Ostro podczas spotkania Prezydentów Polski i Niemiec! Duda atakuje Unię Europejską i przypomina o gwałtach w Kolonii

Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier. / Dostawca: PAP/DPA.
Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmaier. / Dostawca: PAP/DPA.

Andrzej Duda przebywa obecnie z wizytą w Niemczech, co związane jest z setną rocznicą odzyskania niepodległości, która przypada 7 października, a którą socjaliści świętują 11 listopada. Relację z wizyty Dudy w Berlinie zdaje na Twitterze dziennikarz Michał Szułdrzyński.

Okazuje się, że podczas wizyty w Berlinie Andrzej Duda poruszał wiele tematów, które były niezwiązane z 100-leciem odzyskania niepodległości. Jednym z tematów była oczywiście troska o stan praworządności w Polsce, Prezydent skrytykował w tym przypadku sędziów, którzy angażują się politycznie.

Kolejnym tematem poruszanym przez Prezydentów obu państw była kwestia stanu Unii Europejskiej. Jeśli w UE jest tak dobrze, jak Pan mówi, to dlaczego Brytyjczycy zdecydowali się na Brexit? – pytał Prezydenta Niemiec Frank-Walter Steinmaiera, Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda w ostrych słowach skrytykował także bzdurne unijne regulacje. Może mamy problem z demokracją w UE? Ludzie w Polsce zastanawiają się, dlaczego nie mogą kupić w sklepie normalnej żarówki tylko energooszczedną. Dlaczego? Bo Unia zabroniła – mówił.

Na zaczepkę w sprawie wolności mediów w Polsce Andrzej Duda odpowiedział krótko, przypominając, jak to było z relacjonowaniem gwałtów w Kolonii w niemieckich mediach.

25 KOMENTARZE

  • „Ostro podczas spotkania Prezydentów Polski i Niemiec!”
   To dobrze.
   To bardzo dobrze.
   Bo gdy Merkel potrzebowala ochronic swoja agenture w polskim aparacie sadowniczym, to w ciagu 45 minut ustawila Dude do pionu. I nie musiala sie nawet fatygowac do Warszawy. Wystarczyl telefon.
   Wtedy tak ostro nie bylo.

 1. wprost.pl/448714/Korwin-Mikke-do-Kowala-Gdyby-pan-sie-znal-na-kobietach-to-pan-by-wiedzial-ze-zawsze-sie-troszeczke-gwalci

  • Rozumiemy, że polecasz ów link, gdyż zgadzasz się z wiadomą opinią JKM?

 2. E tam, przecież nam nie mówią, o czym na prawdę rozmawiali.
  Z pewnością licytowali się, gdzie jest więcej gwałtów. Na razie Niemcy wygrali.
  Usprawiedliwiając się Duda stwierdził: no być może, ale się bardzo staramy, niebawem dogonimy postępową Europę.
  Krycha !!! cieszysz się!? Pewnie każdego dnia jeździsz uberem. Nowoczesność i wartości europejskie nadciągają!!!

 3. oko.press/bild-opisal-zmyslona-historie-gwaltow-dokonanych-migrantow-bylo/

 4. Pad gada jak w kampanii. Wyścig rozpoczęty. Już nie będzie pogadanek o tysiącu lat polin.

 5. W życiu bym nie pomyślał, że tego „bigosa” będzie stać na takie, choćby symboliczne przeciwstawienie się Niemcom.

  • Wcześniej wszystko zostało uzgodnione! Chodzi o usypianie ludzi, żeby wierzyli jakiego tpo dobrego i walecznego prezydenta ma Polska. To ustawka!

  • Jaki on dzielny do Niemca, co?
   A przed żydem to od razu na kolanka + pokłony!

 6. Duda powinien podczas takich rozmow atakowac nie unie, ale niemcy i unie rownoczesnie, tak jak to robila bez zazenowania makrela podczas wizyty w Polsce. Grzeczny wymiana slow, a jak sie dorwala do mikrofonu, to wymiotowala przez niego na obecny rzad, a rzadowi aktualni idioci stali obok i ani slowa nie wydobyli ze swych gardzieli.

 7. Proszę, rebe Juda „leci” Korwinem.
  Podczas przesłuchania u Trumpa nie był taki odważny i nawet nie zająknął się o ustawie 447.

  • „Leci” Korwinem? No to powinien dac im po gębie, a potem powiedzieć, ze sie pomylił, bo wg Boziewicza i jego kodeksu należały sie kije.

Comments are closed.