Srogie lanie Prawa i Sprawiedliwości! Kiedyś rządziła tam Beata Szydło. Teraz ich kandydat zajął ostatnie miejsce

Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. / fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. / fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Brzeszcze to miejscowość, w której przed laty funkcję burmistrza przez niepełne dwie kadencje pełniła późniejsza premier Beata Szydło. Tym razem kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza nie poszło, delikatnie mówiąc, najlepiej.

Wyniki wyborów na burmistrza w Brzeszczach, w województwie małopolskim, wyglądają tragicznie dla partii rządzącej. Lepiej jest w wyborach do rady miasta, ale jeszcze kilkanaście lat temu (do 2005 roku) burmistrzem była tutaj Beata Szydło.

W Brzeszczu w tym roku dojdzie do drugiej tury wyborów, w której zmierzą się dwaj bezpartyjni kandydaci z bezpartyjnych komitetów. Mowa tu o Radosławie Szocie z KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeście, który uzyskał blisko 35 procent, oraz o Robercie Adamczyku z KWW Razem dla Gminy Brzeszcze – 33 procent.

Podium zamyka dotychczasowa burmistrz, Cecylia Ślusarczyk, która zdobyła niecałe 17 procent głosów, ale „na pocieszenie” została radną. Z wynikiem 15,5 procent na ostatnim miejscu uplasował się Bartosz Uroda – kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

W wyborach do rady miasta poszło Prawu i Sprawiedliwości lepiej, ale i tak zdobyli oni zaledwie 23 procent głosów. Pozwoliło to jednak na zdobycie 6 mandatów – tylu samo co zwycięski KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze.

Źródło: gazeta.pl/nczas.com

6 KOMENTARZE

  1. a co z panią Cecylią, wybraną przez Tuska? czemu nic o niej nie piszecie? przecież też odpadła

  2. Redaktorku wstyd. Po polsku to Brzeszcze (żeby nie wiedzieć z jakiej miejscowości pochodzi Pani Beata Szydło!?). Wybory odbyły się w Brzeszczach. Wyglądasz mi na Giertychowa maturę.

Comments are closed.