Prof. Jacek Bartyzel po wyborach niszczy demokrację! „Miliony ludzi z entuzjazmem zanurzyło głowy w gnojówce”

Profesor Jacek Bartyzel/fot. PAP/Andrzej Rybczyński
Profesor Jacek Bartyzel/fot. PAP/Andrzej Rybczyński

Profesor Jacek Bartyzel w mocnych i mądrych słowach podsumował wybory samorządowe. Jak sam zaznacza, „nie jest partyzantem żadnej partii”, choć „żałuje aż tak niskiego rezultatu Ruchu Narodowego i Wolności”.

Generalnie mało mnie obchodzą wyniki wyborcze, bo nie jestem partyzantem żadnej partii (choć żałuję aż tak niskiego rezultatu Ruchu Narodowego i Wolności, co odbiera nadzieję powstania w szybkim czasie czegoś poważnego na prawicy). To, co mnie naprawdę porusza i przygnębia, to aż nazbyt liczne dowody tego, co Anglicy nazywają moral insanity, u wyborców – pisze profesor Bartyzel na Facebooku.

To, co mnie naprawdę porusza i przygnębia, to aż nazbyt liczne dowody tego, co Anglicy nazywają moral insanity, u wyborców. Bo jeśli w moim rodzinnym mieście (mieście wyjątkowej kumulacji kretynów, trzeba to powiedzieć bez ogródek) zwycięża przez nokaut osoba, na której ciąży sądowa kondemnatka za oszustwo; jeśli w w Olsztynie zwycięża – i to głosami kobiet – kandydat z poważnym zarzutem o gwałt; jeśli w Poznaniu wygrywa ostentacyjny protektor dewiantów; jeśli w Gdańsku najlepszy i prawdopodobnie biorący rezultat osiąga lokalny kacyk, który ma 36 kont bankowych, więc nic dziwnego, że o nich „zapomina”; jeśli wreszcie w stolicy wygrywa w pierwszej turze nie tylko kompletne zero umysłowe, ale środowiskowy i polityczny dziedzic gigantycznego złodziejstwa w Ratuszu, to znaczy, że żadne normy moralne nie mają dla Jaśnie Nieoświeconego Demosu żadnego znaczenia, że wolno najbezczelniej kraść, gwałcić i naruszać wszystkie inne przykazania Dekalogu – stwierdza.

Protagoras mówił, że tym, co wyróżnia człowieka spośród innych istot jest Wstyd i Poczucie Prawa, ale najwyraźniej to już jest nieaktualne w naszym społeczeństwie, które ma po prostu chorą duszę. Co zresztą było już wiadome, skoro 3 mln ludzi z entuzjazmem zanurzyło głowy w gnojówce, waląc drzwiami i oknami na „Kler” – podsumował profesor.

Źródło: facebook.com

82 KOMENTARZE

  • Powtórzę: tumany wybrały tumanów!
   Dla odmiany napiszę Wam o kandydacie sfer UB – Rafale żeby poszerzyć Waszą zerową wiedzę.
   Cyt. za Wikipedia: Rafał Kazimierz Trzaskowski (ur. 17 stycznia 1972 w Warszawie) – polski polityk i politolog, doktor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie spraw europejskich.
   Jest absolwentem Kolegium Europejskiego w Natolinie, a także Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Był stypendystą Oxford University (1996) oraz paryskiego Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem (2002). W 2004 uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW na podstawie pracy pt. Dynamika reformy instytucjonalnej w Unii Europejskiej[1].

   Sami z tej miernoty – wykształconej do gotowania na gazie i ostrzenia opinii publicznej – robicie nie wiem kogo. Ten człowiek to jest zero. Dosłownie ZERO. On na niczym konkretnym się nie zna. Nie ma żadnego zawodu. Sami sobie jesteście winni bo jesteście zwykłe matoły.

   Dla przykładu dialog z radia RMF FM.
   Trzaskowski:
   – Za rządów PiSu Wawa cierpiała na zapaść. Pamięta Pan?
   Red. Mazurek:
   – Pamiętam światła nie było. Nic nie było. Przyszła HGW średnia długość życia wzrosła. Ludzie po 141 lat kamienice kupowali za 50zł

  • Powiedział, co wiedział…. Zasada in dubio pro reo ma zastosowanie dopiero przy orzekaniu, kiedy wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść oskarżonego. Podejrzenie natomiast albo przekształca się w zarzut, który prokurator zawiera w akcie oskarżenia, albo upada, gdy materiał dowodowy go nie potwierdza – zob. art. 17 par. 1 pkt. 1 i 2 k.p.k.

  • cyt. za Marysia Mikulska
   „Żyd to kulturowy zbrodniarz, żadna kultura poza żydowską nie ma wpisanego przestępstwa jako normy życia – A żydzi to mają i tych obłąkanych nienawiścią niebezpiecznych wariatów odpowiedzialnych za ludobójstwo, grabieże i najohydniejsze zbrodnie na świecie ale przede wszystkim na narodzie Polskim i Palestyńskim się toleruje wbrew powszechnemu i obowiązującemu prawu zakazującemu nienawiść rasową, którą żydzi wpisali do własnej religii i kultury ! Kult złota, żądza użycia, pogoń za nowością, idiotyczne mody, bezsensowne oddawanie rządów w ręce głupich i ciemnych tłumów, wywłaszczania, komunizm, a najważniejsza to, że wmówili w społeczeństwa aryjskie płytki krótkowzroczny humanitaryzm, który każe się ceckać z każdym wariatem, z każdym zbrodniarzem, z każdym potworem i szukać w nich przyczyn uniewinniających. Obłąkańcy pracują, aby kodeksy, najmniej ich mogły dosięgnąć. W ten sposób degenerują rasę i obniżają poziom zwyczajów moralnych. Niedawno jeszcze o urningach, pederastach, homoseksualistach mówiło się tylko na zebraniach medycznych, dziś mają oni swoje kluby, gazety i w ogóle traktuje ich się jak jaką dziwną, lecz zupełnie normalną rasę.
   Człowiek normalny (a więc uczciwy), mając do czynienia z człowiekiem nienormalnym dotkniętym „morał insanity” musi ulec, Stąd potęga żydów i ich preponderancja, traktuję się ich bowiem, jako normalnych, wywalcza całe prawa dla nich, których oni nie myślą szanować. Gentelman, walczący z opryszkiem, zawsze znajduje się w gorszym położeniu, trzyma on się bowiem pewnych reguł „fair play“, których opryszek nie myśli się trzymać ani szanować.
   Tylko niekonsekwencje ustrojów prawno-politycznych naszej cywilizacji są przyczyną, że obłąkani biorą górę, a normalni muszą im ustępować. Niebezpieczeństwo jest tym straszniejsze, że sugestia działa i coraz szersze kręgi białej rasy wpadają w szał, który całą ludzkość bądź wytępi, bądź zepchnie do stanu barbarzyństwa (komunizm).
   Żydzi pałają nienawiścią ludzi chorych do nas i do naszego kraju. Jak furiat rzuca się na dozorczynie, która przynosi mu pożywienie, tak naród żydowski kąsa nas i chce zniszczyć. Za wszystkie krzywdy, które żydzi ponieśli od obcych i to setki i tysiące lat temu, my mamy zapłacić. Lecz żydzi, jak wszyscy nienormalni, mszczą się tam gdzie mogą, odbijają na słabszym. Wiemy co zrobili z Rosją. Obłąkani zniszczyli największe państwo na świecie, które mogłoby, przy pewnych reformach, przodować kulturze. Zniszczyli bez żadnej dla siebie korzyści, bo masy żydowskie musiały uciekać stamtąd w obawie zemsty ludności oraz faktu, że nie mieli już na czym pasożytować, nie mają środków do utrzymania się.
   To też nie bez powodu mówiono: Gdzie przejdzie Żyd tam giną lasy, obezrybiają się rzeki, ziemia staje się jałowa, bo wyciśnięta jak cytryna, ludność pozbawiona środków i zubożona, domy zamienione w rudery, fabryki w wytwórnie tandety, handel w oszustwo, rodzina idzie w rozsypkę, kościół pustoszeje, karczma się zapełnia, literatura i sztuka stają się nędzną budą jarmarczną, życie publiczne zamienia się w korupcję, stosunek płci w prostytucję. Biada narodom, które nie poznały się na szaleńcach, lub poznały się za późno”. (Przyp. Red. „Nędza Galicji” napisana przez S. Szczepanowskiego odpowiada w znacznej części powyższym stosunkom).”

 1. Jasne. Ideałem prawiczków jest Korea Północna bo tam demokracji nie ma. A może prawiczki tęsknią za zaborami? Wtedy też nie było demokracji

  Co do gwałtów to
  wprost.pl/448714/Korwin-Mikke-do-Kowala-Gdyby-pan-sie-znal-na-kobietach-to-pan-by-wiedzial-ze-zawsze-sie-troszeczke-gwalci

   • Korea Północna to monarchia dziedziczna w sojuszu z Rosją.
    Demokratyczna jest KOREA POŁUDNIOWA.

     • To że ktoś ma tytuł króla nie znaczy że nim jest.
      Przecież taka np. Elżbieta II ma mniej do gadania niż w Polsce radny gminny.

     • Ty nawet nie wiesz lewacki tępaku jaka jest różnica między królem, a sekretarzem partii komunistycznej.
      Lewactwo porządnie zryło ci mózgownice.

     • „To że ktoś ma tytuł króla nie znaczy że nim jest.”
      „ALE JAK GRUZINI MÓWIO ŻE EUROPEJCZYKI TO TAK JEST, A STALIN BYŁ BIAUY!!1”
      Niech ktoś się ulituje nad twoją duszą, dziecko.

    • Być może Ala po raz pierwszy powiedziała prawdę. Korea Północna to dziedziczna monarchia komunistyczna.

     • JKM tez uznaje komunizm za prawicowy
      wykop.pl/link/3647229/janusz-korwin-mikke-stalin-byl-czlowiekiem-w-miare-racjonalnym/

      Zauważcie że w ZSRS i PRL nie było parad gejów czy ideologii gender.

    • Być może Ala po raz pierwszy powiedziała prawdę. Korea Północna to dziedziczna monarchia komunistyczna..

  • Slyszalem, ze sa faceci, ktorzy lubia glupie kobiety. Masz szanse. Debilu.

  • Ideałem prawiczków jaśnie kur*o jest hong kong, liechtenstein
   nie żaden komunizm :)
   republika też jest brana pod uwagę
   Może ty pokażesz nam swoje poglądy? bo widze tylko trola co nie ma życia

   • HongKong jest rządzony przez chińskich komunistów i jest biedniejszy od Sztokholmu.

 2. Piękne słowa, dawno się tak z kimś w tak dużym stopniu nie zgadzałem :)

 3. Jak Putin kradnie w Rosji to dobrze, jak Rafaello kradnie w Polsce to źle.
  Logika polskich prawiczków jest niesamowita.
  Złodziej i morderca Putin dobry, złodziej i nie-morderca Rafaello zły.

 4. Potwierdzenie tego o czym pisałem rano. Przyzwoitych, prawych osób w naszym kraju coraz mniej. Naprawdę dołujące.

 5. A w Rosji rządzi człowiek który zabił 300 000 ludzi w Syrii i 10 000 ludzi na Ukrainie. No ale Putina to prawiczki uwielbiają bo jest nie tylko złodziejem ale też mordercą.

   • Żaden żołnierz ukraiński i syryjski nie wszedł na terytorium Rosji.
    Dziękuję, zaorane.

    • Rosja była w formalnym i faktycznym sojuszu wojskowym z Syrią i była zobowiązana do pomocy w przypadku wojny domowej, co uczyniła.
     Czyli… pierdzielisz ponownie.

     • ZSRS był w faktycznym sojuszu wojskowym z III Rzeszą i pomógł Hitlerowi mordować Polaków w 1939 roku.
      Zgadzasz się że napad Stalina na Polskę w 1939 był słuszny?
      wykop.pl/link/3647229/janusz-korwin-mikke-stalin-byl-czlowiekiem-w-miare-racjonalnym/

     • Hitler przecież był obrońcą białej rasy.
      A Stalin wykop.pl/link/3647229/janusz-korwin-mikke-stalin-byl-czlowiekiem-w-miare-racjonalnym/

     • Nie ma większych wielbicieli demokracji niż socjaliści.

      „Czy istnieje wspanialszy, piękniejszy socjalizm i prawdziwsza demokracja niż narodowy socjalizm?”

      Adolf Hitler z okazji czwartej rocznicy przejęcia władzy, 30 stycznia 1937 roku

   • Putin został zaproszony do Syrii tak jak Breżniew do Czech i Słowacji w 1968 roku i Chruszczow na Węgry w 1956 roku.

  • Hitler wygrał dzięki demokracji
   obrońca białej rasy? chyba aryjskiej – plus przyjmował dużo czarnych do wojska pod koniec :)
   Budował autostrady? tak
   Emerytury zapewnione i szkolnictwo nadal na podstawie 3 rzeszowskiej
   Alu nie kompromituj się

   • Hitler nie zdobył nigdy większości w parlamencie a władzę przejął w wyniku zamachu stanu.
    Hitler mordował Polaków i Żydów bo nie uważał ich za białą rasę.
    Dlatego był prawicowy.

  • My jesteśmy skrajna prawica, prawiczki to PiSiory, mam rozumieć że o nich cały czas mówisz

 6. Pan profesor zawsze był oczywiście oczywisty, choć wyważony, ale tutaj chyba i jego nerwy poniosły.

 7. Dla niekumatych: to jeden z czołowych (NIE)miłośników demokracji. Aż się boję, co ala wilk palnie. Bo wiadomo, nic nie ma piękniejszego od demokracji, no chyba że Wanda Wasilewska:-)

  • No jasne rozumiem że tęsknisz za zaborami bo wtedy nie było demokracji? Chciałbyś mieć zakaz mówienia po polsku w urzędach?

    • No ale przecież to logiczne. Skoro tak strasznie nie podoba wam się demokracja to powinniście tęsknić za zaborami gdy demokracji nie było.

     • Chyba mi się coś zepsuło bo jak Ala gdzieś coś pisze to mi się wszędzie wyświetla tylko: ##################################
      ####################################################################

     • W niemczech też była demokracja i zobaczcie co się stąło ;)
      A w takiej ameryce! FASZYSTA I SEKSISTA O MATKO!!! PRAWAK TOTALNY TAK TAK
      Ala wilk
      Słów multum w plik

   • Trudno mi stwierdzić, czy tęsknię za zaborami, bo urodziłem się długo po nich, natomiast wbrew utartemu poglądowi nie uważam, że demokracja jest najlepszym ustrojem, który człowiek wymyślił. Ja na ten przykład uważam, iż państwo byłoby lepiej zarządzane, gdybym miał władzę absolutną. Od biedy pozwoliłbym żyć takiemu folklorowi jak Ty, że Putin, że Stalin, że Hitler itd.

    • …ale komuniści by przeżyli tylko wtedy gdyby im się udało uciec, powiedzmy, na Księżyc.

    • A jakie zalety zaborów wymienisz?
     Co dobrego było w XIX wieku czego dziś nie ma?

     • Nie mogli wybierać miédzy ówczesnym Trzaskowskim a ówczesnym Jakim. Pozatym mogli żyć zgodnie z ewangelią , w nadziei zbawienie.

     • Szacunek do rodziny, do rodziców, edukacja o jakiejkolwiek wartości, sensowne szanse na mieszkania, wielki rozwój naukowy i technologiczny (teraz jest, tylko nie tutaj), brak lewactwa, komuny i marksizmu (socjalizmu, niestety w tym przypadku, też nie było i był „kapitalizm” bez troski o człowieka) i wszystkich ich zdobyczy (feminizmu, mizoandrii, nawoływań do mordów, faktycznie największych mordów niewinnych i najniżej usytuowanych (Rumunia, Ukraina, Ruś, Polska).
      Wariatów leczono, a nie wielbiono i nie karano wieloletnim więzieniem za pokazanie degeneracji palcem i nazwanie jej (np. promocję pedofilii (pedofobia, takie nowe pojęcie zaadaptowane przez polskie lewactwo i feministki), kastrowania facetów czy kaleczenia dzieci).

     • Czyli wolałbyś nie mieć butów, być operowanym bez znieczulenia, jeździć furmanką zamiast samochodem, mówić po rosyjsku/niemiecku w urzędzie żeby tylko nie było feminizmu?

     • Szacunek dla rodziny w XIX wieku?
      Carowie Rosji zabijający Polaków mieli szacunek dla polskich rodzin?
      Że co proszę???

 8. Te pan Profesor, a jak chcesz sobie wyrobic opinie o filmie nie obejrzawszy go? Ja tez widzialem, nie podobalo mi sie i wiem dlaczego.
  A ty czlowieku nie widziales wiec zamknij paszcze.

  • Ogryzek. Inteligentny człowiek, aby stwierdzić, że gówno to nie kawior, nie musi go kosztować. Ty też nie musiałeś.

 9. W i RN wybiera wieś i małe miasteczka oraz bardziej osoby bez wykształcenia niż wykształcone, to może jednak nie z wyborcami jest coś nie tak?

   • Kolego, exit-poll w google i szukaj, aż znajdziesz. Nawet rządowa TVP robi takie badania. Oczywiście, że mieszkańcy wsi są w porządku, mam liczną rodzinę na wsi i sam nie mieszkam od dawna w wielkim mieście. To nie jest mój kompleks, szkoda twojego czasu na doszukiwanie się pogardy czy niechęci z mojej strony, tylko stwierdzenie faktu.

 10. Profesor czego? Mniemanologii stosowanej? Profesor mniema i uważa, że jego mniemanie jest prawdą :) Powiem ci jedno profesorku, gdybyś potrafił swoje oddzielić poglądy i mniemania od rzeczywistości, stanąć ponad tym i spojrzeć obiektywnie, szeroko, może nawet kiedyś ktoś nazwałby cię człowiekiem nauki a tak jesteś jedynie zwykłą szczekaczką.

 11. „wolno najbezczelniej kraść, gwałcić”

  Przeciez to jest wlasnie istota demokracji. Dzisiaj przeglosujemy, ze wolno gwalcic pania Ale i pani Ala zostanie zgwalcona no i ok. Poza tym pan prof. to ma refleks — od lat kler kradnie kase i uczy, ze niedobrze jest krasc male sumy, no ale duze i przez posrednikow to juz wlasciwie nie kradziez, tylko operacja finansowa, to sie w koncu ciemny lud wyedukowal. Teraz jest juz tylko ped, aby wlasciwi ludzie zdazyli sie nakrasc w pore.

 12. Nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa. I wstyd i poczucie prawa ludzie w sobie mają. Gorzej jest z dostępem do niezmanipulowanej informacji. Najczęściej decyduje swój zagrożony interes, a co ja z tego będę miał? Ludzkimi wyborami podyktował strach. Jednak wiele głosów zostało oddanych nie podyktowanych tym zmanipulowanym strachem. Rządzący nie mają wyjścia, jak z jeszcze większą determinacją nie okazując strachu, a przykład idzie z góry – pokazać, że im zależy i mają hart ducha by osiągnąć wytyczane cele. Jak nie my złodziei to złodzieje nas. Bo gdy każda nowa ekipa co cztery lata będzie robić co się jej podoba, będziemy musieli na wile lat pogodzić się z rolą pachołka. Co sprytniejsi z rolą płatnego pachołka.

  • Czyli ciemny lud zagłosował dobrze, bo kierował się uczuciem. Inteligencja zagłosowała źle, bo kierowała się zmanipulowaną informacją. Jak się bardzo uprze, to każdą głupotę da się jakoś uzasadnić.

 13. Nie ma co pomstować na ludzi tylko trzeba zauważyć, że tych ludzi po prostu nikt od trzydziestu lat nie wychowuje ani na obywateli ani na Polaków. Oni mają jedynie lewackie media i ogłupiające reklamy. To jest rezultat.

 14. S z a c u n e k P a n i e profesorze B a r t y z e l !
  A wam elukurbujący (ch*my z ch*mów) w tym portalu – ch*j w du*ę śmierdzący gamonie !

 15. Już wystarczy drzeć na sobie szaty i obrażać się na „motłoch”.Czas zastanowić się rozsądnie :
  może świat nie jest taki jak się wydaje celebrytom i tzw. politykom ?
  Może Naród wie, że całe to poparte mass mediami tałatajstwo to jedna wielka farsa.

 16. Ruch Narodowy i Wolność a powstanie czegoś poważnego na prawicy to sprzeczność

 17. Dodałbym jeszcze, że Polacy nie umieją liczyć. Nie rozumieją, że dwukrotnie przepłacone inwestycje, duże zadłużenie powinno wyeliminować z gry taką grupę, która do tego doprowadziła. Ale PiS nie umie pokazać liczb, nie potrafi zrobić plakatu pokazującego długi miast rządzonych przez PO-wców i sympatyków (np. Wrocław). Bredzi się o rowerowych ścieżkach a nie widzi wypływających miliardów.

 18. NIESTETY PRAWDA I TO JEST JESZCZE SMUTNIEJSZE ŻE ludzie byli okradzeni z OFE przez bandę z PO i PSL. Ale to jest syndrom Sztokholmski

Comments are closed.