Znamy hasło Marszu Niepodległości w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Innego wyboru być nie mogło

Marsz Niepodległości. / Fot. Twitter/Robert Winnicki
Marsz Niepodległości. / Fot. Twitter/Robert Winnicki

Poznaliśmy hasło tegorocznego Marszu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Wybór hasła nie zaskakuje, jest ono dość oczywiste zważywszy na to, że to marsz w setną rocznicę odzyskania niepodległości. O wyborze hasła poinformował na konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

Rozumiejąc, że takie obchody Święta Niepodległości pojawiają się tylko raz na 100 lat i jak ważne jest to dla nas wszystkich, dla Polaków i że powinniśmy się bardziej w takim momencie łączyć a nie dzielić, to mimo że dzielą nas rozmaite poglądy polityczne, chcielibyśmy zaprosić Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, by przemówił na początku Marszu otwierając go w ten sposób – mówił na konferencji prasowej Bąkiewicz.

Dodał także, że mimo iż środowiska narodowe organizują od lat największą manifestację z okazji odzyskania niepodległości, to nie uzyskali oni zaproszenia do Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości ze strony Prezydenta Andrzeja Dudy. (…) jako środowiska pro-państwowe, narodowe chcemy wyraźnie pokazać, że zależy nam na tej wspólnocie. Chcemy jednocześnie zaapelować o maszerowanie pod biało-czerwonymi flagami. Te barwy powinny łączyć nas wszystkich – powiedział.

Hasło tegorocznego Marszu Niepodległości to: Bóg, Honor, Ojczyzna!

Źródło: Narodowcy.net

Comments are closed.