni.
   Są inni, młodsi, mówiący normalnie.
   Taki Sośnierz praktycznie mówi to samo, ale jednak w taki sposób że fajnie się go słucha.

  • Bzdury, daj mi TVN albo TVP i pieniądz z Niemiec albo Izraela to wygram każde wybory.

 2. Jak można być takim idiota by wierzyć ze w tych wyborach wyprzedzi się PiS i PO i zostanie Prezydentem Warszawy?
  Kto normalny zagłosuje na kogoś nie mającego szans, a kto bredzi ze zostanie prezydentem Warszawy?
  Czy nie należało więc startować? Należało ale nie z programem GDY SIĘ WYGRA. Trzeba było z uporem maniaka powtarzać ze zwycięstwem będzie wejście do sejmiku i patrzenie władzy na ręce, że TYLKO TO się liczy.
  Na każde pytanie co Pan zrobi gdy zostanie prezydentem należało odpowiedzieć, nie startuję by zostać prezydentem, startuje by zdjąć nam knebel, byśmy mogli mówić w mediach – idziemy do samorządów by patrzeć władzy na ręce. Na każde pytanie. O inwestycje, o 500+ , o transport miejski i świeże powietrze.
  Na każde pytanie należało mówić… to są ważne sprawy ale bądźmy poważni, w TYCH wyborach jeszcze nie wygramy idziemy po to by pod pozorem dbania o (transport, świeże powietrze, przedszkola itd) władza nie kradła. Chcemy być reprezentantami okradanej większości która ma mniejszość we władzy.
  I wtedy MOŻE wynik byłby lepszy, może nie, ale na pewno nie wyszlibyście na IDIOTÓW.

  • Ponoć jaki miał wygrać i gówno wyszlo i co też miał szanse? A jakie kurde codziennie w tvp tvp info itd a jednak poległ :) tyle w temacie. Jakubiak z korwinem mają tyle samo procent co korwin w poprzednich wybirach tyle powiem kukiz przejął prawostronnych i troche lewostronnych ludzi i stąd 6 procent a dziwne że nie 10 jak tacy swietni są..

  • Sam jesteś idiotą, bo marudzisz na to się dzieje, a nie robisz nic, by to zmienić i jeszcze śmiejesz się z ludzi, którzy ciężko pracują, by to zrobić.

   • Bo sam nic nie zrobię a w koło sami ludzie którzy sa mądrzejsi i wciąż popełniają te same błędy. Robią wciąż to samo i dziwią się, że efekt jest ten sam.
    Skoro ludzie którzy ciężka pracują by NIC nie osiągnąć nie dadzą sobie powiedzieć że nie tędy droga to co mi pozostało?
    TYLKO IRONIA.
    Ja nie pcham się do władzy, ja nie chcę rządzić. KTOŚ rządzić musi i jak kiedyś słusznie powiedział Pan Michalkiewicz w zasadzie obojętne kto rządzi byle RZĄDZIŁ DOBRZE.
    Proszę, tłumaczę i jak grochem o ścianę. Ludzie opamiętajcie się, w ten sposób nie zmienicie świata TO SA MRZONKI. I co? i nic, następny się na m nie rzuca zamiast pomyśleć.

    Ponoć Patryk Jaki miał szansę. No niby miał. Więc miał sens mówić co zrobi gdy wygra. JKM nie miał nigdy żadnych widoków na to ze wygra wybory w Warszawie.
    Po co więc startował, żeby go dopuszczono do telewizji by mógł powiedzieć że zlikwiduje 500+ i komunikację miejską? By mógł powiedzieć ze „tubylców” którzy już nie chcą za przysłowiowa „miskę ryżu” pracować należy wymienić na „tanią silę roboczą z Bangladeszu”? By móc chwalić Rosyjski wolny rynek?
    Przez wiele lat zaciskałem zęby i nic nie mówiłem przed wyborami. I w tym roku tez tradycyjnie głosowałem na „wolność w samorządzie”. Przed poprzednimi wyborami rozwieszałem w Krakowie plakaty, woziłem „”plakatujących” własnym samochodem. Gdy leśne dziadki dokonały rozłamu w KNP stanąłem od raz po stronie JKM i młodych.
    Ale czas powiedzieć DOŚĆ, dość popierania człowieka który bajki wymyśla i do wierzenia podaje, dość popierania ludzi którzy tylko opowiadają co to nie zrobią jak do władzy dojdą. Doś tego.
    Masz jakiś pomysł, potrzebujesz pomocy? OK mów. Ale nie wpieraj mi bredni, że jak nie popieram tego co robi teraz JKM to jestem idiotą.

 3. Panie Sommer głos rozsądku i nie zawiódł mnie pan bo zawsze miałem pana za realiste. W koncu na poczatku była Unia Polityki REALNEJ a później zaczęła się blazenada na zasadzie obrażania się jak w piaskownicy, że inne dzieci mają grabki. Słusznie ktoś tu napisał, że błędem było rzucać się przysłowiową motyką na słońce. Patrzeć władzy na ręce i dopiero jak się wprowadzi chociaż dwóch, trzech radnych do sejmiku/rad miejskich/powiatowych to myśleć realnie o władzy. Praca u podstaw a nie obrażanie się bo „gupie ludzie wybrali lewakow wiec to wina gubię demokracy” REALIZM

 4. Kto wpadł na głupi pomysł, aby zamiast pod nazwą partii, pójść na wybory jako Wolność w samorządach lub coś podobnego? Ja w piatek się dowiedziałem, że to partia Wolność, ale gdybym się nie dowiedział, to oddałbym kartę bez zaznaczonej partii.

  • Przepisy są takie, że pieniądze z subwencji partyjnej nie mogą być wykorzystywane w wyborach samorządowych, dlatego został założony komitet w celu uniknięcia ewentualnych nadużyć.

 5. Dajecie mi TVN albo TVP to wygram każde wybory, nie wygrali bo nie stają za nimi ogromne pieniądze z Niemiec czy z Izraela, i tyle w tym temacie.

Comments are closed.