Francja się budzi? Policja przegoniła prawie 2 tysiące imigrantów! „Świadkowie widzieli kilkadziesiąt autokarów”

Francuska policja vs nielegalni imigranci . / fot. Twitter/nadmattis
Francuska policja vs nielegalni imigranci . / fot. Twitter/nadmattis

Francja się budzi? Jak podają francuskie media policja od rana likwiduje obóz w miejscowości Grande-Synthe niedaleko Dunkierki. Było to znane koczowisko imigrantów, którzy w Calais chcieli przedostać się do Wielkiej Brytanii.

Jak podaje portal en.rfi.fr, francuskie siły policyjne interweniowały w prowizorycznym obozie, gdzie mieszkało około 1,8 tysiąca osób. Zdecydowana większość z nich to Iraccy Kurdowie.

„Policja przewozi imigrantów do oficjalnych obozów. W okolicach Dunkierki świadkowie widzieli kilkadziesiąt autokarów” – informuje RFI.

Rzecznik policji oświadczył, że akcja jest wykonaniem orzeczenia sądu. 11 października zapadła decyzja o nakazie eksmisji dla mieszkańców nielegalnego obozu.

Jednak cóż to miejscowość Grande-Synthe? Otóż to miejsce stało się punktem zbornym imigrantów, wtedy gdy zlikwidowano tak zwaną „Dżunglę” w Calais.

Jak nie trudno się domyślić celem imigrantów w obozie na północy Francji jest Wielka Brytania.  Koczujący imigranci próbują stamtąd przedostać się do UK.

Źródło: en.rfi.fr/nczas.com

12 KOMENTARZE

 1. Francja się nie budzi!Bo to jest metoda rozwiązywania problemu przez przenoszenie go z jednego miejsca w inne.A taka metoda jest bardziej śmieszna niż skuteczna.

 2. budzi się?! przecież z ich prowizorycznych namiotów zawieźli ich, autokarami, do budynków ceglanych, z ogrzewaniem i łazienką, za chwilę dadzą im obywatelstwo i pracę, no, rzeczywiście się budzą, co za głąby siedzą w tej waszej redakcji?!

  • A jaką pracę oni mogliby wykonywać, skoro nawet języka nie znają i nawet nie chcą znać? Nawet ja, w dwóch latach podstawówki miałem francuski, ale, dzięki Bogu, nie przymusowy.

 3. Masońsko – lewacki projekt pt. Republikańska, „światopoglądowo neutralna” (czytaj: zoologicznie ateistyczna nietolerancja) Francja dogorywa.
  To co obserwujemy to podrygiwanie francuskiej zdechłej żaby po przyłożeniu elektrod z prądem elektrycznym jak w słynnych doświadczeniach Galvaniego. O żadnym przebudzeniu się Francuzów nie ma mowy. Przynajmniej nie w tym przypadku.
  O takim przebudzeniu można by mówić, gdyby mieszkańcy Grande-Synthe i okolic ZORGANIZOWALI SIĘ i przepędzili imigranckich łobuzów sprawiając im solidne lanie.

  • To bylaby rzeź. Kurdowie to wojownicy i przyjechali z kraju ogarnietego wojna, a tu plastusie wyskocza od mamy spod kolderki i beda ich przeganiac? Na tych połtoratysiaca Kurdow nie wystarczyloby dwadziescia tysiecy zabojadow.

   • Całkowita zgoda !!! Dlatego – powtórzmy o żadnym przebudzeniu mowy nie ma.

 4. Jak sobie to wyobrażasz?Naście lat temu Słowacy podjęli taką próbę w stosunku do Cyganów i spróbowali się „tylko” odgrodzić żeby żyć normalnie.I cała jewropa aż się zatrzęsła z oburzenia jak tak można.A przecież w kontekście tego co się obecnie dzieje,to były tylko koszerne ćwiczenia.Popatrzcie sobie już nie na jewropę,ale USrael,gdzie przeszli już na klasyczny II stopień degeneracji,i co gorsze
  mało kto ich żałuje.Zwłaszcza iż za kilka lat,po uwłaszczeniu się „właścicieli” Ziemii Obiecanej lotniskowce dupokratom nie pomogą.Ciekawe kto nam pomoże.W przeprowadzce pod most.Coraz częściej zadawane jest pytanie czego dosypują do wodociągów takim Skandynawom,że ich mania samobójcza bije już o stratosferę.GMO?

Comments are closed.